Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Ferie z dzieckiem – w to miejsce warto się wybrać!

Ferie to świetny moment, by odsapnąć od codziennych obowiązków. Nie tylko są one czasem dla dzieci, ale także dla ich rodziców, którzy chętnie wykorzystują zimowe wakacje, by wyjechać z pociechami poza miasto i zwiedzać aktywnie ciekawe zakątki kraju. Szukając miejsca, w którym można spędzić zimowe ferie z dziećmi, warto wziąć pod uwagę takie, które oferuje atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku i temperamentu.

Ferie w 2019

W przeciwieństwie do letnich wakacji, zimowe ferie w różnych rejonach Polski zaczynają się w innym terminie. O terminie tym decyduje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W roku 2019 ferie zaczynają się w niektórych województwach już 14 stycznia i złożone są z czterech tur. To pozwala na zminimalizowanie obciążenia w bardzo atrakcyjnych miejscach, w których nasi rodacy chętnie spędzają zimowe wakacje. Dzięki zróżnicowaniu dat turystyczne szlaki, stoki narciarskie, parki rozrywki, nie są zbyt przeciążone i miejsca wystarczy dla każdego.

Okulary dla dzieci

Okulary warte Twojego dziecka

Prawdziwe okulary przeciwsłoneczne, które skradają serca dzieci na całym świecie! Świetne wzory i najlepsza jakość.

Od 14 do 27 stycznia 2019 r. na ferie zimowe wybierają się dzieci z województwa: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, od 21 stycznia do 3 lutego z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Na ferie od 28 stycznia do 10 lutego wyjechać mogą dzieci z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, a od 11 do 24 lutego z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Aktywne ferie? To możliwe!

Siedzenie przed telewizorem czy z komórką w ręku to nie jest dobry pomysł na ferie zimowe. Najlepszym sposobem na spędzenie tych dwóch tygodni jest przede wszystkim podróżowanie i ruch na świeżym powietrzu. Stąd też wiele rodzin akurat wtedy zakłada narty czy deski snowboardowe i szuka dla siebie noclegu w górach, przede wszystkim w zatłoczonych Tatrach. Tymczasem na nartach można jeździć także w województwie świętokrzyskim.

Narty to ulubiony sport wśród gości Szwajcarii Bałtowskiej, jedynej w Polsce stacji narciarskiej, która oferuje mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Kompleks pozwala na spędzanie czasu aktywnie, kreatywnie, na ruch i na poszerzanie swojej wiedzy dotyczącej świata zwierząt, roślin i historii naszego kraju.

Jazda na nartach z dziećmi to sposób na poprawę kondycji, wydolności płuc, do natlenienia organizmów, zwłaszcza po miesiącach spędzonych w pełnym smogu mieście. Narty blisko Warszawy, a jednak poza miastem, to także świetna forma rodzinnej integracji, na którą w codziennym życiu często brakuje czasu.

Narty z dziećmi w województwie świętokrzyskim

Całoroczny kompleks narciarski w Bałtowie w województwie świętokrzyskim jest jedynym w swoim rodzaju miejscem, w którym nigdy nie brakuje okazji do zabawy. Stacja narciarska posiada kolej krzesełkową, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, a także szkółkę, w której dzieci i dorośli mogą nauczyć się stawiania pierwszych kroków na stoku.

Funkcjonują tutaj także dwa wyciągi orczykowe, a na oślej łączce specjalny wyciąg dla małych narciarzy. Stoki mają różne nachylenie, ich łączna długość to 2500 metrów, dlatego każdy znajdzie taką trasę, na której może wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności lub nabyć kolejne. Trasy są naśnieżane, ratrakowane i oświetlone, co pozwala na jazdę w różnych warunkach atmosferycznych i do późnych godzin wieczornych.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Także miłośnicy jazdy szybkiej i pełnej ewolucji nie będą zawiedzeni, ponieważ na nich czeka Snowpark z wieloma ciekawymi przeszkodami. Osoby, które wybierają sanki, dętki i jabłuszka, mogą korzystać ze specjalnej górki saneczkowej.

Co tydzień nowe pomysły na ferie zimowe

Wydawać się może, że sama idea zorganizowania stoku narciarskiego wystarczy, by przyciągnąć miłośników białego szaleństwa do Szwajcarii Bałtowskiej, a jednak miejsce to wciąż zaskakuje. Co weekend na terenie ośrodka można wziąć udział w ciekawych wydarzeniach. Może to być Nocna Jazda na nartach i snowboardzie przy muzyce granej na żywo, Snow Party, Extreme Bang Bag dla miłośników adrenaliny czy Völkl Winter Tour z prezentacją najnowszej generacji nart. Rodziny do województwa świętokrzyskiego przyciąga także Mini Olimpiada Szwajcarii Bałtowskiej, w której mogą wziąć udział wprawieni narciarze i snowboardziści.

Wydarzeniem specjalnym w drugi weekend stycznia będzie natomiast II Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa pełna pokazów z wykorzystaniem prawdziwych balonów służących do latania. To nie tylko okazja do podziwiania tych pięknych statków powietrznych, ale także do wykupienia lotu dla całej rodziny. O takiej przygodzie nie sposób zapomnieć do końca życia.

Ferie z nartami lub bez

W Szwajcarii Bałtowskiej nie trzeba jednak wcale jeździć na nartach, bo chociaż stok jest jedną z głównych atrakcji kompleksu, to przecież nie jedyną. Dzieci z rodzicami chętnie odwiedzają Świętego Mikołaja. Tutaj bowiem mieści się cała wioska z głównym jej bohaterem, ale także z panią Mikołajową i Elfami.

Można też pójść na spacer do JuraParku. Na jego terenie stoi obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie mają naturalną wielkość i są jak najbardziej bliskie wyglądowi nieistniejących już zwierząt.

Miłośnicy bajek mogą też wziąć udział w mroźnej przygodzie w Bajkowej Krainie Królowej Lodu, która przenosi wszystkich do świata popularnej bajki, ale też do Szkoły Elfów! W szkole można spróbować swoich sił w przygotowywaniu własnoręcznych ozdób. W Szwajcarii Bałtowskiej działa też zimowe kino 5D oraz otwarta jest dolna część Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie zobaczyć można osiołki, alpaki, surykatki, szopy pracze i różne ptactwo.

Gdzie spać i gdzie zjeść podczas ferii narciarskich z dziećmi?

Na narty z dziećmi w Świętokrzyskie można wyjechać na dzień, dwa lub na całe dwa tygodnie. Nie ma tutaj problemu ze znalezieniem noclegu albo miejsca, w którym można zjeść coś pysznego. W Bałtowie, tuż przy wzgórzu obok stacji narciarskiej znajdują się domki willowe i schroniskowe, a nieco dalej otwarte zostały dwa Rancza w Dolinie. To znakomite miejsca z komfortowymi warunkami, w których mieszkać może nawet wielodzietna rodzina i wykupić smaczne, pożywne, niedrogie posiłki.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.