Kategorie
Ekowiadomości

Rozpoczęcie roku (przed)szkolnego

Redakcja życzy wszystkim dzieciom rozpoczynającym rok (przed)szkolny wytrwałości, wielu sukcesów, nowych przyjaźni, wielu radości i zabawy!

Dziś rozpoczęcie roku (przed)szkolnego. Rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście na początek roku szkolnego 2012/2013 zwraca się do uczniów: „W szkole nie tylko zdobywajcie wiedzę, ale uczcie się tam koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka”. Dalej dodaje, że przebywając wśród rówieśników, starszych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli dzieci uczą się tolerancji i odpowiedzialności.

Szkoła stawia przed dziećmi wiele wyzwań. To także szkoła życia, ponieważ poza spełnianiem funkcji dydaktycznej – wychowuje. „W ten właśnie sposób uczycie się osiągać cele. To bardzo ważna umiejętność – potrzebna i małym, i dużym. Szczególnie to cenna umiejętność, gdy cele wyznacza się razem, w grupie. A jeszcze bardziej, gdy razem się je osiąga” – dodaje Marek Michalak. A wspólne doświadczenia dają wiele – budują więź, uczą pokory, ale i walki o swoje zdanie.

W liście do uczniów RPD przytoczył słowa Janusza Korczaka: „Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”.

Redakcja życzy wszystkim dzieciom rozpoczynającym rok szkolny wytrwałości, wielu sukcesów, nowych przyjaźni, wielu radości i zabawy!

Źródło: brpd.gov.pl
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.