Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Jak zorganizować idealny wieczór z grami planszowymi?

Gry planszowe potrafią być niesamowicie wciągającą rozrywką, a co najważniejsze – pozwalają na budowanie więzi oraz na wchodzenie we wzajemne interakcje. Dlatego też jest to dobry sposób na wspólne spędzenie czasu, zarówno w gronie przyjaciół, jak i z rodziną. Granie w gry planszowe jest też niesamowicie wciągające. Zaczynając od jednej planszówki, najprawdopodobniej szybko będziemy chcieli spróbować kolejnej i następnej. Niektóre rozgrywki zaprojektowane są na dłuższy czas wspólnej zabawy, dlatego idealnym pomysłem jest organizacja wieczoru z grami planszowymi w roli głównej. Jak podejść do tego tematu i jakie tytuły wybrać?

Wspólny wieczór pełen rozrywki

Najważniejsze to zorganizować odpowiednią przestrzeń – zapewne najwygodniejszym rozwiązaniem będzie organizacja imprezy gdzieś, gdzie mamy sporo miejsca i najlepiej także stół do dyspozycji, na którym będzie można wykładać plansze, karty i żetony. Aby umilić sobie wspólne spędzanie czasu, warto już wcześniej pomyśleć o jakichś prostych przekąskach oraz napojach. I tak naprawdę niczego więcej nam nie potrzeba, oczywiście pod warunkiem, że mamy już upatrzoną odpowiednią grę – a możliwości tutaj jest bardzo dużo. Jeśli nie są nam dobrze znane konkretne gry planszowe, ranking najlepszych tytułów może się okazać pomocny w wyborze – znajdziemy w nim propozycje gier zarówno edukacyjnych, taktycznych, logicznych, jak i zręcznościowych.

Decydując się na jakiś tytuł, z pewnością powinniśmy sprawdzić, czy będzie on dobrze pasował do samych graczy: ich liczby, wieku, jak również zainteresowań. Zdarza się, że istotną zmienną jest także całkowity czas potrzebny na doprowadzenie rozgrywki do końca. Może to być trzydzieści minut, ale niektóre planszówki gwarantują zabawę nawet przez kilka godzin, szczególnie jeśli jest to gra wielowątkowa i wielowymiarowa. Co zatem wybrać? Poniżej przedstawiamy TOP 3 tytułów, które powinny idealnie sprawdzić się na wieczór ze znajomymi czy rodziną.

LUCKY DUCK GAMES Diuna: Imperium

Doskonały przykład wciągającej gry strategicznej, gdzie przebieg fabuły w dużej mierze uzależniony jest od ruchów graczy. Rozgrywka dzieje się w uniwersum Diuny i oferuje uczestnikom możliwość rywalizacji o władzę nad pustynnym imperium. Jest bardzo wciągająca, idealna nawet na dwugodzinną rozgrywkę. Bardzo wiele zależy od strategii przyjętej przez samego gracza. Z jednej strony mamy tutaj mechanikę budowania talii kart, ale z drugiej istotnym elementem gry są sojusze, a także umieszczanie swoich agentów na planszy.

HASBRO Monopoly Classic

Kto z nas nie zna gry w Monopol, której celem jest wykupywanie różnego rodzaju nieruchomości tak, aby stać się potentatem w mieście? Istnieje mnóstwo odsłon tej dobrze wszystkim znanej gry, która idealnie sprawdzi się w rodzinnym gronie, ale dziś polecamy wersję Classic z odświeżonym wyglądem kart. Gra jest odpowiednia nawet dla dzieci od ósmego roku życia, jest to więc doskonały przykład planszówki w sam raz na wieczór familijny. Warto również zwrócić uwagę na jej walory edukacyjne: „Monopoly” rozwija umiejętność zarządzania własnymi finansami, a tym samym przedsiębiorczość i spryt.

RAVENSBURGER Minecraft: Uratuj wioskę

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kooperacyjna planszówka, która w szczególności powinna zainteresować fanów Minecrafta. Może w nią zagrać od dwóch do czterech osób, a wysoka dynamika rozgrywki pozwala na około pół godziny wspólnej zabawy. Gracze muszą tutaj ze sobą współpracować, aby postawić trzy budowle i tym samym ocalić wioskę. Przewidziane zostały trzy poziomy trudności, a sama gra należy do gatunku strategicznych. Ten tytuł również świetnie sprawdzi się jako pomysł na wspólny wieczór z rodziną – nadaje się dla dzieci od 7. roku życia.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.