Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Hitowe oferty biura podróży, czyli 3 pomysły na urlop

Lato 2019 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nasze marzenia o wakacyjnych wyprawach. Z kolei biura podróży już od dawna przygotowują oferty mające zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta klientów. Jeśli jeszcze nie mamy pomysłu na nasz wymarzony wypad, warto sprawdzić ofertę dobrych biur podróży. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, gdzie wybrać się na zorganizowane wczasy:

  • oferta egzotyczna biura podróży
  • europejskie wczasy
  • luksusowy wypoczynek w Północnej Afryce

Oferta egzotyczna biura podróży

Egzotyczne plaże i przysłowiowe drinki z palemką to domena miejsc, położonych stosunkowo daleko od granic naszego kraju. Do najbardziej popularnych kierunków należą między innymi Dominikana i Meksyk, leżące w obrębie kontynentu amerykańskiego. Nieprzerwanie od wielu lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się Malediwy i Zanzibar, położone na Oceanie Indyjskim. Choć panuje opinia, że egzotyczne wczasy są niezwykle kosztowne, nie zawsze jest to zgodne z prawdą. Tygodniowy pobyt w pensjonacie na Malediwach może kosztować nieco ponad 500 euro za osobę. Podobne koszta możemy ponieść, mieszkając w dobrym hotelu nad Morzem Bałtyckim.

Europejskie wczasy

Kierunki europejskie od lat znajdują się na szczytach wszelkich rankingów popularności. Zdecydowanie za takim wyborem przemawia niewielka odległość kurortów od granic naszego kraju, a także podobna kultura, do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni. Większość europejskich krajów możemy odwiedzić bez paszportu, legitymując się jedynie dowodem osobistym. Najpopularniejszym krajem, do którego lubią udawać się turyści z Polski, jest Hiszpania. Na szczycie listy znajduje się także Chorwacja, czy wracająca do łask Bułgaria, coraz mniej kojarzona z miejscem wypadów za czasów PRL. Biura podróży coraz chętniej oferują także wakacje w Grecji, która staje się coraz tańsza. Tygodniowy pobyt na wyspie Kos wraz z biletem lotniczym można znaleźć już za 200 euro od osoby.

Luksusowy wypoczynek w Północnej Afryce

Północna Afryka może połączyć ze sobą zalety obu wyżej wymienionych kierunków. Odległość Egiptu, czy Maroko od granic naszego kraju jest niewielka, a w afrykańskich kurortach możemy znaleźć bardzo egzotyczne miejsca. Co prawda nie jest to egzotyka podobna do dziewiczych wysp z rejonu Oceanu Indyjskiego, ale dla Europejczyków klimat i widoki są niespotykane. Tygodniowe wczasy w kurortach Maroko mogą nas kosztować już od 150 euro za osobę. Warto nie czekać do ostatniej chwili i nieco wcześniej wybrać najlepszą ofertę na https://dreamtours.pl/last-minute

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.