Kategorie
rzeczy dla dzieci

Jak kupować ubranka dla niemowlaka?

Współcześnie skompletowanie wyprawki dla dziecka nie stanowi problemu. Szeroki asortyment sklepów dla dzieci zachęca do zakupów. Jednocześnie duży wybór może powodować problem: jakie ubranko dla niemowlaka najlepiej wybrać? Warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny design, ale także szereg innych aspektów.

Dowiedz się, co brać pod uwagę kupując ubranka dla niemowląt.

  • Na co zwrócić uwagę kupując ubranka dla niemowlaka
  • Ubranka dla niemowlaka: łatwe przy zakładaniu
  • Ubranka dla niemowlaka: tkanina
  • Ubranka dla niemowlaka: Wygoda

Na co zwrócić uwagę kupując ubranka dla niemowlaka

Sklepy z ubrankami dla dzieci przyciągają kolorowymi tkaninami i uroczym wzornictwem. Nie oznacza to jednak, że każde z nich dobrze sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.
Kupując ubranka dla niemowląt warto wziąć pod uwagę nie tylko wygląd i cenę, ale przede wszystkim funkcjonalność i jakość. Istotny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru. Praktyczna wyprawka dla niemowlaka powinna składać się z różnorodnych modeli ubrań, w tym śpioszków, bluzek, kaftaników, spodenek, sweterków, kombinezonów i kurtek, a także akcesoriów, takich jak czapki i szaliki.

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Ubranka dla niemowlaka: łatwe przy zakładaniu

Okres niemowlęcy to czas, kiedy częste ubieranie i rozbieranie dziecka nie odbywa się tylko raz, ale wielokrotnie w ciągu dnia. Z tego powodu ubranka powinny być łatwe, a także szybkie w zakładaniu. Dobrze sprawdzają się modele zapinane w kroku, a także na miękkie rzepy. Komfortowym wyborem, zarówno dla rodzica, jak i dziecka, są ubranka z zatrzaskami na całej długości, takie jak body kopertowe. W przypadku spodenek najlepsze są modele na gumie, a także ze ściągaczami na dole, dzięki którym nogawki się nie podwijają.

Ubranka dla niemowlaka: tkanina

Przy wyborze ubranek dla niemowląt bardzo ważny jest materiał, który zapewnia odpowiedni komfort termiczny. Najlepsze są przewiewne i naturalne tkaniny, które nie powodują reakcji alergicznym. Dobrze sprawdza się bawełna, która jest przyjemna dla skóry, a także trwała i łatwa w praniu. Warto zainteresować się również przędzą ekologiczną, bezpieczną nie tylko dla dziecka, ale i także dla środowiska. Wykonanie ubrania z bawełny organicznej potwierdza np. certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard). Dobrym wyborem będzie też wiskoza i mieszanki materiałów, które przepuszczają powietrze. Wybierając ubranka dla niemowląt, unikać należy ubranek ze sztucznych tkanin, które nie zapewniają odpowiedniej przepuszczalności powietrza i mogą spowodować przegrzanie dziecka, a także nadmierną potliwość.

Ubranka dla niemowlaka: wygoda

Ubranka dla niemowląt nie powinny zawierać małych, naszywanych elementów, które nie tylko zmniejszają wygodę dziecka, ale także mogą zagrozić jego bezpieczeństwu. Komfort zapewnią także odpowiednie szwy, które powinny być płaskie oraz gładkie, dzięki czemu nie będą podrażniać skóry niemowlaka i nie będą przeszkadzać maluchowi nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu.

Różowe środy
21,91 PLN
Rodzina i dziecko z chorobą przewlekłą
26,03 PLN

Wyspa mojej siostry
PROMOCJA 21,91 PLN

Oprócz tego odzież powinna być elastyczna, swobodna i niekrępująca ruchów. Oznacza to, że dobrym wyborem nie będą ubrania obcisłe lub bardzo dopasowane. Nie można zapomnieć również, że w okresie niemowlęctwa dziecko rozwija się bardzo szybko. Z tego powodu warto rozważnie podchodzić do wyboru rozmiaru i jeśli ubranko nie jest przeznaczone do używania w danym momencie, rozważyć kupno większego. Wskazana jest także rezygnacja z kupna dużej ilości ubrań, ponieważ maluch wkrótce z nich wyrośnie.
Sprawdź pełen asortyment dziecięcy w sklepie https://mamaville.pl/.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *