Kategorie
Naturalne rodzicielstwo/ Slow Parenting

Festiwal Wibracje 2023. Pięć dni warsztatów, wykładów, koncertów i świetnej zabawy 

Są imprezy tylko dla dorosłych. Są też wydarzenia stworzone wyłącznie z myślą o dzieciach. Często, zwłaszcza gdy jesteśmy debiutującymi rodzicami małych dzieci, trudno jest nam sobie wyobrazić, że takie eventy można połączyć. Ale można! I na dodatek zrobić to świetnie. Od wielu lat przekonują nas o tym organizatorzy Festiwalu Wibracje. I wiecie co? W tym roku udowodnią nam to znów!

Nie lubimy generalizowania, stereotypy też mamy w głębokim poważaniu. Wygłaszanie jakichkolwiek uniwersalnych, dotyczących dzieci prawd (a każde jest zupełnie inne, potwierdzą to nawet rodzice bliźniaków!) nie jest więc na miejscu. Ale dziś zrobimy mały wyjątek i… jedną wygłosimy. Oto ona: trudno znaleźć dziecko, które nie lubi aktywnie spędzać czasu na świeżym powietrzu. Jeśli do tego dorzucimy morusanie się błotem i morsowanie w kałużach – będziemy mieć idealny starter pack dla każdego dzikiego dziecka. A jak takie szaleństwo połączyć z rozwojem osobistym rodziców? Bardzo prosto! Wpiszcie do swojego kalendarza Festiwal Wibracje, a przekonacie się, że dobrą zabawę, samodoskonalenie, ekologię i życie w harmonii można połączyć. Tym razem opowiemy wam trochę o tym, co będzie się działo 26–30 lipca 2023 roku w Giżach koło Olecka. A będzie się działo bardzo dużo!

Wibracje – największy w Polsce festiwal dotyczący dbania o siebie, zrównoważonego rozwoju i harmonii

Promowanie dobrostanu psychofizycznego – oto najważniejsza misja organizatorów Festiwalu Wibracje. Jeśli choć raz, w samym środku wakacji, odwiedziliście malownicze mazurskie Giże, przekonaliście się, że wiedzą, co robią! U podstaw wibrującego wydarzenia, które zbliża się do nas wielkimi krokami, znajduje się holistyczne spojrzenie na każdego z nas, odpowiedzialne relacje z naturą i alternatywne podejście do życia. Będą świetni prelegenci (o nich zaraz opowiemy nieco więcej), wykłady, warsztaty, koncerty i zaproszenie na niesamowitą wege strefę jedzeniową. Będzie też mnóstwo zabaw dla dzieci i dla dorosłych – na czele z tańczeniem w blasku ognia. 

26-30.07.2023

Giże koło Olecka

Festiwal Wibracje

W programie znajdziecie mnóstwo wartościowych warsztatów i wykładów dotykających życia w harmonii, świadomego rodzicielstwa i wychowywania dzieci w zgodzie z naturą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że najmłodsi uczestnicy mogą być nieco znudzeni wykładami, dlatego… błoto! Dużo błota! Woda i farby, którymi można malować po niemal całym ciele. To wszystko czeka na dzieci w Strefie Malucha. Ale wiadomo, to nie koniec atrakcji.

Warsztaty, koncerty, tańce i rozmowy – to wszystko tworzy swoistą miksturę, w którą od razu ma się ochotę wskoczyć!

Można by więc powiedzieć, że na Festiwalu Wibracje jest wszystko.Ale moment! Nie ma tu jednej rzeczy – nie ma sztucznego podziału na tych, którzy mówią i na tych, którzy mają posłusznie słuchać. Za całą magię wydarzenia odpowiadają nie tylko organizatorzy i prelegenci. Tu też uczestnicy, osoby charakteryzujące się szczególnym poziomem świadomości, tworzą unikatową atmosferę. To niesamowita kilkutysięczna społeczność ludzi kochających życie w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, pasjonatów życia pełnych serdeczności i otwartości na drugiego człowieka. Ten aktywny udział to coś, co sprawia, że o mazurskim festiwalu, bohaterze naszego dzisiejszego artykułu, przed każdą kolejną edycją jest coraz głośniej. No, ale wcześniej obiecaliśmy, że powiemy też co nieco o prelegentach. To ten czas!

Festiwal Wibracje 2023 – inspiracja do rozwoju osobistego i życia w harmonii

Festiwal Wibracje to aż sto godzin wykładów i sto godzin warsztatów wypełnionych zajęciami interaktywnymi i rozwojowymi. Jesteście ciekawi, kto będzie się z nami dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem? Wśród ponad stu prelegentów z Polski i zagranicy znajdą się m.in.:

  • Dr hab. med Paweł Holas, prof. UW – klinicysta, badacz i dydaktyk, który wyjaśni, jak rozpoznać i radzić sobie z lękami i przewlekłym stresem.
  • Ya’Acov i Susannah Darling Khan – założyciele współczesnej szamańskiej praktyki (Movement Medicine), którzy postawią na komunikację, zrozumienie i tworzenie więzi.
  • Piotr Łysoniewski – naturoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta i dietetyk medycyny chińskiej, przed którym akupresura nie ma żadnych tajemnic.
  • Marta Kuśpit i Darek Chwiejczak – terapeuci, dzięki którym poczujecie zniewalającą wibrację bezwarunkowej miłości.
  • Shai Orr – terapeuta rodzinny, twórca książek, które zrewolucjonizowały współczesne rodzicielstwo. Znacie go doskonale, jeśli czytaliście już „Cud rodzicielstwa” i „Dzieciństwo rodziców” (a jeśli nie, to gorąco was zachęcamy do lektury!)

Wibracje – festiwal stworzony z myślą o całych rodzinach

Wykłady wykładami, ale przejdźmy do najważniejszego! Przecież na samym początku tego tekstu pisaliśmy o dzieciach, które uwielbiają się bawić na świeżym powietrzu. A jak to się ma do Festiwalu Wibracje? Przede wszystkim tak, że cała akcja będzie się rozgrywać w samym środku lata, pod gołym niebem, w towarzystwie natury. Klimatyzowane sale, czyste podłogi i zamknięte szczelnie okna to coś, czego tu nie znajdziecie. Będzie za to mnóstwo trawy, po której będziecie mogli biegać boso i mnóstwo słońca, w którym taka zabawa jest jeszcze przyjemniejsza. Myślicie, że to wszystko? Akurat! Na dzieci w Strefie Malucha będą czekały farby (pędzlem będą dziecięce dłonie, stopy i… całe ciało), woda, glina i bańki. Mali uczestnicy (a przypominamy, że dzieci do 13 roku życia nie płacą za wstęp!) będą mogli doświadczać, zgniatać, ślizgać się, tupać, śpiewać, rysować i słuchać. Tych atrakcji – nie tylko w strefie stworzonej z myślą o dzieciach – będzie jednak dużo więcej. O wszystkich przeczytacie na stronie Festiwalu Wibracje. Sprawdźcie i dajcie się zainspirować. Widzimy się w lipcu na Mazurach!

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.