Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Jak wybrać wózek dziecięcy do samolotu?

Wyjazdy z dziećmi za granicę nikogo już nie dziwią. Rodzice podróżują z maluchami do rodziny lub na wakacje, gdyż loty są coraz przystępniejsze cenowo i częstsze. Do popularnych miast i wakacyjnych kurortów można dotrzeć z większości lotnisk w Polsce.

Jeśli chce się latać z dzieckiem do 2. roku życia, warto pomyśleć o odpowiednim wózku. Dzięki niemu maluchowi jest wygodniej, zwłaszcza w przypadku drzemki. Jaki wózek spacerowy lub głęboki wybrać na podróż samolotem?

Wózki dziecięce odpowiednie w podróż

W podróż można zabierać zarówno wózki wielofunkcyjne i wózki bliźniacze, jak i lekkie spacerówki typu parasolka. Każdy wózek z oferty Bobowózki można przewieźć samolotem, jednak dla własnej wygody warto postawić na model jak najlżejszy i łatwy do złożenia. Najlepsze wózki dziecięce w podróż składają się w kilka sekund. Pociągnięcie jednej dźwigni lub naciśnięcie przycisku umożliwia ich szybkie złożenie do niewielkich rozmiarów. Dzięki temu można je przenosić w małym pokrowcu, a nawet umieścić w schowku na bagaż kabinowy w samolocie.

Nowoczesne wózki dziecięce Baby Design i innych marek ważą jedynie do 10 kg. Ich lekki stelaż i siedzisko sprawiają, że złożoną spacerówkę lub gondolę przenosi się bez trudu w rękach. Równie łatwo pakuje się je do schowków nad siedzeniem lub bagażnika w samochodzie. Dzięki temu wózek wielofunkcyjny jest odpowiedni w podróże, w które wybierają się samodzielne mamy. Niska masa spacerówki lub gondoli umożliwi im korzystanie z wózka i jego składanie bez pomocy innych osób.

Wózek dziecięcy do samolotu – cechy

Wózki dziecięce w sklepie Bobowózki pochodzą z oferty renomowanych producentów, takich jak Baby Design i Maxi Cosi. Do samolotu wolno zabierać zarówno wózki głębokie dla najmłodszych niemowląt, jak i spacerówki dla starszych dzieci. W obu przypadkach powinno się zadbać, by możliwe było bezpieczne przewożenie dziecięcego pojazdu w luku bagażowym. Gondola powinna składać się na płasko, podobnie jak siedzisko spacerówki. Warto jest sprawdzić, czy wózek do samolotu posiada koła piankowe, które wykazują wyższą odporność na pękanie ze względu na zmiany ciśnienia. Dzięki temu ryzyko ich uszkodzenia w czasie lotu jest mniejsze niż w przypadku kół pompowanych. 

Do samolotu dobrze sprawdza się wózek głęboki, którego gondola może służyć również jako siedzisko i miejsce do spania na pokładzie. Maluch może podróżować na własnym fotelu, leżąc w gondolce. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku długich podróży, gdyż rodzic nie musi trzymać niemowlęcia na kolanach przez cały lot. Mała gondola z uchwytem do przenoszenia przyda się w szczególności podczas lotów odbywających się w nocy, gdy dziecko śpi przez większość podróży.

W przypadku wózka, który jest przewożony w luku bagażowym, warto zainwestować w pokrowiec podróżny. Dzięki niemu wózek będzie zabezpieczony przez zarysowaniami, zabrudzeniami i innymi uszkodzeniami. Spacerówka lub gondola będą bezpieczne w czasie turbulencji oraz podczas manewru startu i lądowania.

Czego unikać podczas wybierania wózka w podróż?

Na lot samolotem nieodpowiednie są wózki z wieloma delikatnymi elementami. Cienkie podstawki na kubek lub przekąski są praktyczne na co dzień, jednak w luku bagażowym mogą się połamać. Złym wyborem do samolotu są również wózki, które mają skomplikowany mechanizm składania. Dotyczy to głównie gondoli starego typu, które nie były przewidziane do użytkowania przez współczesnych, aktywnych rodziców. Ponadto powinno się unikać zabierania do samolotu wózków, które mają nietypowe części. W przypadku awarii wózka na wakacjach trudno będzie dokonać jego szybkiej naprawy.

 

Książeczki kontrastowe NATULI

Pakiet: Zupa + Pranie + Spacer

Proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.