Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Filtracja wody jest najskuteczniejszą metodą oczyszczania (Water-Star.pl)

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej. Producenci wód mineralnych zapewniają, że dzięki regularnemu spożywaniu odpowiedniej ilości wody, czyli minimum 2 litrów dziennie, będziemy czuć się młodo, zdrowo, szczupło i ogólnie fit.

Czy zatem aby dbać o zdrowie, jesteśmy zmuszeni do kupowania wody w butelkach, zamiast pić tą, którą mamy w kranie? Nie. Są inne rozwiązania

Według Światowej Organizacji Zdrowia ponad 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej. Producenci wód mineralnych zapewniają, że dzięki regularnemu spożywaniu odpowiedniej ilości wody, czyli minimum 2 litrów dziennie, będziemy czuć się młodo, zdrowo, szczupło i ogólnie fit.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Czy zatem aby dbać o zdrowie, jesteśmy zmuszeni do kupowania wody w butelkach, zamiast pić tą, którą mamy w kranie? Nie. Są inne możliwości. Firma Water Star prezentuje nowatorski produkt w postaci domowej produkcji wody mineralnej (także gazowanej) i napojów, który pozwala uwolnić się od zakupu wody mineralnej. Rozwiązania te pozwalają na zmianę nawyków zakupowych i są zdecydowanie prozdrowotne.

waterstar

Czy woda z kranu jest na pewno zdatna do picia?

Woda miejska jest zdatna do picia prosto z kranu. Wielu odbiorców jednak nie ma pewności, czy jej jakość jest odpowiednia. Faktycznie zdarza się, że mimo dobrych parametrów przy wyjściu z wodociągu po dotarciu do odbiorcy jakość wody znacznie się obniża. Dzieje się tak ze względu na zanieczyszczenia instalacji wewnętrznych – począwszy od PCV czy osadu zawartego w rurach, a na skażeniu bakteriologicznym kończąc.

Warto wiedzieć, że normy w Polsce dla jakości wody pitnej są takie same jak dla wody technologicznej. Dopuszczają występowanie niewielkich ilości związków toksycznych i szkodliwych pierwiastków, np. rtęci, fenoli, chloroformu.

Zobacz zużycie filtra po półrocznej filtracji wody z kranu.

Czy przegotowywanie wody wystarcza?

Najpopularniejsze rozwiązanie – gotowanie wody – nie podnosi jej jakości. To raczej metoda pseudouzdatniania, wynikająca bardziej z przyzwyczajeń i mitów. Gotowanie wody jedynie eliminuje bakterie i wirusy, a nie zmienia poziomu zanieczyszczenia wody. Dodatkowo proces parowania wody w trakcie gotowania powoduje pewne zagęszczenie w niej składników i związków ciężkich (składniki lotne odparowują, a stałe pozostają w wodzie w większym stężeniu). Dowodem na to zjawisko jest gromadzony w czajniku kamień.

Filtracja wody jest najskuteczniejszą metodą oczyszczania

Najskuteczniejszym sposobem oczyszczania wody jest jej wielostopniowa filtracja. Firma Water Star oferuje wyłącznie filtry odwróconej osmozy, które dzięki systemowi siedmiostopniowej filtracji dają pewność eliminacji 100% bakterii, wirusów i grzybów. Wynika to z cechy nanoprzepuszczalności błony osmotycznej, która jest sercem systemu filtracyjnego. Otwory w membranie osmotycznej mają rozmiar ok. 0,0005 mikrona (mikron – tysięczna część milimetra). Bakterie mają rozmiar od 0,2 do 1 mikrona, natomiast wirusy od 0,02 mikrona do 0,4 mikrona, czyli są kilkadziesiąt razy większe niż otwory membrany. Uniemożliwia to mikroorganizmom przedostanie się przez nią (zostają odrzucone do kanalizacji).

waterstar

Odwrócona osmoza jest najdoskonalszym i najtańszym dostępnym sposobem filtracji. Spośród wszystkich dostępnych technologii uzdatniania wody w zastosowaniach domowych gwarantuje najskuteczniejsze oczyszczenie wody, które nie jest osiągalne dzięki innym sposobom filtracji (dzbanki filtrujące, filtry nakranowe). Jest to także metoda uzdatniania wody najczęściej stosowana także przez producentów wody butelkowanej. Skutecznie usuwa lub redukuje szerokie spektrum zanieczyszczeń, a uzyskana woda jest niemal w 100% odfiltrowana ze szkodliwych pierwiastków i związków. Dzięki temu jest zdatna do picia prosto z kranu, a dodatkowo zawiera także minerały. Wszystkie urządzenia filtracyjne firmy Water Star są wyposażone w mineralizator, który uzupełnia oczyszczoną wodę o niezbędne pierwiastki w zawartości około 100 mg/l. To wielkości mineralizacji podobne do mineralizacji w butelkowanych wodach źródlanych. Filtry Water Star posiadają aż 7 stopni (etapów) filtracji, a ich żywotność to nawet 10 lat. Woda domowej filtracji jest cennym uzupełnieniem diety dla osób prowadzący zdrowy tryb życia.

