Kategorie
Dieta naturalna

Jak zrobić mleko migdałowe?

Mleko migdałowe jest raczej łatwo dostępne, choć w możemy wpaść w pułapkę i kupić mleko z dodatkiem wielu substancji, np. słodzących, zapachowych lub stabilizatorów. Co więcej, opakowanie nie zawsze nadaje się do recyklingu. W bardzo prosty sposób możemy przygotować mleko roślinne we własnej kuchni

Mleko migdałowe jest raczej łatwo dostępne, choć w możemy wpaść w pułapkę i kupić mleko z dodatkiem wielu substancji, np. słodzących, zapachowych lub stabilizatorów. Co więcej, opakowanie nie zawsze nadaje się do recyklingu. W bardzo prosty sposób możemy przygotować mleko roślinne we własnej kuchni. To alternatywa dla przetworów mlecznych. Można pić je samodzielnie, bazować na nim, przygotowując koktajl, użyć go niemal w każdym przepisie, zastępując mleko krowie.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

mleko-migdalowe

Domowe mleko migdałowe jest proste w przygotowaniu i niedrogie. Poniżej przepis na mleko migdałowe, ale równie smaczne jest to z orzechów laskowych czy nerkowców.

Litr mleka migdałowego

Składniki:

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
  • 1 szklanka całych, surowych, niewysuszonych, najlepiej organicznych migdałów (ok. 150 g),
  • 4 szklanki wody.

Przygotowanie:

  1. Mleko można przygotować z orzechów w skórce. Aby ją usunąć, zalewamy je wrzątkiem i odstawiamy na 10 minut. Następnie płuczemy je w zimnej wodzie i obieramy ze skórki.
  2. Migdały zalewamy wodą i moczymy przez noc. Rano odcedzamy je i umieszczamy w blenderze. Wlewamy do migdałów 4 szklanki wody (polecam kranówkę lub źródlaną – mineralna odpada). Blendujemy od 8 do 10 minut.
  3. Czysta, kilkakrotnie złożona gaza (nie może być za cienka) lub wyprana pieluszka tetrowa to nasz cedzak. Ścierkę mocujemy na misce o dużej pojemności (powyżej litra). Powoli i ostrożnie przelewamy mleko.
  4. Mocno wyciskamy zawartość gazy lub pieluszki.
  5. Miazgę, która powstała z orzechów, możemy wykorzystać, dodając do mleka albo jako składnik masy do naleśników. Możemy stosować ją także jako piling pod prysznicem.

Mleko przechowujemy w lodówce maksymalnie dwa dni.

Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

3 odpowiedzi na “Jak zrobić mleko migdałowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.