fbpx
DZIEŃ DZIECKA - Zrób niespodziankę!
| Karnawał na statku, czyli pomysł na nietypowe ferie zimowe dla dzieci i rodziców

Karnawał na statku, czyli pomysł na nietypowe ferie zimowe dla dzieci i rodziców

Ferie zimowe to nie tylko narty, sanki i lepienie bałwana. A gdyby tak zrobić swoim dzieciom niespodziankę i spędzić ten czas w zupełnie nietypowy sposób? Ferie na statku Stena Line, to pomysł na weekendowy wypad pełen nowych doświadczeń. Co powiecie na rejs ogromnym promem po otwartym morzu, z mnóstwem atrakcji na pokładzie i balem przebierańców?

Rejs statkiem – dlaczego warto?

Ferie na statku Stena Line są niestandardowe z wielu powodów. Przede wszystkim dzieci i rodzice mają okazję płynąć prawdziwym statkiem i zobaczyć, jak wygląda świat morskich podróży. Odnajdywanie się w nieznanych sytuacjach oraz przełamywanie codziennych schematów, jest świetnym sposobem na lepsze poznanie siebie i swoich bliskich. Dodaje także wiary we własne możliwości. Rejs promem wymaga bowiem nieco odwagi i gotowości do mierzenia się z różnymi emocjami. Morska podróż sama w sobie jest już sporym przeżyciem, które pobudza wyobraźnię. Inne warunki atmosferyczne, zapachy, doświadczenie kontaktu z żywiołem – to wszystko stymuluje zmysły i dostarcza nowych bodźców.

A do tego pobyt na morzu to samo zdrowie! Morskie powietrze jest wolne od zanieczyszczeń oraz alergenów. Zamiast nich, wdychamy cenne składniki mineralne a przede wszystkim jod – pierwiastek, który pozytywnie wpływa na nasz organizm. Ponadto czyste powietrze nawilża oskrzela i płuca, a zmiany temperatury oraz wiatr stymulują układ odpornościowy. Także szum fal przynosi nieocenione korzyści – daje ukojenie, łagodzi stres i sprzyja relaksowi.

Co ciekawego w propozycjach dla dzieci?

Dzieci mogą na statku skorzystać z warsztatów plastycznych i tanecznych, oraz wziąć udział w prawdziwym balu kostiumowym. Od rana młodzi uczestnicy będą przygotowywać się do Kids Disco. Pod okiem animatorów zrobią własne maski oraz wachlarze. Przed samą imprezą pomalują także buzie i wykonają brokatowy tatuaż. Bal karnawałowy to przecież prawdziwe, kolorowe święto, a także ważna, wielowiekowa tradycja. Przebranie jest obowiązkowym elementem imprezy, dlatego warto zawczasu dobrze przemyśleć jego koncepcję. Popołudniową dyskotekę wypełni muzyka, nauka układów tanecznych, konkursy oraz wybór Króla i Królowej balu.

Atrakcje dla najmłodszych zapewni grupa animatorów z Circus Mosaic – profesjonalnych artystów cyrkowych. Ich zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na pokład można jednak zabrać zarówno młodsze maluchy, jak i nieco starszych nastolatków. Oprócz zorganizowanych aktywności, na dzieci czekają: plac zabaw, małpi gaj Happy World oraz sala gier Teen Town.

Ferie na statku – niezapomniany weekend dla całej rodziny

Karnawałowy statek wyrusza z Gdyni w trzech terminach – 19 stycznia, 22 i 23 lutego. Każdy rejs trwa około doby, a portem docelowym jest szwedzkie miasto Karlskrona. Rodziny mają zagwarantowany obiad oraz miejsca w kabinach dwu- lub czteroosobowych z łazienką.

Prom, na którym odbędzie się bal, nosi nazwę Stena Spirit i jest jedną z największych jednostek pływających po Bałtyku. To właściwie wielki hotel ze SPA, restauracjami, pokładem słonecznym i salami do organizacji imprez.

Powyższe informacje dotyczyły bezpośrednio dzieci. A co z dorosłymi? Rodzice mogą liczyć na własny program rozrywek, a także na możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą) z Pure Nordic SPA, które oferuje masaże, odnowę biologiczną, sauny, zabiegi kosmetyczne i kąpiele. Czekają na nich również trzy restauracje, trzy bary i kawiarnia. Niektóre udogodnienia czy atrakcje warto wykupić jeszcze na lądzie – ich cena będzie nieco niższa.

Cena rejsu: dzieci (4-15 lat) od 79 zł/ os., dorośli od 150 zł/os. Oferta dotyczy wyjazdu z minimum jednym dzieckiem w wieku 4-15 lat.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Dlaczego tak trudno zmienić polską szkołę? Fragment książki “Nowa szkoła”

edukacja alternatywna
“Nowa szkoła” to książka dla gotowych na zmianę polskiej szkoły

edukacja alternatywna
Jak uczy się mózg i jak szkoła może wspierać naturalne procesy uczenia się?

rodzina
“Jeśli nie działasz razem z dzieckiem, ono nie będzie działać z tobą”, czyli na czym dokładnie polega współdziałanie?

wychowanie
5 fundamentów dobrej relacji z dzieckiem

odżywianie naturalne
10 wyjątkowo bogatych superfoods prosto z… Polski!

edukacja alternatywna
4 warunki efektywnej nauki języka w szkole

rodzina
Rodzice potrzebują kontaktu z naturą i… z innymi dorosłymi

wychowanie
5 rzeczy, których nie można zmienić u dzieci

edukacja alternatywna
W pułapce szkolnych ocen