Kategorie
Ekowiadomości

Greenpeace szuka „zielonych” dzieci

Wraz ze zbliżającym się początkiem polskiej prezydencji, Greenpeace chce zachęcić rząd do realnego działania na rzecz proekologicznych rozwiązań w Europie

Wraz ze zbliżającym się początkiem polskiej prezydencji, Greenpeace chce zachęcić rząd do realnego działania na rzecz proekologicznych rozwiązań w Europie, nie zaś wykonywania pozornych gestów, mających na celu „zazielenienie” wizerunku Polski na tle innych krajów Wspólnoty.

W tym celu 28.06. b.r. zamierzamy zaaranżować oficjalne spotkanie przedstawicieli GP z premierem Tuskiem, podczas którego przekażemy premierowi piłkę nożną z napisem „Polish presidency play green”. (Kancelaria premiera została już o tym poinformowana.) Wydarzenie to rozpocznie kampanię prezydencyjną GP, która stylistyką nawiązywać będzie do rozgrywek piłkarskich.

Chcielibyśmy, żeby przekazanie piłki nastąpiło w otoczeniu dzieci. W końcu to one będą ponosić skutki naszych poczynań na Ziemi. Dlatego zapraszamy Was wraz z dziećmi od 3 do 7 lat do wzięcia udziału w wydarzeniu, które zgodnie z planem powinno rozpocząć się o godz. 9.30 i potrwać około godziny. Prosimy, weźcie jednak pod uwagę specyfikę spotkania i zarezerwujcie trochę więcej czasu na wypadek, gdyby okazało się, że premier Tusk dostępny jest nieco później.

Przygotujemy ogromną piłkę zorbingową, którą dzieci będą toczyć. Zapewnimy dzieciom stroje. (Prosimy, żeby dzieci przyszły w obuwiu sportowym.) Jeśli premier zdecyduje się do nas wyjść, zrobimy wspólne zdjęcie. Żeby dzieciaki się nie nudziły, na miejscu będzie też obecna osoba, która zapewni im zabawy.

Proszę, przyjdźcie ze swoimi dziećmi i przekażcie tę informację znajomym. Do 21. czerwca dajcie mi znać, czy przyjdziecie, pisząc zgłoszenie na adres joanna.mis@greenpeace.pl . Przy zgłoszeniu podajcie wzrost dziecka, rozmiar ubrania, numer Waszego telefonu. Zapraszamy!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.