Kategorie
Artykuł sponsorowany

Jakie bajki dla dzieci wybrać? Gdzie je znaleźć?

Wolne od przemocy, pomagające odróżniać dobro od zła, wprowadzające w świat emocji. Takie właśnie powinny być bajki dla najmłodszych widzów. Jak jednak nie zgubić się w gąszczu głośnych premier i znaleźć ciekawy, wartościowy tytuł? Jakie bajki dla dzieci wybrać?

Zanim zaczniemy wybierać wartościowe bajki, które pokochają całe rodziny, zastanówmy się najpierw, gdzie ich szukać. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wybór był prosty – rodzice mogli oczywiście wybrać się z nami do kina, ale jeśli woleli zostać w domu, mogli poszukać czegoś ciekawego na jednym z dostępnych kanałów telewizyjnych lub posiłkować się którąś z kaset wideo. Trzeba zresztą przyznać, że wielu z nas z sentymentem wraca do ostatniej opcji – VHS dawało nam przecież możliwość oglądania ulubionych bajek non stop, wyłączając oczywiście przerwy na „daj magnetowidowi odpocząć” i ratowanie wciągniętej taśmy. A dziś? Choć magnetowidy często stoją jeszcze u naszych rodziców (razem z pokaźną kolekcją kaset trzymaną dla kolejnych pokoleń), raczej z nich już nie korzystamy. Zamiast tego wolimy serwisy streamingowe.

Najlepsze bajki – gdzie ich szukać?

Miniony rok przyniósł niesamowite filmowe nowości – bajki edukacyjne, filmy animowane i filmy fabularne dla całej rodziny. Choć klasyki kina, które swoją premierę miały nawet kilkadziesiąt lat temu, wciąż są na topie, zarówno młodsze, jak i starsze dzieci coraz częściej zwracają uwagę na nowe propozycje. A tych jest mnóstwo! I, co najważniejsze, znajdziemy je w wielu różnych serwisach streamingowych. Jak czytamy na blogu ExpressVPN, największą popularnością w zeszłym roku niezmiennie cieszył się Netflix. Najmłodsi widzowie znajdą tu swoje ulubione bajki, zresztą rodzice też mogą liczyć na ciekawe produkcje dla dorosłych odbiorców. Nieco mniejszą oglądalność odnotował kolejno serwis HBO Max, Disney+, Player oraz CANAL+. Pierwszym z nich przyjrzeliśmy się dokładniej!

Ciekawe bajki dla małych dzieci i nie tylko. Poznajcie jedne z naszych ulubionych bajek!

  • „Wyspa Puffinów” – zaczynamy od bajki dla dzieci, w której prawdziwa przyjaźń i doświadczanie natury grają główną rolę. Tytułowa wyspa jest piękna (naprawdę, sprawdźcie!), spokojna, a czas płynie w niej beztrosko. Nic dziwnego, że Oona i Baba, czyli sympatyczne maskonury, tak chętnie się tu bawią i poznają świat. Fabuła bajki od razu podbiła nasze serca! Szukajcie jej na Netflixie.
  • „Dora poznaje świat” – pouczająca bajka, która zainspiruje nawet najmłodsze dzieci. Czym? Podróżowaniem! W końcu Dora uwielbia odkrywać nowe miejsca, a przy okazji pomagać innym i rozwiązywać zagadki. Każdy odcinek to też zaproszenie do aktywności ruchowej, a nawet nauki języka angielskiego. Serial czeka na was na HBO Max.
  • „Luca” – film animowany, który zabierze was do pewnego nadmorskiego miasteczka na Riwierze Włoskiej. Tytułowy bohater spędza wakacyjny czas z nowo poznanym przyjacielem. Je lody, jeździ na skuterze, w skrócie – bawi się doskonale. Tę zabawę może przerwać jedynie ujawnienie pewnego sekretu… Tylko czy jest się czego bać? Sprawdźcie. Zarówno tę, jak i inne inspirujące bajki znajdziecie w serwisie Disney+. Polecamy!


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.