Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Odchudzanie po porodzie? Spokojnie! Twoje ciało wie, co robi

Ciało mamy się zmienia – to jasne. Zmienia je ciąża i poród, co szczególnie wyraźnie widać przez kilka pierwszych miesięcy po urodzeniu dziecka. I choć z banerów reklamowych czy bilbordów trenerzy w obcisłych legginsach krzyczą do nas, że ratunkiem jest tylko ostry trening (i jeszcze ostrzejsza dieta), my polecamy spokój. A wraz z nim kilka mniej obciążających sposobów na to, by zrzucić zbędne kilogramy i wrócić do formy.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

1. Zapomnij o restrykcyjnym odchudzaniu

Dieta odchudzająca to ostatnia rzecz, której potrzebuje nasze ciało tuż po porodzie. Podobnie jest z obciążającymi ćwiczeniami, o czym nie bez powodu przypominają położne, ginekolodzy i cała rzesza ekspertów. Zamiast katować się dietami cud, pomyśl o swoim ciele jak o części siebie, która w tym okresie wyjątkowo potrzebuje energii – by móc mierzyć się z nowymi wyzwaniami, stresem i walką z infekcjami. To dlatego dieta świeżo upieczonej mamy powinna być odpowiednio zbilansowana, oparta na świeżych, sezonowych produktach i jak najmniej przetworzona. Jedzenie to twoje paliwo. Jeśli będzie ono dobrej jakości, będziesz miała siłę, by sprostać trudnościom dnia codziennego i szybciej wrócisz do formy.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

książki dla rodziców

Ciało kobiety, mądrość kobiety 

NAJWAŻNIEJSZA KSIĄŻKA W ŻYCIU KOBIETY

TERAZ 66 ZAMIAST 95 ZŁ

Ekscytująca podróż przez kobiecość w wymiarze fizycznym i duchowym. Książka, która na zawsze zmieni twoje życie, sprawiając, że inaczej spojrzysz na swoje ciało i zrozumiesz zachodzące w nim procesy, a także poczujesz przepływającą przez ciebie energię oraz odmienisz swoje relacje z samą sobą i ze swoim otoczeniem.

2. Karm piersią!

Im dłużej karmisz piersią, tym bardziej tracisz na wadze. Ale – i tu powrót do punktu pierwszego – uważaj na to, co spożywasz podczas karmienia. Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów i czuć się zdrowo, postaw na zdrową dietę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że matka karmiąca może jeść wszystko. Od niej jednak zależy, czy będą to rzeczy dobrej jakości.

Podczas karmienia piersią w naszym organizmie uwalniana jest prolaktyna, czyli hormon stymulujący produkcję mleka, ale też odpowiadający za uczucie głodu. Kiedy karmisz – czujesz wzmożony apetyt. Od ciebie zależy, po co sięgniesz, by go zaspokoić.

Pamiętaj o tym, że:

  • tłuszcz odkładający się w naszych biodrach i udach podczas ciąży zużywany jest do produkcji mleka po porodzie*,
  • karmiąc spalasz nawet 500 kcal dziennie (dlatego wzmożony apetyt nie jest przeszkodą w powrocie do formy!)**,
  • podczas naturalnego karmienia szybciej obkurcza się macica, co dodatkowo korzystnie wpływa na zmniejszenie obwodu talii i brzucha.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Noszenie dzieci
34 PLN
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN
Rozwój seksualny dzieci
34 PLN

3. Postaw na regularność

Jedz regularnie, to znaczy mniej więcej w podobnych godzinach. Zachowaj przy tym 3–4-godzinne odstępy między posiłkami i jedz około 5–6 razy dziennie. Staraj się nie podjadać między posiłkami, choć – jeśli poczujesz głód – nie ignoruj go. To sygnał twojego organizmu, który oznacza, że możesz potrzebować więcej energii. Jeśli tylko oduczysz się pochłaniania byle czego, z pewnością zapanujesz nad swoją wagą.

4. Spaceruj!

To, że w pierwszych tygodniach po porodzie nie jest wskazane wykonywanie wymagających ćwiczeń, nie oznacza, by zrezygnować z wszelkiej aktywności fizycznej i zalec na kanapie. Bezpiecznym i skutecznym sposobem na zaktywizowanie ciała są spacery – z maluchem w wózku lub chuście. Nie tylko dotlenisz swój (i dziecka) mózg, ale też zregenerujesz ciało po porodzie i wprowadzisz rytuał spacerowy do swojego życia.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

5. Skup się na oddechu

Aktywne oddychanie angażuje przeponę, czyli mięsień umiejscowiony między jamą brzuszną a żebrami. Oddychając aktywnie, a więc w taki sposób, by pracowała przepona, lepiej dotleniamy cały nasz organizm, co usprawnia proces spalania tłuszczu i dodaje energii.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *