Kategorie
Artykuł sponsorowany rzeczy dla dzieci

Jak oryginalnie udekorować pokój dziecka?

Urządzając pokój dla dziecka zaczynamy od wykończenia podłogi i aranżacji ścian. W następnej kolejności wnosimy meble, łóżeczko i zabawki. Dbamy, aby do pokoju wpadało jak najwięcej słonecznego światła, aby zabawki były z naturalnego tworzywa i aby każdy element przestrzeni dziecka był przemyślany i miał wpływ na jego prawidłowy rozwój

Urządzając pokój dla dziecka zaczynamy od wykończenia podłogi i aranżacji ścian. W następnej kolejności wnosimy meble, łóżeczko i zabawki. Dbamy, aby do pokoju wpadało jak najwięcej słonecznego światła, aby zabawki były z naturalnego tworzywa i aby każdy element przestrzeni dziecka był przemyślany i miał wpływ na jego prawidłowy rozwój.  Świat wokół dziecka, który na jego początkowym etapie życia stanowi często jego pokoik, powinien być dla niego przyjazny, przytulny i bezpieczny.

1

Kolory

Najbardziej uniwersalnym kolorem ścian jest biel. Biel jest neutralna, otwiera przestrzeń i łatwo komponuje się z innymi kolorami. Stanowi ona również doskonałe tło, które można różnorodnie wypełnić, unikając chaosu czy bałaganu.

hd2

Wystarczy kawałek fototapety, zestaw kolorowych obrazków czy komplet milutkiej  pościeli, aby biel stała się niezauważalna. Biel również kontrastuje z innymi kolorami, co ma niebagatelny wpływ na percepcję dzieci w wieku niemowlęcym. Pierwszymi kolorami rozpoznawalnymi przez niemowlęta jest czerń, granat, czerwień. Kolorami mającymi wpływ na dobry nastój dzieci są kolory i odcienie skóry jak beż, delikatny róż, krem, wszystko w odcieniach pastelowych.

hd3

Kształty

Obok kolorystyki ważne dla kompozycji wystroju są formy i kształty. Dziecko szybciej przyswaja, odróżnia, porównuje formy proste, geometryczne, niezawierające drobnych  elementów dekoracyjnych. Jednolite kolory, gładkie powierzchnie, proste kształty mają wpływ na rozwój umiejętności logicznego myślenia i dają pierwsze lekcje koncentracji i zapamiętywania.

hd4

Polecane wzory w zygzaki, gwiazdki, romby, pasy, trójkąty, kropki reprezentują właśnie te najprostsze formy, którymi dzieci mogą wyrazić całość otaczającego ich świata.

Ten etap ma swoje widoczne odzwierciedlenie w późniejszym okresie, kiedy dziecko posiada już umiejętność władania ołówkiem i tworzy pierwsze rysunki w postaci kółek, kresek, kropek, spirali.  Są to również oryginalne inspiracje dla fototapet autorstwa małych artystów.

hd5

Genialność czarnych kropek, kropelek, gwiazdek polega nie tylko na ich roli mającej wpływ na rozwój percepcji dziecka, ale również w piękny i niebagatelny sposób wypełniają one przestrzeń.

hd6

Jakość

W całym procesie urządzania bezpiecznej przestrzeni ważne są materiały, z którymi dziecko ma kontakt nie tyle wzrokowy, a dotykowy. Fototapety HumptyDumptyRoomDecoration drukowane są metodą ekologiczną z zastosowaniem wodnych bezzapachowych farb firmy HP. Jest to jedyna metoda druku cyfrowego, która posiada certyfikat „Nordic Swan” – Nordycka Etykieta Ekologiczna.

Tekstylia firmy Trilli szyte są z polskiej 100% bawełny, antyalergicznej, miłej i niezbędnej dla dobrego snu niemowlaka. Wszystkie produkty wykonywane są w Polsce.

Fototapety, plakaty firmy HumptyDumptyRoomDecoration można nabyć w sklepach:

Tekstylia dla niemowląt można nabyć w sklepie www.trilli.pl

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

1 odpowiedź na “Jak oryginalnie udekorować pokój dziecka?”

Śliczne są te fototapety! Nam się strasznie jeszcze spodobała możliwość zamówienia ilustracji w jakimś większym formacie i zawieszenia w ramce na ścianie:) To też możliwość zrobienia pokoju trochę takiej książki, albo baśniowego świata- taki obraz na które maleństwo może patrzeć i rozwijać wyobraźnię:) My mamy plakaty z lullalove, mają przepiękne wzory i kolory <3 Przy kupowaniu plakatów też trzeba pamiętać, że jakość musi być dobra przy dużej wielkości.:) Ale podobają mi się bardzo bardzo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *