Kategorie
Recenzje

Internetowy kurs „Słowo ma znaczenie – czyli jak porozumieć się z dzieckiem”

Internetowy kurs „Słowo ma znaczenie – czyli jak porozumieć się z dzieckiem” to skarbnica wiedzy, masa wskazówek dla rodziców, którzy chcą pracować nad poprawą relacji z dzieckiem i osobami w swoim otoczeniu. Forma nowoczesna i przyjazna każdemu rodzicowi, szczególnie temu zapracowanemu. Kurs jest nowoczesnym i efektywnym narzędziem rozwoju stworzonym przez specjalistki z dziedziny coachingu i komunikacji, które bazuje na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga

Internetowy kurs „Słowo ma znaczenie – czyli jak porozumieć się z dzieckiem” to skarbnica wiedzy, masa wskazówek dla rodziców, którzy chcą pracować nad poprawą relacji z dzieckiem i osobami w swoim otoczeniu. Forma nowoczesna i przyjazna każdemu rodzicowi, szczególnie temu zapracowanemu. Kurs jest nowoczesnym i efektywnym narzędziem rozwoju stworzonym przez specjalistki z dziedziny coachingu i komunikacji, które bazuje na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

kurs1

Pojawienie się pierwszego dziecka w rodzinie to zawsze rewolucja. To czas, kiedy rodzic uczy się nowej roli. Wychowując dziecko, często działamy według planu, który znamy z własnego dzieciństwa, naśladując swoich rodziców. Choć czasem nie zgadzamy się z ich metodami wychowawczymi, to jednak wprowadzamy je w życie. Doświadczenie i intuicja szczególnie w trudnych momentach wychowawczych przegrywają z wyuczonym działaniem. Kurs pozwala zmienić nasze intencje w czyn, uczy skutecznych praktyk, które służą rodzicowi i dziecku.

Co można zyskać, zapisując się na kurs?

Przede wszystkim szansę na to, by lepiej rozumieć swoje dziecko, członków rodziny i przyjaciół, a wreszcie – samego siebie. Budujemy swoją, czasem nieco zachwianą, pewność siebie jako rodzica. Otrzymujemy narzędzie, które pomoże nam osiągnąć ten cel. Wielkim plusem jest to, że jedyne, czego potrzebujemy, by wziąć udział w kursie on-line, to komputer z dostępem do internetu. Potrzebny będzie jeszcze czas – możemy kształcić się w dowolnym momencie i miejscu, kiedy mamy wolną chwilę: w dzień, gdy babcia zajmuje się dzieckiem, wieczorem, jako miłe podsumowanie dnia, a nawet podczas urlopu.

kurs2

Co jest treścią kursu?

Kurs to 12 lekcji, których tematem przewodnim jest opieka nad dzieckiem. Ciekawy sposób prezentowania zagadnień sprawia, że kurs jest dla rodzica interesujący. Historie z życia w formie filmów animowanych: przykłady sytuacji, wideowykłady, interaktywne ćwiczenia, praktyczne zadania – cenne porady są podawane intensywnie, ale w ustalonym porządku.

Każdą z lekcji rozpoczynają filmy animowane. To historia rodziny Nieszczególnych, z którą może identyfikować się niemal każda polska rodzina. Filmy opisują historie z życia codziennego, pokazują scenki sytuacyjne, które zdarzają się każdemu z nas, przedstawiają dialogi między członkami rodziny i podkreślają ich emocje. Wideowykłady prowadzone przez trenerów analizują zachowania z filmów animowanych. Nie są długie, ale dzięki prostemu przekazowi trafiają w sedno poruszanego zagadnienia. Ćwiczenia do wykonania po każdej lekcji pozwalają zastanowić się nad swoim postępowaniem. Znając nasze reakcje na pewne zachowania czy sytuacje, eksperci opracowali wskazówki, które pomagają budować dobre relacje z dzieckiem.

kurs3

Podczas kursu rodzicowi towarzyszą cytaty dotyczące rodzicielstwa, wypowiadane m.in. przez Janusza Korczaka. Niezwykle ważne stwierdzenia są wyróżnione czerwoną czcionką – dzięki temu rodzic może łatwiej zapamiętać ważną myśl i wcielić ją w życie.

Jak długo trwa kurs?

W 12 lekcjach można uczestniczyć, poświęcając na nie kilkadziesiąt minut codziennie lub ucząc się w większych odstępach czasu, przerabiając je w ciągu miesiąca lub poświęcając więcej czasu na przyswojenie informacji. Powrót do kolejnych lekcji kursu jest bardzo prosty: logujemy się na stronie wiedza.rodziceprzyszlosci.pl, a następnie klikamy w sekcji „Aktywne Kursy” link zatytułowany „Słowo ma znaczenie – czyli jak porozumieć się z dzieckiem”.

Z kursu rodzic dowie się:

  • jak określić cele swojego rodzicielstwa,
  • jak budować poczucie własnej wartości u dziecka,
  • jak mówić i słuchać, żeby dziecko chciało z nim rozmawiać,
  • jak rozpoznawać potrzeby dziecka oraz jak skutecznie przekazywać własne intencje,
  • jak zmieniać dziecka nie na tak,
  • jak wyznaczać dziecku granice i jednocześnie wspierać je w dorastaniu,
  • jak radzić sobie ze złością i pozytywnie ją transformować.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.