Kategorie
Recenzje

Hocko – kreatywne zabawki z tektury

Jesienne wieczory umilają nam HOCKO – tekturowe zabawki kreatywne. Świetne dla dzieci w wieku od ok. 2 lat. Górnej granicy wieku nie podaję, ponieważ na własnym przykładzie wiem, że podobają się także dorosłym

Jesienne wieczory umilają nam HOCKO – tekturowe zabawki kreatywne. Świetne dla dzieci w wieku od ok. 2 lat. Górnej granicy wieku nie podaję, ponieważ na własnym przykładzie wiem, że podobają się także dorosłym.

hocko1

Czas na kreatywną zabawę

Idea HOCKO polega na tym, by nie narzucać dziecku gotowych rozwiązań. Co więcej, prostota klocków sprawia, że kreatywność dziecka nie zostaje zagłuszona nadmiarem bodźców. HOCKO nie są kolorowe, nie mają mnóstwa szczegółów. Są za to oryginalne, pomysłowe, dostosowane do umiejętności dziecka (możemy wybierać spośród kilku rodzajów HOCKÓW, ale o tym za chwilę), pozwalają na swobodną zabawę, taką „po swojemu”, bez szablonu i narzuconego wzorca.

hocko2

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Tekturowe zabawki HOCKO to:

  • pomysł na zabawę dla przedszkolaków i starszych dzieci, zarówno indywidualną, jak i grupową (pozwala doskonalić umiejętność współpracy);
  • nieoczywiste zabawki, które wymagają od dziecka zaangażowania intelektualnego;
  • zachęta do kreatywności, do własnej inwencji twórczej – ekologiczna szara tektura, z której wykonano HOCKO, pozwala realizować rozmaite pomysły dziecka stosując dowolne techniki: może je malować, ozdabiać, wycinać;
  • świetne ćwiczenie dla małych rączek;
  • nauka cierpliwości i precyzji;
  • polski pomysł, polskie wykonanie;
  • świetny pomysł na prezent!

Poznajcie HOCKOludki

Te małe kartonowe ludziki są przesympatyczne. Pierwsze, co zrobiła moja czteroletnia córka po rozpakowaniu pudełka z HOCKAMI, to namalowanie ludzikom buziek, doklejenie włosów z wełny i zrobienie strojów z kolorowego papieru i bibuły. Co prawda złożenie tekturowego domku przekraczało jej możliwości, ale wspólnie sobie poradziłyśmy (pomogła czytelna instrukcja).

hocko3

Zestaw składa się z 6 tekturowych wykrojów pomieszczeń, 36 wykrojów ludków, kleju oraz kodu dostępu do plików z szablonami, które możemy pobrać ze strony HOCKO i wydrukować w domu. Dzięki kilku wykrojom pomieszczeń, każde z nich mogłyśmy zaaranżować w inny sposób. I tak mamy zakład fryzjerski, sklep spożywczy, bibliotekę, salę zabaw, kawiarnię i oczywiście dom. Nie korzystałyśmy dotychczas z gotowych szablonów, które są dostępne na stronie HOCKO, ponieważ jeszcze nie wyczerpałyśmy wszystkich pomysłów. Póki co inspirujemy się nimi, a dekorujemy samodzielnie.

Wspomnę jeszcze, że HOCKO można w każdym momencie złożyć i schować w pudełku. Tektura jest na tyle wytrzymała, że wielokrotne składanie i rozkładanie zestawu nie wpłynęło na jej kształt i gibkość. Oby tak dalej. Trochę kłopotów ze złożeniem będzie, jeśli wykroje pomieszczeń ozdobimy „na stałe”.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Dostępne zestawy HOCKO: testowane przez nas Ludki oraz klocki (duże, przestrzenne konstrukcje, np. domek, kosmos, zamek), mini klocki (mniejsza odmiana klocków tekturowych), mobile (zabawki wprawiane w ruch za pomocą prostych mechanizmów, np. samolot), przebieranki (akcesoria do zabawy w księżniczkę i rycerza) i układanki (dwustronne puzzle z szarej tektury do kolorowania). Ceny zestawów rozpoczynają się od 17 zł.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.