Kategorie
Ekowiadomości

Polacy śpią najkrócej

Sen, zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to trzy najważniejsze czynniki mające wpływ na nasze zdrowie. Jedna z międzynarodowych firm zajmujących się badaniem opinii publicznej, GFK, przyjrzała się uważnie tym obszarom w życiu osób różnej narodowości. W zestawieniu znalazła się także Polska. Z ikonografiki dowiadujemy się, że Polacy śpią najkrócej spośród 23 narodów biorących udział w sondzie. Z kolei mieszkańcy Indii jedzą najzdrowiej, a Japończycy są najmniej aktywni ruchowo.

kraj-zdrowie

Ogólna tendencja, jaką możemy zaobserwować analizując dane, to wzrost znaczenia snu – jego długość i komfort stają się coraz ważniejsze dla osób z różnych krajów. Ze zdrowym jedzeniem i aktywnością ruchową jest nieco gorzej. Na całym świecie 66 procent ludzi wysypia się dobrze, 59 procent zdrowo się odżywia i 57 procent regularnie wykonuje ćwiczenia. Najbardziej wypoczętym narodem są Indonezyjczycy i Hindusi.

A zatem, jakie działanie najchętniej podejmujemy w trosce o swoje zdrowie? Śpimy, a w dalszej kolejności: jemy zdrowo, ćwiczymy, dbamy o stan jamy ustnej oraz spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi.

kraj-zdrowie2

Źródło: gfk.com

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.