Kategorie
Recenzje

Gryzaczek

Testowaliśmy – (pośrednio, bo testowały oczywiście redakcyjne dzieci:) – ekologiczny gryzaczek przysłany przez sklep EkoMania.pl

Testowaliśmy (pośrednio, bo testowały oczywiście redakcyjne dzieci:), ekologiczny gryzaczek przysłany przez sklep EkoMania.pl.

Gryzaczek wykonany jest z certyfikowanego drewna (PEFC – certyfikat potwierdza, że produkcja była zgodna z normami ekologicznymi, ekonomicznymi i społecznymi) i pomalowany jest ekologicznymi farbami na bazie wody, dzięki czemu dziecko może go bezpiecznie wkładać do buzi.

Oczywiście od razu powąchaliśmy zabawkę. Nie pachnie – to dobry znak:)

Gryzak składa się z 3 części: każda ma inną fakturę (jedna gładką z dziurkami, druga ma podłużne wcięcia, trzecia poprzeczne). Dziecko może badać je dotykiem i poczuć różnice. Między nimi znajdują się kolorowe kuleczki i intensywnie czerwone kółko, które można obracać. Jest też delikatny dzwoneczek!

Gryzak i Dziecko:

  • łatwo go chwycić i utrzymać w dłoni
  • ma intrygujące kolory
  • kiedy się nim porusza – grzechocze
  • podczas gryzienia można odkrywać różne kształty i faktury!

Warto zwrócić uwagę na opakowanie zabawki. Jest to prosty, mały kartonik – dostosowany do rozmiarów gryzaczka. Porównajmy je z opakowaniami zabawek nieekologicznych: kartonowa podkładka z przezroczystym plastikiem, zazwyczaj dużo większa niż rozmiar zabawki, żeby dodatkowo ją uatrakcyjnić. Ile zmarnowanego materiału!?

Gryzaczek produkowany jest w Niemczech, przez markę z dużymi ekotradycjami – Selecta.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.