Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Jak zostać pisarzem, czyli poradnik “Powieść krok po kroku”

Pierwsza rada Stephena Kinga dla przyszłych pisarzy brzmi: “Skończ z telewizją, przerzuć się na książki”. Warto mieć to na uwadze, szczególnie że autor sprzedał na całym świecie ponad 300 milionów egzemplarzy swoich powieści. Samo czytanie książek to jednak jeszcze za mało, żeby napisać własną. No chyba że ktoś przeczyta “Powieść krok po kroku”…

Przelewanie swoich myśli na papier (lub do komputera) to dość popularne zajęcie. Kiedyś pisało się pamiętniki, dziś pisze się blogi. Uczniowie – chcą czy nie chcą – muszą pisać w szkole bardzo dużo i często. Umiejętność ta jest wciąż cenna i potrzebna. A trenowanie swojego warsztatu na powieści to po prostu czysta przyjemność!

Seria Rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

Jak więc zostać pisarzem?

Z pomocą przychodzi Powieść krok po kroku Anny Kamińskiej, kreatywny poradnik dla początkujących mistrzów fabuły. To książka z mnóstwem pustych kartek czekających na zapisanie. Poza wolnym miejscem zawiera jednak także mnóstwo porad.

powiesc-krok-po-kroku

Kup Powieść krok po kroku w Natuli – 24,50

Pisanie książki może być wspaniałą, twórczą i wciągającą zabawą. Przez kolejne etapy pracy nad powieścią prowadzą czytelnika (i twórcę w jednej osobie) dwa mole książkowe: Tomik i Powiastka. Mają one bogatą wiedzę teoretyczną – znają na przykład niezbędne terminy literackie. Służą też wiedzą praktyczną – wiedzą, jak pisać dialogi i ile tajemnic zdradzać na poszczególnych etapach fabuły, żeby zaintrygować potencjalnego czytelnika.

Książka zawiera minisłownik, miejsce m.in. na brudnopis, spis treści, kilka rozdziałów, rysunki, a także na wstępne opisanie bohaterów oraz czasu i miejsca akcji. A co najważniejsze – znajdujące się w niej porady, pomysły i przykłady podane są w przystępnym, komiksowym stylu. Jest też miejsce na opisanie samego siebie – autora. Tomik i Powiastka podpowiadają, ale jednocześnie pozostawiają szerokie pole do popisu dla czytelnika/autora. Dają konkretne wskazówki i podają ciekawe przykłady ich realizacji, na przykład radzą wprowadzenie tajemniczego przedmiotu, który odegra szczególną rolę w akcji powieści.

Powieść krok po kroku to świetny pomysł na niebanalne spędzenie wolnego czasu dla wszystkich, którzy płynnie piszą i czytają, czyli dla starszych dzieci i nastolatków. A może i w jakimś dorosłym obudzi się pasja pisania? Powieść może tworzyć cała rodzina, rodzeństwo, grupa przyjaciół, a nawet… cała klasa! Co wy na to?

Kup Powieść krok po kroku w Natuli

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *