Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Inspirujące biografie czterech piłkarzy – seria Mali Mistrzowie z Egmontu

Euro wprawdzie się skończyło, ale emocje piłkarskie tak naprawdę nie opadają nigdy. Cóż takiego jest w tym sporcie, że tak bardzo zajmuje i małych, i dużych? Dla niektórych na zawsze pozostanie to wiedzą tajemną, dla innych – oczywistą oczywistością, że piłka nożna to… po prostu piłka nożna. Nie mniej fascynujący niż sam sport są także jej główni bohaterowie – piłkarze.

Piłkarze i ich żony należą oczywiście do grona celebrytów, występują w reklamach, są obecni na plakatach, w telewizji i gazetach, a mali i więksi chłopcy kupują piłkarskie koszulki z numerami ukochanych zawodników, zbierają karty z ich wizerunkami i szaliki z logo drużyn.

Sportowcy to jednak nie tylko celebryci. Seria Egmontu Mali Mistrzowie udowadnia, że piłkarze to przede wszystkim niezwykle ciekawe osobowości, które mogą stać się inspiracją dla młodych ludzi.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Jak zostaje się najlepszym piłkarzem? Jak to jest być u szczytu sławy? Jakie przeszkody trzeba pokonać, żeby dotrzeć na szczyt? Czy człowiek chory na serce może być sportowcem znanym na całym świecie?

Cztery wydane przez Egmont biografie popularnych piłkarzy to nie tylko życiorysy w wersji dla dzieci. To wciągające i intrygujące opowieści o chłopięcych marzeniach, które pokazują tak różne drogi do sukcesu. Talent, determinacja, silna wola, ciężka praca, marzenia, łut szczęścia. Każda historia jest inna i każda niezwykła.

Malimistrzowie

Autorką biografii Messiego jest Yvette Żółtowska-Darska, która wpadła na pomysł napisania książki o nim zainspirowana piłkarską pasją swojego syna. Potem powstała jeszcze książka o Ibrze i Ronaldo. Biografię Lewandowskiego napisał dziennikarz sportowy Dariusz Tuzimek.

W skład serii, do której prawa zostały już sprzedane do siedmiu krajów, wchodzą na razie cztery książki:

Messi. Mały chłopiec, który został piłkarzem

Kiedy miał 11 lat, zdiagnozowano u niego karłowatość przysadkową, ale pomimo to – a właściwie nawet dzięki temu – został piłkarzem wszechczasów.

MessiKup w Natuli – 25,50

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Ibra. Chłopak, który odnalazł własną drogę

Wzruszająca historia chłopaka, który wychowywał się na ulicy.

Ibra2Kup w Natuli – 25,50

Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce

Zaczął grać w wieku ośmiu lat. Gdy miał 23, wykryto u niego wadę serca, która uniemożliwiała uprawianie ukochanego sportu. A jednak doszedł na szczyt.

ronaldoKup w Natuli – 25,50

Lewandowski. Wygrane marzenia

Niezwykła droga zwykłego chłopca – z boiska na kartoflisku do największych stadionów.

LewandowskiKup w Natuli – 25,50

Biografie to gatunek lubiany nie tylko przez dorosłych. Świetnie napisane, specjalnie dla młodszych czytelników – są pomysłem na obcowanie z inspirującymi ludźmi, na odkrycie własnej drogi, na zdobycie nowej, interesującej wiedzy oraz wiadomości o idolach i swoim hobby. Książki o znanych piłkarzach stanowią świetną lekturę nie tylko dla stałych bywalców podwórkowych boisk. To wciągające przygody, które spodobają się wszystkim fanom ciekawych historii i interesujących ludzi, także dziewczynom. Poza tym jest spora szansa, że zachęcą do czytania tych, którzy zwykle przedkładają piłkę nad książkę.

Książki z serii Mali mistrzowie kupisz w Natuli

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.