Kategorie
NATULI

Jak naturalnie przygotować się do ciąży i porodu

Przygotowanie rodziców do przyjęcia potomstwa ma szczególne znaczenie. O aspekcie dojrzałości do macierzyństwa i ojcostwa pisze się dużo. Równie wiele artykułów można spotkać o przygotowaniu do porodu. Trudniej jednak znaleźć informacje dotyczące przygotowania do poczęcia. Zwykłe zalecenia ograniczone są do prawidłowego odżywiania, ruchu, gimnastyki. Wspomina się o suplementacji witamin, a szczególnie kwasu foliowego.

Większość pacjentek gabinetów ginekologicznych nie jest informowana np. o konieczności odstawienia tabletek antykoncepcyjnych co najmniej trzy miesiące przed poczęciem. Rzadko wspomina się o terapii drenażu przed ciążą u przyszłej matki i ojca. Prawie nikt nie informuje o znaczeniu usunięcia plomb amalgamatowych i innych czynników prowadzących do przewlekłych zapaleń.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Prawie zawsze martwimy się o wyprawkę dla dziecka, znacznie mniej o jakość przekazywanych mu sił duchowych, życiowych i prawdziwej wyprawki genetycznej i organicznej.

Tymczasem ciąża i okres karmienia jest czasem silnego drenażu (oczyszczania) dla organizmu matki. Wiele toksyn zamiast zostać wydalonych przez nerki, płuca, przewód pokarmowy (wątroba) i skórę, trafia do wód płodowych, a w trakcie karmienia piersią bezpośrednio do organizmu niemowlęcia i małego dziecka.

Tu należy przypomnieć kilka faktów z fizjologii ciąży, gdyż zmiany zachodzące przez dziewięć miesięcy są ogromne.
Między innymi pod wpływem podwyższonego stężenia żeńskich hormonów płciowych (estrogenów) dochodzi do rozrostu naczyń krwionośnych w przyzębiu. Trzeba również wspomnieć, że okolica głowy jest jedną z najlepiej ukrwionych. Stąd stan zębów i przyzębia ma szczególne znaczenie dla stanu krwi: odczynowe zapalenia wokół plomb amalgamatowych, przerostowe zapalenie błony śluzowej dziąseł itd. są niekorzystne.

W ciąży dochodzi do wzrostu pojemności naczyń i objętości krwi krążącej o ok. 30-40%. Całkowita objętość płynów ustrojowych wzrasta mniej więcej do 8 litrów, a ok. 1,5 litra dodatkowo uzupełnia objętość krwi. Objętość osocza wzrasta znacznie wcześniej i znacząco w stosunku do elementów morfotycznych krwi (15-20%). Przepływ krwi przez nerki zwiększa się o 50%, a przesączanie kłębkowe o 35%. U zdrowego człowieka o masie 70 kg prawidłowa filtracja kłębuszkowa w nerkach to ok. 125mL/min, 7,5 L/godz. lub 180 litrów na dobę, z czego 99% jest resorbowana i moczu powstaje ok. 1L/dobę. U kobiety ciężarnej, jak łatwo policzyć, to 240 litrów na dobę! Dlatego jakość przyjmowanej wody i produktów żywnościowych odgrywa tu ogromne znaczenie.

Przy urozmaiconej diecie i prawidłowo funkcjonującej błonie śluzowej jelit suplementacja (dodatkowe uzupełnianie) mikroelementów, w tym żelaza, wydaje się przeładowywać i inkrustować błonę śluzową.

Przytoczone przykłady doskonale ilustrują znaczenie jakości płynów ustrojowych i tkanki łącznej w planowaniu rodziny. Tym bardziej, że powszechny staje się dziś tzw. problem trudności z poczęciem i utrzymaniem ciąży. Pacjenci często wydają fortuny w wysoce specjalistycznych klinikach w Polsce i za granicą na badania i metody dalekie od naturalnych, zapominając o podstawowych prawach przyrody.

W nurcie leczenia żywieniowego i drenażu z pomocą przychodzi nam medycynatradycyjna homeopatia,homotoksykologia i izopatia.

Apteczka przyszłej mamy
Płód w łonie matki jest uzależniony od zaopatrzenia w Czi (jang) i Krew (jin), będące podstawowymi dwoma filarami ludzkiego życia w koncepcji tradycyjnej medycyny chińskiej. Dziecko musi być zaopatrzone w energetyczne i materialne odżywianie. Aby wszystkie funkcje ochronne i odżywcze przebiegały właściwie, Organy (medycyna chińska opisuje organy czynnościowo, dlatego nazwę ich ujęto z dużej litery dla odróżnienia od narządów w anatomii akademickiej) muszą być w dobrej kondycji:

  • śledziona wytwarza pourodzeniowe Czi, odżywia macicę i utrzymuje krew w naczyniach – krwawienia w czasie ciąży są wywołane niedoborem Czi Śledziony
  • serce bierze udział w tworzeniu krwi i jest odpowiedzialne za jej równomierny przepływ – skłonności depresyjne w ciąży są spowodowane na poziomie energetycznym niedoborem krwi lub Czi Serca
  • nerki zaopatrują matkę i dziecko w jin i energię jang
  • płuca pobierają Czi z powietrza podczas oddychania i rozprowadzają Czi po całym organizmie
  • wątroba kontroluje przepływ energii.

W okresie ciąży ważne jest:

  • otoczenie ciężarnej kobiety
  • medytacja
  • ćwiczenia ruchowe (elementy tai-czi, czi kung, joga)
  • dieta.

Harmonijna dieta ma na celu:

  • wzmocnić energię życiową, czyli Czi matki (przyszłej matki), aby nie odczuwała dolegliwości
  • dostarczyć dziecku wysokojakościowego Czi i Krwi

Należy wzmacniać Centrum – przemianę Ziemi i należące do niej organy Śledzionę i Żołądek, jedząc:

  • gotowane zboże: kaszę jaglaną, owies, słodki ryż
  • pieczone, gotowane, duszone warzywa: marchew, pora, koper włoski, dynię, zieloną fasolkę, cebulę, kapustę włoską, groch
  • rośliny strączkowe
  • małe ilości chłodnych warzyw: brokułów, szpinaku, botwiny, kiełków, sałaty
  • suszone owoce: rodzynki, figi, daktyle, morele, orzechy, migdały
  • kompoty: ze śliwek węgierek, brzoskwiń, moreli, czereśni, słodkich jabłek
  • mięsa: rosół z wołowiny, kurczaka, jagnięciny
  • ryby
  • przyprawy: wanilię, kardamon, cynamon, imbir, gałkę muszkatołową, oregano, tymianek, rozmaryn, pietruszkę
  • napoje: kawę zbożową, sok z ciemnych winogron, gorącą wodę, herbatę korzenną z cynamonem, goździkami, koper włoski, herbatę z lukrecją, sok z buraków, sok z marchwi.

Plomby amalgamatowe:

Amalgamat – stop srebra i rtęci. Zawiera do 60% rtęci. Ilość rtęci uwalniana do organizmu ludzkiego jest minimalna i nie wykazano bezpośrednich objawów zatrucia rtęcią, natomiast szeroko opisuje się wtórne jej oddziaływania, m.in. wzrost patologicznych form grzybów. Od około sześciu lat plomb amalgamatowych nie stosuje się w Szwecji u dzieci, a w najbliższych kilku latach planowany jest całkowity zakaz ich stosowania. W Wielkiej Brytanii nie stosuje się ich u kobiet ciężarnych.

Gazy powstające podczas żucia w jamie ustnej z amalgamatem przekraczają ok. 500-krotnie normę zakładów produkcyjnych używających rtęć podczas produkcji (dane ze stanów Zjednoczonych). Nie należy zatem zwlekać z usunięciem plomb amalgamatowych.

Usunięcie amalgamatu powinno być przeprowadzone rzetelnie i w odpowiednim czasie. Kolejne plomby powinny być usuwane co najmniej co dwa tygodnie oraz co najmniej trzy miesiące przed planowaną ciążą, z jednoczesnym podaniem leków drenujących i witaminy C (1000mg/dzień) lub innych antyoksydantów.

Foto

Autor/ka: Emilia i Marek Lorencowie

Prywatnie rodzice w radosnej rodzinie z trójką dzieci, zawodowo ekomedycy. Emilia - diagnosta laboratoryjny, biolog molekularny i doradca żywieniowy, Marek - lekarz rodzinny. Prowadzą praktykę lekarską, gdzie pomagają pacjentom pielęgnować i utrzymać zdrowie, łącząc starożytną mądrość medycyny naturalnej i nowoczesne odkrycia medycyny akademickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.