100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Fika

Fika

Fika to nowoczesny dwumiesięcznik dla Małych i Dużych. Chociaż to zupełna nowość wydawnicza (debiut w 2011 roku) na polskim rynku, myślę, że znalazła już odpowiednie miejsce na półce sklepowej – między pozycjami dla dzieci i dorosłych. Fika łączy te dwa światy.

Fika dla rodziców to sporo inspirujących artykułów, wywiadów, recenzji książek. Wszystko opatrzone estetyczną szatą graficzną. Wyróżnia się ciekawą okładką, przyciąga hasłami, zachęca do kontaktu ze … sztuką. Jest niewątpliwie jej częścią.

Fika dla dzieci (w wieku 3-12 lat):

  • artystyczne ilustracje
  • zabawne lekcje języka angielskiego
  • artykuły o otaczającym świecie
  • bajki
  • gry-prezenty
  • podpowiedzi twórczych zabaw.

Fika to 80 stron ambitnej lektury. Rodzic i dziecko znajdą tu coś dla siebie. Magazyn jest podzielony na dwie sekcje: dla dzieci i dla rodziców. Fika to stałe rubryki, m.in. zgłębianie tajemnic sztuki z Salvadorem Dali, przepisy w „kuchni dla Niejadka”, eko zabawy czy kursy fotografowania. Wszystko to i jeszcze więcej do poczytania, oglądania, zrobienia za 9,90 zł. Wydawcą pisma jest wydawnictwo Tashka założone w 2010 roku przez Katarzynę Kucharską. Pismo można kupić w Empikach na terenie całego kraju. Szukajcie jej także w miejscach przeznaczonych dla dzieci. Polecam!


Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Nie jestem szalona, jestem cykliczna” – rozmowa z Samią o cyklicznej naturze kobiet

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Przejdz do: