Kategorie
Recenzje

Ekologiczna przytulanka

Ze sklepu TakieFajne.pl dostaliśmy piękną Siostrunię, która na dobre stała się członkiem naszej rodziny.

Ze sklepu TakieFajne.pl dostaliśmy piękną Siostrunię, która na dobre stała się członkiem naszej rodziny.

Dlaczego Siostrunia jest taka fajna?

  • jest różowa:)
  • jest ładna: zapewne nie dla wszystkich jedno większe oko jest przekonywującym argumentem świadczącym o jej urodzie, jednak dla nas jest to jej wyjątkową zaletą
  • jest bezpieczna dla dziecka, ponieważ:
    jest uszyta z bawełny organicznej (wewnątrz i na zewnątrz) oraz jest barwiona naturalnymi barwnikami roślinnymi, czyli nie zawiera syntetycznych toksyn, które mogłyby przez kontakt ze skórą dostać się do krwi dziecka
  • ma certyfikat GOTS i Fair Trade, co oznacza że jest produkowana zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu
  • a kiedy się zestarzeje ulegnie 100% recyklingowi, czyli całkowicie się zdematerializuje w naturalny sposób, bez wydzielania toksycznych substancji.

Jak piszą producenci Siostruni:
“W miarę upływu czasu Twoja zabawka się zmieni – jej wypełnienie nieco się przemieści, a kolory trochę zbledną. Jesteśmy z tego dumni, bo to dowodzi, że przytulanki są w 100% organiczne, bezpiecznie i ekologiczne”. To ważne zdanie, ponieważ przybliża nas do idei stosowania produktów ekologicznych. Naturalne substancje są mniej trwałe, bardziej narażone na wpływ czasu i środowiska. To dlatego, że są pozbawione konserwantów, wzmacniaczy, polepszaczy i utrwalaczy, które mają sprawić że będą “maksymalnie trwałe i skuteczne”. Musimy iść na taki kompromis, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci wychowywały się w świecie plastiku, chemii i rosnących wysypisk śmieci.

Szkoda, że Siostrunia nie jest produkowana w Polsce, tylko w Indiach. Szkoda także, że sposób jej produkcji jest na tyle niszowy, że sporo kosztuje.

KONKURS – Dino szuka przyjaciela!
Napisz na naszej tablicy na Facebooku, jakimi zabawkami bawiłeś/aś się jako dziecko. Spośród wpisanych odpowiedzi wybierzemy nowego właściciela ekologicznej przytulanki. Konkurs trwa do 24.11.2010 (włącznie).

Dzieciom spodoba się również: Kicia Kocia maskotka

Avatar photo

Autor/ka: Alicja Dyrda

Jest mamą trójki dzieci. Kocha to, co naturalne. Stworzyła serwis dziecisawazne.pl i jest redaktor naczelną wydawnictwa Natuli. Mieszka i podróżuje z rodziną po Azji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.