Kategorie
ekowiadomości

Cyce na tablice!

Facebook zmienił politykę i od trzech tygodni zdjęcia kobiet karmiących piersią z widocznymi sutkami nie są blokowane. W regulaminie znajdziemy zapis: „Zgadzamy się, że karmienie piersią jest naturalne i piękne i cieszymy się, że dla matki jest ważne dzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi na Facebooku. Zdecydowana większość tych zdjęć jest zgodna z naszymi zasadami”. I dalej są wyjaśnienia wcześniejszych decyzji dotyczących usuwania zdjęć i blokowania kont użytkowników zamieszczających fotografie karmiących: „Proszę pamiętać, że zdjęcia zwracały naszą uwagę i zostały przez nas sprawdzane tylko wtedy, gdy były zgłaszane jako nadużycia przez innych użytkowników Facebooka”.

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

34 PLN

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez “instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

cyce-na-tablice

Użytkownicy portalu promujący karmienie piersią postanowili sprawdzić, czy nowe zasady weszły w życie. Paala Secor dodała zdjęcie przedstawiające ją samą karmiącą piersią dwójkę dzieci. Pierwszą reakcją Facebooka było ostrzeżenie skierowane do Paali, że jej konto zostanie zablokowane. Ostatecznie po kilku dniach przedstawiciel zespołu Operations Community przeprosił kobietę za „przypadkowe usunięcie zdjęcia”.

Francesca Entwistle, przedstawicielka UNICEF, wykładowca na University of Hertfordshire (Anglia), powiedziała w wywiadzie dla „Independent”: „To dobrze, że Facebook w końcu odpowiedział na obawy użytkowników, którzy chcieli nic więcej, niż uchwycić wspólne chwile z dzieckiem. Mamy nadzieję, że nowa polityka przyczynia się do zmniejszenia stygmatyzacji wokół obrazów karmienia piersią”.

Źródło: dailymail.co.uk

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “Cyce na tablice!”

bulwersuje mnie to zdjęcie, powiem szczerze, już mi koleżanka tłumaczyła, że to prowokacja, etc. ale jakos neismaczne jest pokazywanie publicznie swoich piersi, bo piekne zdjecia mam karmiacych widuje piekne wzruszajace obrazki, ale nigdy druga piers nie jest widoczna w tak chamski sposob…nijak nie wyglada na bliskoc pierwsze co widze to piers a dziecko jest drugim planem

Czy osoby umieszczające takie zdjęcia zastanawiają się, czy ich DZIECKO życzyłoby sobie widnieć w tak intymnej sytuacji na portalu internetowym?? (czy w ogóle chce tam być, jak tylko wydostanie się z macicy…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *