Kategorie
Polecamy

Jaki szampon najlepiej wybrać dla dziecka?

Pielęgnacja skóry głowy i włosów ma znaczenie nawet u najmniejszych dzieci, które niedawno pojawiły się na świecie. Warto zadbać o to, by stosować w tym celu wyłącznie delikatne, naturalne szampony, stanowiące podstawę codziennej pielęgnacji.

Czego nie powinien zawierać naturalny szampon dla
dziecka?

Na pewno każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że skóra głowy dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa na stosowanie nieodpowiednich składników. Dlatego też o jej pielęgnację warto zadbać w odpowiedni sposób, unikając kosmetyków o nieodpowiednim składzie. Szampon naturalny do włosów powinien spełniać wymagania, dzięki którym mycie włosów będzie prawdziwą przyjemnością dla dziecka.
Dobry szampon dla dzieci nie powinien zawierać:

  • silikonów,
  • sztucznych barwników,
  • glikolu,
  • parabenów,
  • SLS.

Czym powinien charakteryzować się szampon naturalny dla dziecka?

Wiadomo już, że szampon, który zawiera wyżej wymienione składniki, nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o pielęgnację delikatnej skóry głowy oraz włosów małego dziecka. Szampon, który sprawi, że mycie włosów stanie się prawdziwą przyjemnością, pod żadnym pozorem nie może szczypać w oczy. Warto, by charakteryzował się przyjemnym zapachem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę tego, że silne, owocowe zapachy szamponów dla dzieci dostępnych w drogeriach często wiążą się z dodatkiem sztucznych aromatów i nie mają nic wspólnego z naturą.

Szampon naturalny dla dziecka powinien posiadać w swoim składzie wyciągi z roślin i substancje nawilżające, które utrzymają włosy malucha w idealnej kondycji. Rośliny, które szczególnie dobrze sprawdzają się w pielęgnacji dziecięcych włosków i skóry głowy, to między innymi dzięgiel, pszenica, biała herbata, mydlnica lekarska, rumianek, a także kwiat lipy. Substancje te wykazują działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz łagodzące skórę głowy.

Jeśli chodzi o skład naturalnego szamponu, to powinno znaleźć się w nim miejsce dla jak największej ilości składników pochodzenia roślinnego. Warto kierować się zasadą mówiącą, że im krótszy skład, tym lepszy szampon.

Z racji tego, że w ostatnich latach rodzice coraz częściej dużą wagę przykładają do wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów swojego malucha, w sklepach panuje bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o naturalne szampony dla dzieci.

Szampony do zadań specjalnych

Jeśli maluch boryka się z atopowym zapaleniem skóry bądź też alergią, szampon z drogerii nie jest największym rozwiązaniem. O wiele lepiej sprawdzi się szampon dermatologiczny specjalnego przeznaczenia, pozbawiony substancji wysuszających, drażniących bądź też mogących wywoływać alergię. Osoby, które u swojej pociechy zauważyły objawy atopowego zapalenia skóry bądź też łupieżu, powinny skontaktować się z farmaceutą, który pomoże wybrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji włosów.
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że odpowiednio dobrany oraz właściwie stosowany szampon naturalny pozwala zaradzić problemom skórnym, regulować produkcję sebum, a także zahamować rozwój szkodliwych bakterii.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.