Fotelik samochodowy 4-12 lat - na co zwrócić uwagę?
| Fotelik samochodowy 4-12 lat – na co zwrócić uwagę?

Fotelik samochodowy 4-12 lat – na co zwrócić uwagę?

Nieważne, jak długie trasy pokonujesz z dzieckiem - foteliki samochodowe do 36 kg mają przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo. Nie da ci tego podkładka, którą znajdziesz w supermarkecie.

Wybierz fotelik samochodowy z i-Size, który spełnia najwyższe wymogi. Co to znaczy?

Dodatkowa ochrona w czasie zderzenia

Fotelik i-Size nie ma podłokietników, co pozwala prawidłowo przeprowadzić pas biodrowy. Musisz bowiem mieć świadomość, że jego niewłaściwe ułożenie to jedna z najczęstszych przyczyn poważnych uszkodzeń w obrębie jamy brzusznej podczas wypadków. Co więcej, najnowocześniejsze foteliki samochodowe z homologacją i-Size mają dodatkową ochronę boczną, a więc siła, która dociera do dziecka w czasie zderzenia bocznego jest znacząco zmniejszona.

Najwyższy komfort dziecka

Fotelik samochodowy 4-12 lat musi posiadać możliwość regulacji wysokości zagłówka – od 100 cm do 150 cm. Im będzie ona prostsza, tym lepiej. Bezpieczne foteliki dla dzieci muszą być dokładnie dopasowane do ich wymiarów, zatem najlepiej, jeśli regulacja może odbywać się w momencie, gdy znajduje się ono w środku.

W czasie dłuższych podróży lub wieczornych powrotów z jednodniowych wycieczek za miasto niezwykle cenna będzie także możliwość odchylenia oparcia. Nie mniej istotny jest także wygodny i stabilny zagłówek, który wesprze głowę dziecka w trakcie snu, jednocześnie nie ograniczając mu widoczności. Fotelik samochodowy z i-Size posiada zagłówek w kształcie litery V, spełniający wszystkie te kryteria.

W foteliku bezpieczniej!

Polskie prawo zezwala na jazdę bez fotelika w momencie, gdy dziecko mierzy więcej niż 135 cm. Nie zostaniesz ukarany mandatem także wtedy, gdy w 5-osobowym samochodzie przewozisz na tylnej kanapie 3 dzieci i to, które ma ponad 3 lata, jest jedynie zapięte pasami. Prawo prawem, ale znacznie ważniejszy jest rozsądek – bezpieczny fotelik dla dziecka zmieści się obok innych dwóch! Najnowsze foteliki samochodowe do 36 kg mają zdejmowane boczne panele. Zyskujesz tym samym miejsce, nie tracąc na bezpieczeństwie.

Bezpieczeństwo niemowlęcia w podróży to coś, o co oczywiście dba każdy rodzic. Wraz z wyprawką kupuje najdroższy fotelik, który pozytywnie przeszedł wszystkie możliwe testy zderzeniowe. Im jednak dziecko starsze, tym mniej uwagi przykładamy do zasad jego przewożenia w samochodzie. Zaczynamy bardziej chronić się przed mandatem aniżeli skutkami kolizji drogowej. To ogromny błąd. Bezpieczny fotelik dla dziecka 4-12 lat jest bardzo ważny. Nie kupuj go w markecie i wybierz go rozsądnie – może uratować twojemu dziecku życie.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Dziadkowie i dziecko – pozwól im się porozumieć po swojemu

olini
Prosta rzecz, która poprawi dietę twojego dziecka

wychowanie
Jak praktykować rodzicielstwo bliskości z dzieckiem w wieku szkolnym?

wychowanie
“Instrukcja obsługi” dziecka nie istnieje! Szukając jej, możesz stracić to, co najcenniejsze

wychowanie
Wczesne czytanie, czyli jak NIE zarządzać rozwojem dzieci

wychowanie
Uprościć rodzicielstwo! „Wiele dzisiejszych problemów z zachowaniem obserwuje się u dzieci, które mają zbyt wiele rzeczy oraz żyją zbyt szybko”

POLECAMY
“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”. O czym marzą polskie dzieci?

niemowlę
Świąteczny czas może być trudny dla niemowląt

rodzina
“Zjedz uszka, bo babci będzie przykro”, czyli jak radzić sobie z presją przy świątecznym stole?

wychowanie
Mózg dziecka na świątecznych zakupach