Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Ile kosztują obozy młodzieżowe za granicą w sezonie 2023/24? Odpowiadamy!

Gdzie teraz jeździ się na obozy młodzieżowe za granicę i jaki jest ich koszt? Jeśli wysyłasz dziecko na wyjazd zorganizowany po raz pierwszy, prawdopodobnie masz dużo pytań. Warto zacząć poszukiwania kolonii odpowiednio wcześniej, aby mieć czas na przeanalizowanie każdej oferty. Sprawdź, ile kosztują obozy młodzieżowe oraz które są warte uwagi.

Niedawny kryzys branży turystycznej mocno wpłynął na ceny wyjazdów, ale powoli wracają do normy. Okazuje się, że koszt obozów zagranicznych nie różni się znacznie od organizowanych w Polsce. Dlatego nie warto z góry zakładać, że twój budżet jest za mały na spełnienie marzenia dziecka o wyjeździe za granicę. Poluj na promocje, wybierz dobre biuro podróży i z pewnością uda się trafić okazję.   

Gdzie na obóz młodzieżowy wysłać dziecko?

W Europie znajdziesz kilka kierunków uwielbianych przez nastolatków. Niektórzy nawet wracają do nich w kolejnych sezonach. Trzeba odwiedzić wszystkie, żeby wybrać ulubiony. Jednak pojawia się pytanie, od którego zacząć.

Jeśli wyznacznikiem jest niska cena, warto przejrzeć oferty z Bułgarii. Złote Piaski i Słoneczny Brzeg to destynacje idealne dla fanów słońca, piaszczystych plaż i imprezowania. Oczywiście, do klubów chodzą jedynie starsze dzieci. Zawsze też sprawuje nad nimi opiekę ktoś z kadry.

Chociaż Bułgaria jest piękna, więcej miłośników zdobywa włoskie Rimini. Panują tam świetnie warunki do uprawiania sportów wodnych i plażowania. Kolejnym atutem jest włoska kuchnia. We Włoszech uczestnicy mogą liczyć na wiele wycieczek fakultatywnych, podczas których zobaczą stolicę czy Wenecję. Mniej znaną włoską miejscowością jest Vieste. 

Inny popularny kierunek to hiszpańskie Lloret De Mar. Wybór tego miejsca daje z kolei możliwość zobaczenia Barcelony i Girony. Podobnie jak w Rimini, także odbywają się tutaj niezapomniane imprezy. Inne kierunki oferowane przez biura podróży to Grecja, Czarnogóra czy Wielka Brytania.    

Ile kosztują obozy młodzieżowe w dobrym biurze podróży?

W przypadku obozów za granicą wybór polecanego biura podróży jest bardzo ważny. Nie masz możliwości szybkiego odebrania dziecka, jeśli wyjazd nie będzie spełniał oczekiwań. Celuj w obozy młodzieżowe z oferty biura KochamWakacje.pl.

W ofercie znajdziesz wszystkie polecane wyżej kierunki. Najtańsze obozy do Bułgarii kosztują powyżej 2000 zł. Korzystając z oferty last minute lub first minute możesz liczyć na zniżkę. Za kilkaset złotych więcej wyślesz dziecko do Grecji, Londynu czy Rimini. 

Koszt obozu zależy od programu, dodatkowych atrakcji i wybranej drogi transportu. Taniej wychodzi podróż autokarem niż samolotem. Nie musisz wysyłać dziecka na wszystkie wycieczki fakultatywne. Wybierz jedynie najważniejsze, aby dać mu możliwość poznania innego kraju.  

Czemu obozy za granicą to dobry pomysł?

Każdy nastolatek ucieszy się na myśl o obozie za granicą. Obecnie pragnienie poznawania świata rodzi się w dzieciach bardzo wcześnie. Codzienne oglądanie w social mediach podróżujących po różnych krajach influencerów wzmaga tę potrzebę.

Dodatkowym atutem zagranicznych wyjazdów jest możliwość szlifowania języka. W Wielkiej Brytanii organizowane są obozy językowe, które skupiają się głównie na tym. Młodzież nie tylko bierze udział w codziennych lekcjach z native speakerami, ale mieszka w domach angielskich rodzin. Tym sposobem używa angielskiego niemal przez cały czas.

Jeśli twoje dziecko skrupulatnie uczyło się przez cały rok, zasługuje na chwilę relaksu. Warto postawić na rekreacyjny obóz lub wyjazd oparty na sportowych aktywnościach. Bez zajęć z lektorem również będzie codziennie szlifować język.  

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.