Kategorie
Ekowiadomości

GMO nie przejdzie!

W zaledwie dwa dni 13 000 osób zadeklarowało poparcie dla wprowadzenia skutecznych regulacji w sprawie upraw rośli genetycznie modyfikowanych na terenie Polski. Działacze Greenpeace i Inicjatywy Obywatelskiej „GMO to Nie To” uruchomili we wtorek stronę: GMOnieprzejdzie.pl

W zaledwie dwa dni 13 000 osób zadeklarowało poparcie dla wprowadzenia skutecznych regulacji w sprawie upraw rośli genetycznie modyfikowanych na terenie Polski. Działacze Greenpeace i Inicjatywy Obywatelskiej „GMO to Nie To” uruchomili we wtorek stronę: GMOnieprzejdzie.pl, na której można wyrazić swoje poparcie dla działań na rzecz wprowadzenia skutecznego zakazu upraw GMO w Polsce. Liczą na to, że presja społeczna doprowadzi do szybkiego wprowadzenia przez rząd odpowiednich regulacji prawnych oraz mechanizmów ich skutecznego egzekwowania.

Wraz z nową ustawą o nasiennictwie, o której losie ma zadecydować Prezydent, Rada Ministrów zapowiada wprowadzenie, w drodze rozporządzeń, zakazów uprawy kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora. Projekty odpowiednich rozporządzeń zostały już przygotowane, jednak by były rzeczywiście skuteczne muszą wejść w życie jednocześnie z ustawą o nasiennictwie.

„Zarówno z ministerstwa rolnictwa, jak i z kancelarii premiera usłyszeliśmy zapewnienie, że rozporządzenia wejdą w życie jednocześnie z ustawą o nasiennictwie. Chcemy pokazać rządowi, że traktujemy te zapewnienia ze śmiertelną powaga. Na taki zakaz czeka z niecierpliwością ogromna rzesza Polaków. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni jak szybko rośnie poparcie naszego ruchu” – mówi Joanna Miś, koordynatorka kampanii Greenpeace Stop GMO.

Dołącz:

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.