Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Jurassic Adventure – światowy fenomen w Polsce!

3000 metrów kwadratowych, prehistoryczne zwierzęta i rozrywka dla całej rodziny. 50 dinozaurów w specjalnie przygotowanej dżungli czeka na zwiedzanie w Polsce. Po światowym tournée wystawa w końcu gości w Warszawie. To idealna atrakcja nie tylko dla fanów dawnych stworów, lecz także świetny sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Gdzie można ją obejrzeć?

Jurassic Adventure – co to za wystawa?

Podróż w czasie zapewniana jest przez 46 naturalnej wielkości gadów, które niegdyś chodziły po planecie Ziemia. Jak wyglądała ich ówczesna rzeczywistość? Jak prezentowały się dinozaury? I w jakich warunkach funkcjonowały? Jurassic Adventure podpowiada nam, jak mogło to działać kilkadziesiąt milionów lat temu.

Wielbiciele dinozaurów niezależnie od wieku będą mogli zwizualizować swoje wyobrażenia na temat strasznych jaszczurów. W popkulturze narosło wiele mitów, legend i informacji na temat życia gadów. Które z nich są prawdziwe? Czy seria Jurassic Park oddawała prawdę? A może to tylko fantazja reżyserska? Wystawa Jurassic Adventure proponuje wiele możliwości, aby zgłębić tę wiedzę. Poza wielkimi figurami dinozaurów dostępne są takie atrakcje jak: poszukiwanie skarbów, interaktywna strefa VR, ubieranie kapeluszy Dino Rangerów, a także specjalnie przygotowany film o prehistorycznej egzystencji stworów. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych może być zrobienie pamiątkowej fotografii np. w zdjęciu dinozaura.

Jurassic Adventure – gdzie i kiedy można zwiedzać wystawę?

Po Hiszpanii, Francji czy Szwajcarii nadszedł czas na Polskę. Warszawskie Muzeum Nowa Praga mieszczące się w Galerii Nowa Praga dało przestrzeń światowemu fenomenowi. Dotychczas wystawę Jurassic Adventure odwiedziło 750 tysięcy gości. Jakie statystyki pojawią się w naszym kraju? Zobaczymy!

Już teraz zapraszamy na wystawę, która zagości w Warszawie do wiosny 2024 roku. Przez ten cały okres organizatorzy zapewniają, że pojawi się wiele dodatkowych wydarzeń. Zaplanowane są: spotkania z paleontologami, warsztaty literackie czy edukacja z innymi gośćmi. Jurassic Adventure jest czynna codziennie między 9:00 a 20:00. Bilety na wystawę można kupić w Going. i Empik Bilety. -> Jurassic Adventure

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.