Kategorie
Polecamy

Jakie gry karciane dla dzieci i całej rodziny?

Gry karciane to bardzo ciekawa propozycja dla dzieci jak i dorosłych. Można spędzić czas wolny w atrakcyjny sposób i zdecydować się na odrobinę rywalizacji. Warto zapoznać się z najlepszymi, familijnymi grami karcianymi.

Gry karciane – idealna rozrywka dla całej rodziny

Gry karciane to bardzo ciekawy sposób na rozrywkę i wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny. Istnieje wiele rodzajów gier, które są dopasowane do różnych wieków i okazji. Zasady niektórych gier są na tyle proste, że z pewnością będą mogły w nie zagrać także dzieci.

Gry karciane to także świetny sposób na to, żeby dzieci nabyły nowych umiejętności takich jak np. logiczne myślenie, samodzielne rozwiązywanie problemów itd. Dzieci mogą się uczyć przewidywanie ruchów innych graczy, mogą ćwiczyć pamięć, a także uczyć się zdrowej rywalizacji.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Jak zapanować nad reakcją na złość?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Propozycje gier karcianych dla najmłodszych

Dla najmłodszych świetnie się sprawdzą gry karciane dla 2 osób, a także gry dla większych zespołów. Dziecko w tym wieku jest w stanie zrozumieć najprostsze zasady jak np. dobieranie kart parami, uwzględnianie kolejności czy kształtów itd. Trochę starsze dzieci, które potrafią liczyć, mogą grać między sobą. Do najpopularniejszych gier idealnych dla nich należy np. Piotruś, kuku, makao czy popularna wojna.

Niektóre gry są bardziej skomplikowane, jednak dzieci z pewnością sobie z nimi świetnie poradzą.

Gry karciane dla całej rodziny

Wszystkie gry przeznaczone dla najmłodszych świetnie sprawdzą się także dla całej rodziny. Warto jednak zwrócić także uwagę na inne, bardziej zaawansowane rozgrywki. Gry karciane to bardzo dobra alternatywa dla gier komputerowych. Dzieci nie powinny spędzać zbyt dużej ilości czasu przed komputerem czy tabletem, dlatego warto się trochę postarać i zainteresować najmłodszych innymi rozrywkami.

Karty są bardzo tanie i łatwo dostępne. Można je znaleźć w różnych sklepach. Sprawdzą się świetnie także podczas pikniku nad wodą, czy w czasie podróży. Jest to więc bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu całą rodziną.

Warto jednak zaznaczyć, że oprócz wszelkich gier karcianych można je także wykorzystać do różnych zabaw. Dobrą propozycją jest zabawa z dziećmi w układanie domków z kart. Ćwiczą pamięć, można postawić na memory. Do takiej zabawy świetnie się sprawdzą karty do Piotrusia. Można ułożyć je obrazkami do dołu i bawić się w dobieranie par. Kolejną propozycją jest pasjans, czyli jednoosobowa gra, która polega na układaniu kart w określonej kolejności.

Zasady najpopularniejszych gry karcianych

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest gra w „Kuku”. Polega ona na tym, że każda osoba dostaje po 4 karty. Cel jest bardzo prosty: należy uzbierać trzy karty takiego samego koloru lub takiej samej wartości. Gracze przekazują swoje nadmiarowe karty graczom obok, a kiedy ktoś skompletuje trzy te same karty krzyczy „kuku”.

Ciekawa jest także gra „Pan”. Gra się w nią kartami od dziewiątki. Bardzo ważne jest to, że ilość graczy nie powinna przekraczać czterech osób. Każdemu graczowi rozdaje się taką samą ilość kart, a zaczyna ta osoba, która w swoim zestawie posiada 9 kier. To właśnie tę kartę jako pierwszą kładzie się na stole. Kolejni gracze układają na tym stosie karty o takiej samej wartości lub wyższej. Można dokładać jedna kartę albo cztery.

Uwaga! Reklama do czytania

Niegrzeczne książeczki

Czy dzieci na pewno są niegrzeczne?
Seria książek dla dzieci 2-5 roku życia i rodziców o tym, że w każdym zachowaniu dziecka jest ważna jego potrzeba.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Gdzie szukać informacji o grach karcianych i planszowych?

Na stronie https://ekspert.ceneo.pl/ można znaleźć szereg najciekawszych propozycji dotyczących gier karcianych i planszowych dla całej rodziny. Z pewnością każdy znajdzie dobrą propozycję dla siebie, a także szereg porad i instrukcji.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.