| Jak wybrać idealny prezent na dzień dziecka? Sprawdź nasze pomysły

Jak wybrać idealny prezent na dzień dziecka? Sprawdź nasze pomysły

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami. Dla dzieci jest to radosny czas oczekiwania na wymarzony prezent, dla rodziców – czas trudnego wyboru. W końcu wszyscy chcemy sprawić naszym dzieciom maksymalną dawkę radości. Aby dać Ci dawkę inspiracji, przygotowaliśmy zestaw ciekawych i kreatywnych pomysłów na prezent dla dziecka w każdym wieku – od niemowlaka po starszaka.

Pobudzające ciekawość prezenty dla niemowlaka

Wybierając prezent dla niemowlaka postaw na zabawki, które pobudzą zmysły dziecka, wzbudzą w nim ciekawość i dadzą mnóstwo radości z zabawy. Świetnym pomysłem jest zestaw grzechotek na rączki lub nóżki. Nie tylko bawią, ale i rozwijają koordynację ruchową maluszka. Możesz też wybrać jedną z całego mnóstwa dostępnych na rynku zabawek interaktywnych. Mówiące maskotki i wydające przeróżne odgłosy kolorowe, pluszowe książeczki pobudzą niemowlę do aktywności i rozwiną zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Pamiętaj jednak, że maluch najlepiej się rozwija nie tyle dzięki zmyślnym zabawkom, lecz poprzez kontakt z Tobą – zabawka powinna być jedynie dodatkiem do wspólnie spędzanego czasu.

Z okazji tego wyjątkowego dnia możesz też udekorować pokój dziecka świecącymi w ciemności gwiazdkami czy malowidłami wykonanymi fluorescencyjną farbką. Przygotowywanie różnych ozdób do pokoju może być wspaniałym czasem spędzonym razem z dzieckiem. Granicą jest tylko Twoja fantazja.

Idealny prezent dla małego dziecka

Dla kilkuletnich dzieci, przedszkolaków i tych, które dopiero zaczynają swoją szkolną przygodę, najlepiej sprawdzą się prezenty pobudzające do aktywności. Trampolina, rowerki biegowe dla młodszych, zwykłe dla starszych, hulajnogi, wrotki, łyżworolki czy deskorolka… Dla dziecka utalentowanego plastycznie idealnym prezentem będzie sztaluga i zestaw farb, dla muzykantów – dopasowany do dziecięcych potrzeb instrument muzyczny, na przykład keyboard. Kto wie, może dziecięca zabawa przerodzi się w pasję na całe życie?

Świetnym pomysłem na prezent dla małego dziecka jest również wspólny, rodzinny wypad. Może to być wycieczka do parku rozrywki, parku trampolin, wrotkarni, parku linowego, aqua parku czy do zoo, a także rodzinne gry planszowe. Wspólnie spędzony, radosny czas pozostanie we wspomnieniach dziecka znacznie dłużej, niż kolejna, podobna do pozostałych zabawka. Możecie też zorganizować imprezę w domu lub w ogrodzie. Rozkładany basen lub trampolina ubarwią wspólne chwile. Świetnym pomysłem jest też zakup farbek do twarzy i ciała, dzięki którym zamienicie się w ulubione postaci z bajek lub dzikie zwierzęta. Zaproś kolegów i koleżanki swojego dziecka wraz z ich rodzicami i wspólnie spędźcie ten radosny dzień.

Co dla starszaka?

Starsze dzieci z pewnością również ucieszą się ze sprzętu sportowego czy wycieczki, jeśli tylko będą zgodne z ich zainteresowaniami. Starszemu dziecku sprawisz radość zapisując je na wymarzone zajęcia – sportowe, plastyczne czy muzyczne. Może to być kurs jazdy na deskorolce, kurs jazdy konnej, lekcje rysunku czy obóz językowy. Każde dziecko jest inne. Czasami nie warto za bardzo kombinować, bo idealnym prezentem może się stać również zwykła książka lub zestaw lepszych farb czy kredek.

Starsze dziewczynki, zaczynające już dbać o swój wygląd, ucieszą się z toaletki, kuferka na biżuterię czy zestawu kosmetyków – oczywiście dopasowanych do ich wieku. W sklepach znajdziesz kuferki i kasetki do samodzielnego ozdobienia, co będzie świetnym prezentem dla dziecka uzdolnionego plastycznie. Dla chłopca natomiast świetnym prezentem będzie bardziej skomplikowana, strategiczna gra planszowa czy komputerowa. Wybierając tę ostatnią pamiętaj jednak, żeby zawsze sprawdzać, czy nie zawiera scen nieodpowiednich dla dziecka.

Jak wybrać ten idealny prezent?

Nikt nie zna Twojego dziecka lepiej, niż Ty. Z pewnością codziennie obserwujesz, jak rozwijają się jego zainteresowania i pasje – po prostu podążaj razem z nimi. Pamiętaj też, że dzieci często pragną tego, co akurat jest w modzie i czym bawią się jego rówieśnicy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pozwolił dziecku samodzielnie wybrać prezent. Oczywiście – w granicach rozsądku.


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

rodzina
Co warto wiedzieć o przeziębieniu? 7 odpowiedzi na najczęstsze pytania rodziców

wychowanie
Dlaczego nuda jest potrzebna?

wychowanie
O pożytkach płynących z konfliktów między rodzeństwem

olini
Zdrowa wiosna – 4 produkty, które chronią przed przeziębieniem

wychowanie
Jak zorganizować przestrzeń domową w duchu pedagogiki Marii Montessori?

wywiady
“Kiedy o uczniu zaczniemy myśleć, jak o człowieku…”. Rozmowa z Anną Szulc

This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for natuli_dziecisawazne needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.