Kategorie
Recenzje

Ekologiczna poduszka z wypełnieniem z plewy orkiszowej lub włókna Hollofil® Eco

Komfort snu jest istotny pod wieloma względami – wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dlatego wybór poduszki do spania nie jest błahostką, szczególnie jeśli mają jej używać dzieci. Niemowlęta nie potrzebują poduszki, ale małe dzieci już tak.

Plewa orkiszowa pobija nasze serca. I to w pięknej oprawie, a właściwie poszewce, ponieważ stanowi wypełnienie poduszek wykonanych z najwyższej jakości ekologicznych materiałów

Komfort snu jest istotny pod wieloma względami – wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Dlatego wybór poduszki do spania nie jest błahostką, szczególnie jeśli mają jej używać dzieci. Niemowlęta nie potrzebują poduszki, ale małe dzieci już tak.

Plewa orkiszowa pobija nasze serca. I to w pięknej oprawie, a właściwie poszewce, ponieważ stanowi wypełnienie poduszek wykonanych z najwyższej jakości ekologicznych materiałów.

poduszka-ekologiczna

Poduszki (i nie tylko) tworzy polska marka Eco Lounge, której priorytetami są trwałość produktu, ekologia, niebanalne i wyróżniające się wzornictwo. Firma wyznaje ekoideę – używa produktów naturalnych i zdrowych. Produkuje również z materiałów pozyskiwanych z recyklingu.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

O poduszkach

Możemy wybierać jeden z dwóch rodzajów wypełnień poduszek – plewy orkiszowej lub Hollofil® Eco. Materiał wierzchni to 100% bawełna organiczna certyfikowana przez GOTS. Słowem – najwyższa jakość i bezpieczeństwo w oryginalnym wydaniu.

Organiczna plewa orkiszowa:

  • jest elastyczna i dostosowuje się do kształtu każdego ciała, dając odprężenie zmęczonym, często obolałym mięśniom,
  • masuje potylicę, poprawiając nastrój i samopoczucie,
  • pachnie delikatnie świeżo skoszonym sianem i przenosi nas w magiczny sposób na świeżo skoszoną łąkę,
  • wytwarza silne pole biologiczne zbliżone do naturalnego biopola człowieka, wzmacnia i uzupełnia jego braki,
  • jest antyalergiczna.

Wypełnienie Hollofil® Eco:

  • to syntetyczne włókno imitujące wysokiej jakości puch,
  • wypełnienie jest trwałe, a zarazem lekkie i sprężyste, co zapewnia długotrwałą niezmienność kształtu,
  • nie wywołuje alergii, jest higieniczne i bezzapachowe,
  • ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100 kl. I – jest bezpieczne dla niemowląt i dzieci do lat 3.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Teddy – poducha ekologiczna dla najmłodszych

Wzór na poduszce jest dyskusyjny – według producenta to miś, natomiast córka jest przekonana, że to piesek. W każdym razie kształt i kolorystyka bardzo odpowiadają dzieciom i dorosłym. To przytulanka, zabawka i poduszka w jednym. Poszewka ma ciekawą fakturę – jest uszyta z dwóch rodzajów organicznej certyfikowanej bawełny: na połowie poduszki plecionej, na połowie gładkiej. Jest miła w dotyku, materiał dobrze znosi kolejne prania, zapina się ją na drewniany guzik. Rozmiar poduszki jest nieco większy niż tradycyjnego jaśka. Jeżeli chodzi o wypełnienie z plewy orkiszowej, to czyni ono cuda. To idealne rozwiązanie dla małego alergika. Wewnątrz poszewki jest dużo wypełnienia, dla małego dziecka poduszka może być zbyt wysoka. Ale to nie problem – wystarczy odsypać część plewy.

Czy wypełnienie można prać? Nie, ale można wietrzyć. Co jakiś czas warto rozsypać plewę np. na stolnicy i wystawić na kilka godzin na balkon. Jakiś minus poduszki Teddy? Jest ciężka dla dziecka, z uwagi na wypełnienie. Polecam po prostu odsypanie części wkładu. Wraz ze wzrostem dziecka można dosypywać plewy orkiszowej. Poduszka posłuży przez lata.

Teddy-poducha-ekologiczna

Vintage – ekologiczna poduszka z wszytymi serduszkami

W przypadku poduszki Vintage postanowiliśmy sprawdzić drugi rodzaj wypełnienia, czyli Hollofil® Eco. Nie mogę nie wspomnieć o pięknym wzorze – serduszka nadają poduszce charakteru vintage, pięknie dekoruje ona dziecięce łóżeczko, łóżko rodziców, a nawet kanapę. W porównaniu z modelem Teddy jest dużo lżejsza, bardziej sprężysta i miękka. No i niekoniecznie sprawdza się jako zabawka, choć nieraz stanowiła element budowli, którą wykonała moja córka. To zdrowa alternatywa dla wciąż popularnego i niezwykle alergizującego puchu. Rozmiar 50×50 cm jest idealny dla małej główki. Zapinana na drewniany guzik. Polecam jako element wyprawki dla przedszkolaka.

vintage-poducha-ekologiczna
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.