Instalacja filtra nie jest dużym kosztem, a inwestycja szybko się zwraca

Urządzenia, które jeszcze kilka lat temu kosztowały 2-3 tys. zł, można obecnie kupić za kilkaset złotych. Koszt instalacji takiego filtra zwraca się już po czterech miesiącach, a sama inwestycja jest długoterminowa. Po przeliczeniu wychodzi na to, że woda filtrowana jest 10-krotnie tańsza od wody butelkowanej. Koszt 1 l wody butelkowanej to ok. 1 zł, a wody filtrowanej – 0,1 zł. Zakładając zużycie 1,5 l wody dziennie na członka 4-osobowej rodziny, rocznie oszczędzamy 2000 zł!

Nie musimy także obawiać, czy filtr zmieści się w szafce. Water Star ma w ofercie rewolucyjny filtr Aquaphor Morion, który ma bardzo małe rozmiary i brak zewnętrznego zbiornika. Jedynym śladem po instalacji filtra będzie dodatkowy, stylowy kranik zainstalowany przy zlewozmywaku. Istnieje też możliwość zastosowania baterii trójdrożnej (woda zimna, ciepła i filtrowana w jednym kranie), dzięki czemu nie ma konieczności instalacji dodatkowego kranu dowody filtrowanej.

waterstar3

Dodatkowe oszczędności można uzyskać, instalując saturator do wody gazowanej, dzięki któremu nie trzeba już kupować wody gazowanej i gazowanych napojów smakowych.

waterstar2

Ekologiczna butelka wielorazowa

Doskonałym uzupełnieniem oferty jest ekologiczna butelka wielorazowego użytku Equa, która nie zawiera szkodliwych substancji, w tym BPA przenikającego do wody, powodując problemy zdrowotne. Dzięki poręcznej pojemności (0,4 lub 0,6 l) doskonale nadaje się na spacery lub jako opakowanie na napój dla przedszkolaka lub ucznia.

waterstar5

Wody filtrowana i małe dzieci

Woda poddana odwróconej osmozie jest w pełni zmiękczona oraz oczyszczona z bakterii i szkodliwych związków (np. chloru wysuszającego skórę). Nadaje się idealnie do kąpieli noworodków i niemowląt. Eliminuje problem suchej skóry, często występujący po kąpieli, dzięki czemu można zrezygnować z kremów, natłuszczających oliwek i kosztownych emolientów. Wodę filtrowaną można wykorzystać także do pielęgnacji pupy niemowlęcia zamiast tradycyjnych chusteczek, które mogą podrażniać skórę dziecka. Woda filtrowana jest doskonałą bazą do przygotowywania pokarmów dla dzieci: kasz, zup i napojów.

Inwestycja w filtr Water Star daje same korzyści:

  • Zdrowotne – filtracja usuwa z wody szkodliwe związki i pierwiastki, w tym ołów, rtęć, chloroform, kadm, azotany, azotyny, chlor. Dodatkowo zastosowanie mineralizatora w każdym z naszych filtrów pozwala na uzupełnienie niezbędnych pierwiastków, a jonizacja wody dodatkowo poprawia jej przyswajalność dla organizmu i wspomaga detoksykację. Wyeliminowanie wody butelkowanej pozwala zmniejszyć ekspozycję na BPA – szkodliwą substancję stosowaną do produkcji butelek tradycyjnych.
  • Finansowe – koszt litra wody mineralnej z filtra to 10 gr. Koszt litra wody butelkowanej to 1,5 zł.
  • Ekologiczne – pozwala na zaprzestanie kupowania wody butelkowanej i zmniejszenie zanieczyszczenia w postaci plastikowych butelek.
waterstar6
water-star_dziecisawazne

Water Star to firma specjalizująca się w domowych rozwiązaniach systemów filtracji wody pitnej oraz saturatorów.

„Promujemy ekonomiczne, zdrowotne i ekologiczne korzyści z picia wody mineralnej i napojów z własnego, domowego ujęcia”

Adres www: water-star.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/waterstarnet
Telefon: 601 56 59 57

Systemy filtrów można kupić bezpośrednio w naszym: sklepie internetowym

Wszystkie filtry oferowane przez Water-Star.pl posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny i są objęte 24-miesięczną gwarancją. Firma oferuje także montaż na terenie Warszawy.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

2 odpowiedzi na “Filtracja wody jest najskuteczniejszą metodą oczyszczania (Water-Star.pl)”

Tylko filtrowana. Nie będę ryzykowała zdrowia swojego i dziecka. Zbyt wiele media trąbia o zanieczyszczeniach zbiorników wodnych.mój wybór padł na dzbanek filtrujący Dafi i spełnia swoją rolę. Butelkowanej wody nie kupuje. Dośc już jest zanieczyszczone srodowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.