Kategorie
Polecamy

Kalendarz ciąży – niezawodna pomoc w trakcie ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Dla każdej przyszłej mamy niezwykle ważne jest dbanie o zdrowie swoje oraz jeszcze nienarodzonego dziecka. Dlatego w tym artykule podpowiemy jak w sprawdzony sposób monitorować swoją ciążę na każdym etapie, aby zapewnić jej prawidłowy przebieg.

Obliczanie czasu trwania ciąży w głowie nie należy do najprostszych rzeczy. Sporo przyszłych mam zapisuje sobie daty w specjalnym notatniku, co już jest lepszym rozwiązaniem. Jednak świat idzie do przodu i medycyna staje się coraz bardziej przyjazna pacjentom. Aby ułatwić kobietom kontrolowanie ciąży tydzień po tygodniu, stworzono specjalnie dostosowany do ich potrzeb kalendarz ciąży, dzięki któremu w prosty sposób możesz sprawdzić co dzieje się  z dzieckiem oraz z Twoim organizmem w poszczególnych momentach. Został on skonstruowany w taki sposób, aby każda ciężarna mogła z łatwością go obsłużyć i zasięgnąć istotnych informacji.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Czym jest i jak działa kalendarz ciąży?

Kalendarz ciąży jest elektronicznym programem, który dostarcza najważniejszych informacji na temat każdego etapu ciąży. Dostęp do niego ma każdy, kto posiada jakiekolwiek urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Przed przystąpieniem do analizowania swojego kalendarza ciąży, warto skorzystać z ogólnodostępnego kalkulatora ciąży, który podpowie, w którym tygodniu, miesiącu oraz trymestrze ciąży aktualnie się znajdujemy. Oczywiście należy brać pod uwagę niewielki margines błędu, który może wynikać z różnych trybów życia każdej kobiety oraz uwarunkowań genetycznych. Działanie kalkulatora jest bardzo proste – wystarczy w odpowiednie okienka wpisać dane liczbowe dotyczące daty ostatniej miesiączki oraz długości cyklu. Uzyskana wiadomość jest niezbędna do wybrania prawidłowego dnia w kalendarzu. W każdym z dni mamy inne informacje na temat naszego prawdopodobnego samopoczucia, objawów oraz tego, jak wygląda nasze dziecko.

Jakich informacji dostarcza kalendarz ciąży?

Wiedza zawarta w kalendarzu ciąży jest bardzo obszerna i dotyczy nie tylko organizmu rozwijającego się dziecka, ale również organizmu przyszłej mamy. Jeśli chodzi o maleństwo, to z kalendarza możemy się dowiedzieć, na jakim etapie rozwoju aktualnie się ono znajduje – jakiej jest mniej więcej wielkości oraz które części ciała są już w pełni wykształcone. Ciężarna może z kolei przeczytać o potencjalnych objawach, które mogą się pojawić, oraz o zmianach zachodzących w jej ciele. Bardzo ważną funkcją kalendarza ciąży jest powiadomienie kobiety o koniecznych badaniach, które należy wykonać na tym etapie. Jest to oczywiście tylko wskazówka, ponieważ wszelkie ingerencje medyczne powinny zostać wcześniej uzgodnione z lekarzem prowadzącym ciążę, który indywidualnie ustala plan wykonywanych badań.

Kalendarz ciąży jest niewątpliwie jednym z programów, który coraz bardziej zyskuje na popularności wśród młodych kobiet. W dużym stopniu pomaga zorientować się przyszłej mamie, czy występujące objawy lub zmiany w jej ciele są normalne na etapie, w którym się aktualnie znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.