Kategorie
Rodzina

Gryzaki dla ząbkujących maluszków {przegląd}

Kto miał wyrzynającą się ósemkę, ten może mieć pewne wyobrażenie, co czuje niemowlę, któremu po kolei musi wyrosnąć pełne dziecięce uzębienie. Czasami tylko swędzi i drażni, ale są dni, kiedy puchnie, pulsuje, dokucza…

Każdy z nas przez to przechodzi, zęby muszą wyrosnąć, i tyle. Warto jednak wypróbować, co przynosi ulgę naszemu ząbkującemu maluszkowi. Noszenie w chuście, przytulanie i karmienie (choć to bywa w dni ząbkowania bolesne dla mamy) to baza. Poza tym możemy pomóc dając dziecku gryzak. Jak wszystko, co trafia do buzi maluszka, gryzaki muszą być w pełni bezpieczne. Unikając plastiku, zabezpieczamy się przed jego niebezpiecznymi składnikami i chronimy Ziemię. Natomiast naturalne surowce są i nieszkodliwe, i piękne. Oto krótki  przegląd ładnych ekogryzaków dla maluszków.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Z drewna

Drewniane gryzaki są odpowiednio wygładzone, tak aby nie tworzyły się drzazgi – są więc w pełni bezpieczne dla dziecięcych buź i brzuszków, bo drewno ma naturalne właściwości antybakteryjne i nie uczula. Powinny być z surowego drewna (bez farb i lakierów) i dosyć lekkie. Występują w mnogości ciekawych wzorów, na przykład te marki Little Sapling Toys, która wykorzystuje drewno klonowe.


etsy.com

Polska marka Kaszubebe proponuje gryzaki z jesionu, które impregnowano najlepszej jakości oliwą z oliwek. Blisko i natury, i kultury (ludowej).


kaszubebe.pl

Z tkaniny

W przeciwieństwie od drewnianych, gryzaki z tkaniny są miękkie, czyli mogą służyć tym dzieciom, które bardzo cierpią przy ząbkowaniu i np. krwawią, co się czasem zdarza. Te uszyte przez Under the Nile powstały z najlepszej jakości organicznej bawełny, która jest zbierana z poszanowaniem dla natury i dla ludzi, którzy przy niej pracują. Bakłażan, brokuł, truskawka… To dobry pomysł, by przygotować się na prawdziwe jedzenie, kiedy ząbki już wyrosną!

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!


underthenile.com

Drewno + szydełko

Gryzaki Koukku  łączą zalety gryzaków drewnianych i tekstylnych. Część ich obręczy została obszydełkowana certyfikowaną, bawełnianą włóczką. Piękne i proste, występują we wszystkich kolorach tęczy.


etsy.com

Z kauczuku

Całkowicie pozyskane z drzewa kauczukowego, gryzaki Hevea są nie tylko miękkie i elastyczne, ale także łatwe do utrzymania w czystości. No i są pyszne, bo kauczuk ma specyficzny posmak, za którym dzieci przepadają. W odróżnieniu od plastiku, kauczuk jest biodegradowalny.


heveababy.com

Z bursztynów

Polski hit eko-rodziców na całym świecie, gdzie korale z bursztynów zakłada się noworodkom i nie zdejmuje przez pierwsze lata życia. Bursztyn jest miły i ciepły w dotyku, ma swój posmak, poza tym działa przeciwzapalnie. Lista jego cudownych, czasem na wpół magicznych mocy jest długa. Korale z bursztynów czekają na nadbałtyckich deptakach lub w polskich eko-sklepach.


babytula.pl

rzeczy-dla-dzieci900

Autor/ka: ŁadneBebe

Miejsce w sieci dla rodziców szukających estetycznych inspiracji. Design dla dzieci, książki, modowe nowinki, oryginalne dziecięce wnętrza, praktyczne gadżety, ciekawe tutoriale i wiele innych odkryć wyszperanych przez grono polskich blogerek.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.