Karnawał na statku, czyli pomysł na nietypowe ferie zimowe dla dzieci i rodziców
| Karnawał na statku, czyli pomysł na nietypowe ferie zimowe dla dzieci i rodziców

Karnawał na statku, czyli pomysł na nietypowe ferie zimowe dla dzieci i rodziców

Ferie zimowe to nie tylko narty, sanki i lepienie bałwana. A gdyby tak zrobić swoim dzieciom niespodziankę i spędzić ten czas w zupełnie nietypowy sposób? Ferie na statku Stena Line, to pomysł na weekendowy wypad pełen nowych doświadczeń. Co powiecie na rejs ogromnym promem po otwartym morzu, z mnóstwem atrakcji na pokładzie i balem przebierańców?

Rejs statkiem – dlaczego warto?

Ferie na statku Stena Line są niestandardowe z wielu powodów. Przede wszystkim dzieci i rodzice mają okazję płynąć prawdziwym statkiem i zobaczyć, jak wygląda świat morskich podróży. Odnajdywanie się w nieznanych sytuacjach oraz przełamywanie codziennych schematów, jest świetnym sposobem na lepsze poznanie siebie i swoich bliskich. Dodaje także wiary we własne możliwości. Rejs promem wymaga bowiem nieco odwagi i gotowości do mierzenia się z różnymi emocjami. Morska podróż sama w sobie jest już sporym przeżyciem, które pobudza wyobraźnię. Inne warunki atmosferyczne, zapachy, doświadczenie kontaktu z żywiołem – to wszystko stymuluje zmysły i dostarcza nowych bodźców.

A do tego pobyt na morzu to samo zdrowie! Morskie powietrze jest wolne od zanieczyszczeń oraz alergenów. Zamiast nich, wdychamy cenne składniki mineralne a przede wszystkim jod – pierwiastek, który pozytywnie wpływa na nasz organizm. Ponadto czyste powietrze nawilża oskrzela i płuca, a zmiany temperatury oraz wiatr stymulują układ odpornościowy. Także szum fal przynosi nieocenione korzyści – daje ukojenie, łagodzi stres i sprzyja relaksowi.

Co ciekawego w propozycjach dla dzieci?

Dzieci mogą na statku skorzystać z warsztatów plastycznych i tanecznych, oraz wziąć udział w prawdziwym balu kostiumowym. Od rana młodzi uczestnicy będą przygotowywać się do Kids Disco. Pod okiem animatorów zrobią własne maski oraz wachlarze. Przed samą imprezą pomalują także buzie i wykonają brokatowy tatuaż. Bal karnawałowy to przecież prawdziwe, kolorowe święto, a także ważna, wielowiekowa tradycja. Przebranie jest obowiązkowym elementem imprezy, dlatego warto zawczasu dobrze przemyśleć jego koncepcję. Popołudniową dyskotekę wypełni muzyka, nauka układów tanecznych, konkursy oraz wybór Króla i Królowej balu.

Atrakcje dla najmłodszych zapewni grupa animatorów z Circus Mosaic – profesjonalnych artystów cyrkowych. Ich zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na pokład można jednak zabrać zarówno młodsze maluchy, jak i nieco starszych nastolatków. Oprócz zorganizowanych aktywności, na dzieci czekają: plac zabaw, małpi gaj Happy World oraz sala gier Teen Town.

Ferie na statku – niezapomniany weekend dla całej rodziny

Karnawałowy statek wyrusza z Gdyni w trzech terminach – 19 stycznia, 22 i 23 lutego. Każdy rejs trwa około doby, a portem docelowym jest szwedzkie miasto Karlskrona. Rodziny mają zagwarantowany obiad oraz miejsca w kabinach dwu- lub czteroosobowych z łazienką.

Prom, na którym odbędzie się bal, nosi nazwę Stena Spirit i jest jedną z największych jednostek pływających po Bałtyku. To właściwie wielki hotel ze SPA, restauracjami, pokładem słonecznym i salami do organizacji imprez.

Powyższe informacje dotyczyły bezpośrednio dzieci. A co z dorosłymi? Rodzice mogą liczyć na własny program rozrywek, a także na możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą) z Pure Nordic SPA, które oferuje masaże, odnowę biologiczną, sauny, zabiegi kosmetyczne i kąpiele. Czekają na nich również trzy restauracje, trzy bary i kawiarnia. Niektóre udogodnienia czy atrakcje warto wykupić jeszcze na lądzie – ich cena będzie nieco niższa.

Cena rejsu: dzieci (4-15 lat) od 79 zł/ os., dorośli od 150 zł/os. Oferta dotyczy wyjazdu z minimum jednym dzieckiem w wieku 4-15 lat.


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

rodzina
15 wartości, które podnoszą jakość rodzinnego życia

naturopatia
6 fundamentalnych zasad w trosce o zdrowie dziecka

POLECAMY
4 kreatywne gadżety do pokoju przedszkolaka

rodzina
“Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”. Bądź życzliwy i naucz życzliwości swoje dzieci

odżywianie naturalne
10 pomysłów na jesienne wegańskie obiady

POLECAMY
Smog i infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci

POLECAMY
Odważne, mądre, kreatywne – 10 projektów edukacyjnych stworzonych przez polskich uczniów

POLECAMY
Kosmetyki pierwszej potrzeby, które warto wymienić na wersję eko

ciąża i poród
Ojciec w połogu

wychowanie
Czy to już bullying, czy tylko złośliwe zachowanie?