Kategorie
rodzina

Gryzaki dla ząbkujących maluszków {przegląd}

Kto miał wyrzynającą się ósemkę, ten może mieć pewne wyobrażenie, co czuje niemowlę, któremu po kolei musi wyrosnąć pełne dziecięce uzębienie. Czasami tylko swędzi i drażni, ale są dni, kiedy puchnie, pulsuje, dokucza…

Każdy z nas przez to przechodzi, zęby muszą wyrosnąć, i tyle. Warto jednak wypróbować, co przynosi ulgę naszemu ząbkującemu maluszkowi. Noszenie w chuście, przytulanie i karmienie (choć to bywa w dni ząbkowania bolesne dla mamy) to baza. Poza tym możemy pomóc dając dziecku gryzak. Jak wszystko, co trafia do buzi maluszka, gryzaki muszą być w pełni bezpieczne. Unikając plastiku, zabezpieczamy się przed jego niebezpiecznymi składnikami i chronimy Ziemię. Natomiast naturalne surowce są i nieszkodliwe, i piękne. Oto krótki  przegląd ładnych ekogryzaków dla maluszków.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Z drewna

Drewniane gryzaki są odpowiednio wygładzone, tak aby nie tworzyły się drzazgi – są więc w pełni bezpieczne dla dziecięcych buź i brzuszków, bo drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne i nie uczula. Powinny być z surowego drewna (bez farb i lakierów) i dosyć lekkie. Występują w mnogości ciekawych wzorów, na przykład te marki Little Sapling Toys, która wykorzystuje drewno klonowe.


etsy.com

Polska marka Kaszubebe proponuje gryzaki z jesionu, które impregnowano najlepszej jakości oliwą z oliwek. Blisko i natury, i kultury (ludowej).


kaszubebe.pl

Z tkaniny

W przeciwieństwie od drewnianych, gryzaki z tkaniny są miękkie, czyli mogą służyć tym dzieciom, które bardzo cierpią przy ząbkowaniu i np. krwawią, co się czasem zdarza. Te uszyte przez Under the Nile powstały z najlepszej jakości organicznej bawełny, która jest zbierana z poszanowaniem dla natury i dla ludzi, którzy przy niej pracują. Bakłażan, brokuł, truskawka… To dobry pomysł, by przygotować się na prawdziwe jedzenie, kiedy ząbki już wyrosną!


underthenile.com

Drewno + szydełko

Gryzaki Koukku  łączą zalety gryzaków drewnianych i tekstylnych. Część ich obręczy została obszydełkowana certyfikowaną, bawełnianą włóczką. Piękne i proste, występują we wszystkich kolorach tęczy.


etsy.com

Z kauczuku

Całkowicie pozyskane z drzewa kauczukowego, gryzaki Hevea są nie tylko miękkie i elastyczne, ale także łatwe do utrzymania w czystości. No i są pyszne, bo kauczuk ma specyficzny posmak, za którym dzieci przepadają. W odróżnieniu od plastiku, kauczuk jest biodegradowalny.


heveababy.com

Z bursztynów

Polski hit eko-rodziców na całym świecie, gdzie korale z bursztynów zakłada się noworodkom i nie zdejmuje przez pierwsze lata życia. Bursztyn jest miły i ciepły w dotyku, ma swój posmak, poza tym działa przeciwzapalnie. Lista jego cudownych, czasem na wpół magicznych mocy jest długa. Korale z bursztynów czekają na nadbałtyckich deptakach lub w polskich eko-sklepach.


babytula.pl

rzeczy-dla-dzieci900

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *