Kategorie
Polecamy

Jak nauczyć dziecko karmić psa?

Każdy dorosły człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że żadne zwierzę nie jest zabawką, niezależnie od tego, jak małe czy duże by nie było. Niestety małe dzieci jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy, dlatego należy je nauczyć tego, w jaki sposób powinny opiekować się zwierzakiem. Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku pieska, kotka czy nawet królika – najpierw powinieneś zadać sobie trud nauczenia malucha tego, jak się karmi i pielęgnuje takiego pupila. Na szczęście można to zrobić całkiem sprawnie, dzięki czemu dziecko będzie wiedziało jak zająć się zwierzęciem.

Dziecko – jak nauczyć je opieki nad psem?

Wiele dzieci marzy o tym, aby mieć pieska, kotka bądź inne zwierzę. Rodzice często zgadzają się na tę prośbę – jednak czy słusznie? Na początku warto nauczyć dziecko dbać o zwierzę. Można to zrobić na kilka sposobów – wysłać je jako wolontariusza do schroniska bądź zaopiekować się psem sąsiadów na dzień bądź tydzień, gdy ci będą na wakacjach. Dzięki temu dziecko dowie się na własne oczy, że pies nie jest zabawką i wymaga mnóstwa pracy. Że trzeba go regularnie wyprowadzać kilka razy dziennie, że należy go regularnie karmić i nie przeszkadzać mu kiedy śpi. Że na psa nie można usiąść ani robić z nim wielu innych rzeczy.

Uwaga! Reklama do czytania

Ciąża i poród – poradniki

Książki, które wspierają w ciąży, porodzie i przy karmieniu piersią.

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Jak nauczyć dziecko karmić psa?

Warto mieć w pogotowiu karmy weterynaryjne dla psa – apetete.pl. Za ich pomocą można zacząć uczyć malucha karmienia zwierzęcia. Będzie się miało dzięki temu pewność, że dziecko daje psu pełnowartościową karmę, która pozwoli się zwierzęciu rozwijać. A jak nauczyć dziecko karmienia psa? Przede wszystkim samemu trzeba dobrze znać zasady – dzięki czemu później z łatwością będzie można je przekazać dziecku. Warto też nadzorować dziecko podczas karmienia psa, aby ewentualnie można było je poprawić w tym, co robi. Po jakimś czasie dziecko powinno już całkiem dobrze sobie radzić z karmieniem psa.

Jak przygotować dziecko na pojawienie się psa?

Jeżeli chodzi o to, w jaki sposób przygotować dziecko na pojawienie się psa, to przede wszystkim warto jest z nim porozmawiać zanim jeszcze zwierze pojawi się w domu. Trzeba z dzieckiem omówić to, jakie są obowiązki, które należy wykonywać, gdy tylko piesek pojawi się w domu. Trzeba uświadomić mu, że zwierzątko nie pozostanie małe na zawsze i prędzej czy później dorośnie. Warto obserwować w trakcie tej rozmowy swojego malucha i jak reaguje na tego rodzaju rewelacje – aby później nie było tak, że dbanie o psa w całości będzie podlegało tobie.

Kiedy sprawić dziecku zwierzę?

Jeżeli dziecko pragnie zwierzaka – niezależnie od tego, jakiego, to warto mu go sprawić gdy ma minimum 5 lat. Najlepszym jednak wiekiem na posiadanie zwierzęcia jest wiek od 5 do 8 lat ponieważ to właśnie wtedy w dziecku rozwija się odpowiedzialność, która pozwoli im na zajmowanie się zwierzęciem. Oczywiście takie małe dzieci nie będą w stanie wykonywać wszystkich obowiązków wokół psa, jednak będą bardziej chętnie podchodzić do nich niż młodsze maluchy.

Jaka rasa psa będzie dla dziecka najlepsza?

Ciężko odpowiedzieć na pytanie o to, jaką rasę psa warto wybrać jako pierwszą do domu, w którym znajduje się również małe dziecko. Przede wszystkim warto sprawdzić, które z ras psów cechują się zarówno spokojem, jak i opanowaniem – wtedy będzie się miało pewność, że pies będzie dla dziecka odpowiedni. Warto także zastanowić się nad wzięciem psa ze schroniska, ponieważ w takim przypadku jest duże prawdopodobieństwo, że jego opiekunowie pomogą z wdrożeniem się do opieki nad takim zwierzakiem.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.