Kategorie
Ekowiadomości

Festiwal Cohabitat Gathering 2012

13 i 14 października po raz drugi spotkamy się w Łodzi na Festiwalu Cohabitat Gathering, w gronie fascynatów budownictwa naturalnego, zdrowej żywności, lokalnych inicjatyw i tworzenia w duchu zrób-to-sam

13 i 14 października po raz drugi spotkamy się w Łodzi na Festiwalu Cohabitat Gathering, w gronie fascynatów budownictwa naturalnego, zdrowej żywności, lokalnych inicjatyw i tworzenia w duchu zrób-to-sam.

Tegoroczne hasło przewodnie konferencji to: „Simplicity rediscovered” czyli „odkrywanie prostoty na nowo”. Jedenastu zaproszonych prelegentów opowie o własnej pasji i pracy nad konkretnymi technologiami, narzędziami i metodami. Mary Clear z angielskiego miasteczka Todmorden przedstawi zalety lokalnej uprawy warzyw i owoców w mieście, prof. Georg Maybaum przybliży technikę wznoszenia budynków z ziemi ubijanej, Jadwiga Łopata namawiać będzie do pielęgnowania polskiej tradycji rodzinnych gospodarstw rolnych jako podstawy suwerenności żywnościowej a Dick Urban Vestbro poświęci swoje wystapienie wspólnotom mieszkalnym oraz procesom zachodzącym w społecznościach intencjonalnych. To tylko niektóre z tematów, jakim przyjrzymy się w trakcie Festiwalu.

Pełny program znajduje się na stronie: festiwal.cohabitat.net

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.