Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Jak chronić się przed kleszczami?

Strach przed kleszczami potrafi skutecznie zniechęcić do wycieczek po łąkach i lasach. Małe pajęczaki są nosicielami wielu groźnych chorób (m.in. boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu) i bardzo sprytnymi przeciwnikami – najczęściej zauważamy je dopiero wtedy, gdy wbiją się w skórę i napompują ludzką krwią. Walka z kleszczami sprowadza się więc do tego, żeby do ukąszenia nie dopuścić.

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za intensywnymi zapachami, nie lubią pamiętać o smarowaniu, wcieraniu i powtarzaniu aplikacji, są urządzenia TickLess. Ich działanie oparte jest na ultradźwiękach. Całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych impulsy ultradźwiękowe blokują narząd wykorzystywany przez kleszcze do namierzenia ofiary, w rezultacie uniemożliwiając im polowanie. TickLess nie zawiera żadnych substancji chemicznych, nie wydziela drażniących zapachów, a ultradźwięki, jakie emituje, są całkowicie niesłyszalne i nieszkodliwe dla ludzi i zwierząt. TickLess działa także przeciw pchłom, dlatego może być używany również do ochrony domowych czworonogów.

Tickless_post_510

TickLess Baby w formie zawieszki można umieścić na wózku lub na pałąku maty edukacyjnej, gdy dziecko bawi się na kocyku rozłożonym na trawie. Zasięg działania urządzenia to 1,5 metra – biorąc pod uwagę niewielką mobilność niemowlęcia, to w zupełności wystarcza. Bateria pozwala na 10–12 miesięcy pracy urządzenia, a TickLess Baby można używać już od pierwszego dnia życia dziecka.

TicklessBabyKup Tickless Baby w Natuli – 99,00

TickLess Human i TickLess Hunter przeznaczone są dla starszych dzieci i dorosłych. Urządzenie wystarczy zawiesić na ubraniu (za pomocą klipsa lub sznurka) w taki sposób, aby ultradźwięki mogły się swobodnie rozchodzić (TickLess schowany do kieszeni lub plecaka nie będzie skutecznie odstraszał owadów) i o ochronie przed kleszczami można już nie myśleć. Urządzenie działa w zasięgu 3 metrów, a bateria wystarcza na 3000 godzin (to ponad 4 miesiące ciągłej pracy, w sam raz na cały letni sezon wycieczek szkolnych, wakacyjnych wyjazdów i spacerów po lesie).

TickelessAdult1Kup Tickless Human i Tickless Hunter w Natuli – 169, 00

TickLess Pet dla zwierząt domowych (psów, kotów) przydaje się w walce z kleszczami i pchłami. Czworonogi są szczególnie narażone na ukąszenia. Kleszcze często kryją się w wysokich trawach, a bieganie po łące lub polowanie w zaroślach to ulubione aktywności wypuszczonych na zewnątrz zwierzaków. Wygodna forma zawieszki pozwala na przypięcie urządzenia do obroży.

Tickless PetKup Tickless Pet w Natuli – 99,00

Na emisji ultradźwięków oparte jest też działanie urządzeń MiteLess. MiteLess powstało do ochrony przed roztoczami kurzu domowego. Roztocza, podobnie jak kleszcze, do namierzenia ofiary wykorzystują narząd, którego działanie mogą zablokować ultradźwięki. MiteLess jest urządzeniem skutecznym w walce i z roztoczami, i z kleszczami. To idealne rozwiązanie dla alergików.

MiteLess Home działa po podłączeniu do kontaktu, najlepiej umieścić je na stałe w pobliżu łóżka. MiteLess Portable jest urządzeniem przenośnym i można mieć je zawsze przy sobie.

MitelessKup MiteLess w Natuli – 169,00

Agnieszka Radziszowska

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.