Kategorie
książki wydawnictwo

Jak zrozumieć się w rodzinie

Każda rodzina zmaga się z podobnymi wyzwaniami:

  • jak się zrozumieć? 
  • jak rozwiązywać konflikty? 
  • co robić ze złością? 
  • jak mówić, żeby zostać wysłuchanym?

Mama zamiast mówić – krzyczy, choć tego nie chce, partner przestał się odzywać, a każda rozmowa między rodzeństwem kończy się awanturą? Rodzina może być zarówno polem bitwy, jak i przestrzenią do budowania zdrowych i dających siłę relacji.

Autorka prosto i przystępnie objaśnia, dlaczego czasem trudno jest nam się dogadać. Proponuje mądre, proste rozwiązania, które zmienią nasze życie rodzinne na lepsze, lżejsze i bliższe. Bezprzemocowa komunikacja jest bowiem kluczem do porozumienia w rodzinie.

Potrzebujemy tej książki jako rodzice, ale też jako społeczeństwo. Wiara autorki w to, że można się zrozumieć i porozumieć z szacunkiem i bez przemocy, inspiruje i daje nadzieję, że nasze dzieci pójdą w świat nie tylko świadome własnej wartości, lecz także wyposażone w umiejętności komunikacyjne, dzięki którym będą mogły dogadać się z ludźmi bez wyrzekania się siebie. – Aga Nuckowska, terapeutka Gestalt, pedagożka, redaktor naczelna NATULI dzieci są ważne.

Autorka:

Monika Szczepanik – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy. Mama, pedagożka. Pomaga rodzicom odkrywać własne zasoby i patrzeć na to, co kryje się pod zachowaniami ich i ich dzieci. Pisze i rozmawia o edukacji. 

Kup książkę w księgarni NATULI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.