Kategorie
rodzina

Jak zrobić z dzieckiem pamiątkę z wakacji (DIY)?

Co zrobić, by zatrzymać na chwilę odchodzące powoli lato? Jak utrwalić gorące jeszcze wspomnienia z wakacyjnych nadmorskich eskapad i cieszyć się nimi w trakcie jesiennych dni?

Co zrobić, by zatrzymać na chwilę odchodzące powoli lato? Jak utrwalić gorące jeszcze wspomnienia z wakacyjnych nadmorskich eskapad i cieszyć się nimi w trakcie jesiennych dni?

Mamy pomysł! Co powiecie na stworzenie oryginalnej dekoracji – powiewającego podwodnego królestwa, które na stałe zagości w waszym domu i stale będzie przypominać o ciepłych dniach lata?

podwodne-krolestwo

Bardzo lubimy zabawy z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, ponieważ można z nich stworzyć naprawdę niepowtarzalne dzieła sztuki. I prawie zawsze są pod ręką. Zatem do dzieła!

Potrzebne będą:

  • białe kartki papieru
  • farby
  • folia bąbelkowa
  • flamaster
  • zszywacz
  • torebki foliowe/folia spożywcza
  • nitka/sznurek
  • słomki (opcjonalnie)
podwodne-krolestwo2

Zabawa krok po kroku:

Tniemy folię bąbelkową i robimy z kawałków kilka foliowych „rękawiczek”. Dziecko maluje kolejne „rękawiczki” od zewnętrznej strony farbami w różnych kolorach. Odciskamy na kolejnych kartkach papieru różne kolory tak, jak tylko fantazja nam podpowiada – morskie zwierzęta są przecież bardzo kolorowe. Czekamy, aż kartki wyschną, a w międzyczasie wyliczamy jak najwięcej mieszkańców podwodnych krain. Kładziemy dwie kartki kolorową stroną na zewnątrz i szkicujemy na nich jak najprostsze rysunki ryb, ośmiornic, delfinów czy innych wymienionych wcześniej bohaterów. Wycinamy odrysowane kształty – najlepiej dwie kartki na raz, ponieważ dzięki temu otrzymamy od razu dwie strony zwierzaka. Zszywaczem sczepiamy kartki po brzegach. Zanim zepniemy je po całej długości, pozostawiamy małą dziurkę, przez którą włożymy kawałek folii. Dzięki temu nasze zwierzęta staną się trójwymiarowe. Po włożeniu folii do środka kończymy sczepiać zszywaczem kartki. Teraz wystarczy dorysować flamastrem oczy i buzie. Robimy dziurkę i zawieszamy kolekcję w wybranym miejscu na żyłce, wstążce lub sznureczku.

Czy to nie piękna dekoracja upamiętniająca cudowne dni lata?

podwodne krolestwo from PUDŁO NIE NUDNO on Vimeo.

Autor/ka: Agnieszka Bogusławska

Współwłaścicielka firmy tworzącej kreatywne zestawy dla dzieci w wieku przedszkolnym Pudło Nie Nudno. Prywatnie mama 4-letniego Kuby i prawie 2-letniej Zuzi. Miłośniczka manualnych zabaw z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *