Kategorie
Recenzje

My First Activity – gra edukacyjna

Sposób na długie, jesienne wieczory? Gra planszowa, która potrafi rozbawić do łez. My First Activity firmy Piatnik to gra edukacyjna znana i bardzo popularna na świecie, a od niedawna dostępna także w Polsce

Sposób na długie, jesienne wieczory? Gra planszowa, która potrafi rozbawić do łez. My First Activity firmy Piatnik to gra edukacyjna znana i bardzo popularna na świecie, a od niedawna dostępna także w Polsce. Planszówka jest polecana dla dzieci od 4. roku życia, górnej granicy wieku nie ma. Może w nią grać jednocześnie nawet 16 osób. Kolorowe pudełko kryje w sobie elementy planszy (ścieżka dla słoni prowadząca do wodopoju), dwa pionki – drewniane słonie, 165 kart obrazkowych z napisami w dwóch językach (polskim i angielskim), instrukcję.

activity

Czas na grę

Rozgrywka potrafi trwać nawet kilkadziesiąt minut, a wszystko dlatego, że nie możemy powstrzymać się od śmiechu. Zasady są bardzo proste i co ważne, łatwo je modyfikować i dostosowywać do wieku dzieci, a także do liczby uczestników. Niektóre karty mogą zawierać obrazki zbyt trudne dla małego dziecka. Warto przed rozpoczęciem gry je przejrzeć i dostosować poziom trudności do umiejętności malca.

Moja wersja dla dziecka i jednego z rodziców – każdy z nas wybiera swojego pionka-słonia, losuje kartę i przedstawia drugiemu graczowi to, co zobaczył na karcie. Moja czterolatka, która nie potrafi czytać, kieruje się wyłącznie obrazkiem. Starszak może traktować napis pod obrazkiem jako podpowiedź, sugestię. Zadanie można wykonywać na różne sposoby: mówić ciałem, opisywać słowami w taki sposób, by nie zdradzić słowa-klucza, można rysować. Dzięki temu za każdym razem grę odkrywamy na nowo, a liczba kart sprawia, że naprawdę rzadko trafiamy na tę samą kartę.

Wersja dla większej ilości graczy – dzielimy się na dwie drużyny. Jeden z członków grupy losuje kartę, a jego zadaniem będzie pokazanie tego, co kryje karta, pozostałej części drużyny.

Kiedy uda nam się odgadnąć zawartość karty przesuwamy się po planszy pionkiem-słoniem na pole w kolorze umieszczonym na odcisku łapy słonia na rewersie karty. Wygrywa gracz lub drużyna, której słoń szybciej dotrze do wodopoju.

Zabawa i nauka

Bardzo podoba mi się pomysł podpisywania obrazków w języku polskim i języku angielskim. To sposób na naukę dla starszaków, ale i dorosłych. Co więcej, napisy pod obrazkami są lekcją czytania dla siedmiolatków, które wkraczają w świat liter.

Gra My First Activity:

  • to znakomita zabawa dla całej rodziny;
  • rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo dziecka;
  • pozwala kształtować motorykę małą (sprawność dłoni i palców);
  • kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową;
  • uczy pracy indywidualnej i pracy w zespole.

Podsumowując, gra My First Activity firmy Piatnik to absolutny przebój ostatnich wieczorów w moim domu. Planszówka została wykonana z niezwykłą precyzją, jest kolorowa, atrakcyjna dla dzieci, zabawki są wymowne i zabawne. To wszystko sprawia, że nie możemy się doczekać kolejnej rozgrywki. Planujemy zabrać grę do przedszkola córki, przecież w grze może uczestniczyć cała grupa. Dodam, iż cała seria gier Activity to: Activity Original – od 12 lat, Activity Junior – od 8 lat oraz testowana przez nas My First Activity – od 4 lat.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.