| Ekologiczna przytulanka

Ekologiczna przytulanka

Ze sklepu TakieFajne.pl dostaliśmy piękną Siostrunię, która na dobre stała się członkiem naszej rodziny.

Dlaczego Siostrunia jest taka fajna?

  • jest różowa:)
  • jest ładna: zapewne nie dla wszystkich jedno większe oko jest przekonywującym argumentem świadczącym o jej urodzie, jednak dla nas jest to jej wyjątkową zaletą
  • jest bezpieczna dla dziecka, ponieważ:
    jest uszyta z bawełny organicznej (wewnątrz i na zewnątrz) oraz jest barwiona naturalnymi barwnikami roślinnymi, czyli nie zawiera syntetycznych toksyn, które mogłyby przez kontakt ze skórą dostać się do krwi dziecka
  • ma certyfikat GOTS i Fair Trade, co oznacza że jest produkowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu
  • a kiedy się zestarzeje ulegnie 100% recyklingowi, czyli całkowicie się zdematerializuje w naturalny sposób, bez wydzielania toksycznych substancji.

Jak piszą producenci Siostruni:
“W miarę upływu czasu Twoja zabawka się zmieni – jej wypełnienie nieco się przemieści, a kolory trochę zbledną. Jesteśmy z tego dumni, bo to dowodzi, że przytulanki są w 100% organiczne, bezpiecznie i ekologiczne”. To ważne zdanie, ponieważ przybliża nas do idei stosowania produktów ekologicznych. Naturalne substancje są mniej trwałe, bardziej narażone na wpływ czasu i środowiska. To dlatego, że są pozbawione konserwantów, wzmacniaczy, polepszaczy i utrwalaczy, które mają sprawić że będą “maksymalnie trwałe i skuteczne”. Musimy iść na taki kompromis, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci wychowywały się w świecie plastiku, chemii i rosnących wysypisk śmieci.

Szkoda, że Siostrunia nie jest produkowana w Polsce, tylko w Indiach. Szkoda także, że sposób jej produkcji jest na tyle niszowy, że sporo kosztuje.

KONKURS – Dino szuka przyjaciela!
Napisz na naszej tablicy na Facebooku, jakimi zabawkami bawiłeś/aś się jako dziecko. Spośród wpisanych odpowiedzi wybierzemy nowego właściciela ekologicznej przytulanki. Konkurs trwa do 24.11.2010 (włącznie).


Alicja Dyrda

Jest mamą trójki dzieci. Kocha to, co naturalne. Stworzyła serwis dziecisawazne.pl i jest redaktor naczelną Wydawnictwa Natuli. Mieszka i podróżuje z rodziną po Azji.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://wydawnictwo.natuli.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

zdrowie
Czy smartfon jest niebezpieczny?

wychowanie
„Plac zabaw” na balkonie

ciąża i poród
10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

rodzina
Mózg na tak, czyli jak dbać o równowagę psychiczną dziecka?

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

wychowanie
– Nudzi mi się, – No to chodź się przytulić

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.