Kategorie
Polecamy

Ile ruchu potrzebuje buldog francuski? Czy to dobra rasa dla domatorów?

Buldogi francuskie należą do jednych z najpopularniejszych psich ras w naszym kraju. Wiele osób kojarzy buldożka z niewielkim i mało ruchliwym pieskiem, któremu w zupełności wystarcza wygodna kanapa i pełna miseczka. W rzeczywistości jednak jest trochę inaczej. Ile żyje buldog francuski? Ile powinien jeść buldog francuski, aby być zawsze w pełni sił? Jaka karma dla buldoga francuskiego jest najlepsza? Sprawdź najważniejsze informacje na temat tej rasy!

Ile żyje buldog francuski? Zobacz, ile ruchu potrzebuje ta rasa!

Mały buldog francuski żyje średnio od 10 do 14 lat. Psy są wbrew pozorom bardzo aktywne, więc potrzebują naprawdę sporo ruchu każdego dnia. Aby mogły rozwijać swoją muskularną sylwetkę, muszą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu oraz w domu. Buldogi francuskie z radością biegają, a nawet – po wcześniejszym szkoleniu – aportują. Niektóre z nich potrafią również sprytnie skakać przez przeszkody, co dowodzi, że nie są to typowe kanapowce.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Jeśli będziesz miał do swojego psa cierpliwość oraz będziesz konsekwentnie z nim ćwiczyć, na pewno uda się go nauczyć wielu nowych sztuczek. Nie zapominaj również o tym, że buldogi francuskie mają bardzo specyficzną budowę ciała oraz dróg oddechowych. W czasie ćwiczeń latem są bardziej narażone na przegrzanie się organizmu.

Czy mały buldog francuski to dobra rasa dla domatorów?

Buldogi francuskie są wobec ludzi bardzo łagodne, a także przyjazne. Doskonale potrafią dogadywać się nie tylko z osobami dorosłymi, ale też z żywiołowymi dziećmi. Buldożki błyskawicznie przywiązują się do swojego właściciela oraz reszty domowników, więc nie powinno się zostawiać ich samych na wiele godzin. Może to bowiem negatywnie wpłynąć na ich psychikę, a także kondycję fizyczną. Zaniedbanie dobrego samopoczucia swojego pupila może sprawić, że przestanie on darzyć opiekuna szacunkiem i przyjaźnią.

Hodowcy uważają, że – mimo niewielkich rozmiarów psa – buldogi francuskie nie są typowymi domatorami. Wbrew pozorom czworonogi te bardzo lubią się ruszać, choć nie są aż tak żywiołowe, jak np. pracujące psy pasterskie. Buldog francuski będzie jednak dobrym materiałem na psa zarówno dla osób aktywnych, jak i tych bardziej leniwych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że – niezależnie od prowadzonego trybu życia – psa należy wyprowadzać na spacer przynajmniej dwa, trzy razy dziennie. Wiele ciekawostek dotyczących buldogów francuskich można odnaleźć na przykład na stronie: https://fajnyzwierzak.pl/porady/buldog-francuski-_t/.

Karma dla buldoga francuskiego: jaka będzie najlepsza?

Dobra karma dla buldogów francuskich powinna zawierać dużą dawkę wysokiej jakości mięsa np. hydrolizowanego, które jest doskonałym źródłem cennych minerałów oraz niezbędnych witamin. Szukając karmy dobrej jakości, warto sprawdzić opinie hodowców na ich temat, zestawić ze sobą składy oraz dopasować karmę do wieku i wielkości czworonoga. Najlepszą karmą dla buldogów będzie ta, która w składzie ma jedno źródło mięsa – dzięki temu wyeliminujesz ryzyko pojawienia się infekcji skórnych u psa oraz reakcji alergicznych.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Psy można karmić zarówno suchą, jak i mokrą karmą wysokiej jakości. Sucha karma pomaga ścierać kamień nazębny, jednak z reguły ma mniejsze walory smakowe od mokrej. Staraj się więc podawać buldogowi francuskiemu obie karmy naprzemiennie, aby zwierzak mógł czerpać witaminy z różnych źródeł. Warto skonsultować dietę buldożka z dietetykiem weterynarii, który dopasuje żywienie do wymagań rasy. Dzięki pomocy specjalisty zminimalizujesz ryzyko pojawiania się problemów układu trawiennego (zaparć, gazów), które u tej rasy są niestety dość powszechne.

Ile powinien jeść buldog francuski?

Menu buldogów francuskich powinno być bogate w mięso, warzywa, witaminy czy węglowodany – oczywiście wszystko w proporcjach zalecanych przez weterynarza. Szczeniaka należy karmić ok. 4-5 razy dziennie. Kiedy czworonóg skończy 9 miesięcy, powinno się go żywić już 3 razy dziennie, a po ukończeniu przez niego 10 miesiąca już tylko 2 razy dziennie. Nigdy nie podawaj psu pożywienia po ukończonym treningu lub bezpośrednio po zabawie! Może to doprowadzić nawet do skrętu żołądka.

Czy buldogom francuskim można podawać jakieś przysmaki? Oczywiście, jednak powinny być one wysokiej jakości. Trzeba też pamiętać o tym, że takie „dodatkowe jedzenie” musi skutkować zmniejszeniem głównego posiłku, by zachować równowagę kaloryczną. Niezależne od tego, w jaki sposób chcesz karmić buldoga francuskiego, zadbaj o jego prawidłowe nawadnianie. Zapewnij swojemu czworonogowi dostęp do świeżej, czystej wody do picia – tak, aby mógł z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.