Kategorie
Recenzje

Karmniczek Piko Piko

Dzięki inicjatywie grupy studentów i młodych przedsiębiorców z Poznania powstał zestaw, w którego skład wchodzi instrukcja, narzędzia i materiały niezbędne do zbudowania drewnianego Karmniczka dla ptaków, a także startowy zestaw ziaren oraz przewodnik po ptakach, które najchętniej odwiedzają karmniczki w Polsce

Dzięki inicjatywie grupy studentów i młodych przedsiębiorców z Poznania powstał zestaw, w którego skład wchodzi instrukcja, narzędzia i materiały niezbędne do zbudowania drewnianego Karmniczka dla ptaków, a także startowy zestaw ziaren oraz przewodnik po ptakach, które najchętniej odwiedzają karmniczki w Polsce.

karmniczek1

Marta, Zuza i Kamil to grupa przyjaciół, którzy po pierwsze: kochają ptaki, a po drugie: łączy ich zamiłowanie do prostego, funkcjonalnego i miłego dla oka wzornictwa. Stworzyli projekt Karmniczka Piko Piko, który odpowiada na potrzeby małych i dużych miłośników ptaków, pozwala na wspólne, rodzinne spędzanie czasu oraz rozwija manualne i intelektualne umiejętności dziecka.

karmniczek3

Karmniczek:

  • to atrakcyjny pomysł na wspólne spędzenie czasu dorosłego z dzieckiem;
  • stymuluje myślenie twórcze, rozwija wyobraźnię;
  • doskonali zdolności manualne;
  • wprowadza w świat ornitologii;
  • jest wykonany z naturalnych materiałów: sklejki i oleju lnianego, a jego naturalny kolor jest przyjazny dla ptaków;
  • zestaw jest tak kompletnie wyposażony, że nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi czy materiałów;
  • jest duży, mieści się w nim nawet kilka mniejszych ptaków jednocześnie, a i większy nie ma problemu, by z niego korzystać;
  • jest wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły i prezentuje się bardzo ładnie;
  • to fajny pomysł na prezent.

Majsterkowicz i ornitolog

W składaniu Karmniczka pomoc osoby dorosłej jest nieunikniona. W naszym przypadku, nieoceniona okazała się pomoc dziadka – zapalonego majsterkowicza i miłośnika ptaków jednocześnie. Prace rozpoczęliśmy od przestudiowania instrukcji montażu, która jest napisana prostym językiem. Dodatkowym wsparciem są czytelne ilustracje. Możemy wybierać spośród trzech opcji ostatecznego montażu Karmniczka: na kiju, przytwierdzony do poręczy czy balustrady lub wiszący. Wybraliśmy opcję pierwszą – nasz karmniczek mocowany jest na patyku. Pięciolatka aktywnie brała udział w montowaniu Karmniczka, świetnie się przy tym bawiąc. Zupełnie samodzielnie zaimpregnowała Karmniczek za pomocą oleju lnianego (dołączonego do zestawu). Co więcej, wspólne prace nad Karmniczkiem stały się punktem wyjścia do rozmów o ptakach, o sposobie ich odżywiania, co mogą jeść, a czego nie możemy im wysypać, o gatunkach, które pozostały w kraju i zmagają się z zimą. Wiedzę weryfikowaliśmy i pogłębialiśmy dzięki dołączonej do zestawu autorskiej broszurce o ptakach i zestawowi różnych ziarenek, na opakowaniach których znajdziemy informację o gatunkach, które przylecą się nimi pożywić. Z racji tego, że chcieliśmy, by Karmniczek prezentował się wspaniale, był idealnie wyszlifowany (co gwarantuje bezpieczeństwo ptakom) i dobrze zaimpregnowany, montaż zajął nam kilkadziesiąt minut. A rozmowy trwały dużo dłużej.

karmniczek4

Podsumowując, polecam Karmniczek Piko Piko rodzinom z małym balkonem, jak i dużym ogrodem. Dzięki różnym możliwościom przymocowania Karmniczka, na pewno znajdzie się na niego miejsce w Waszym otoczeniu. To prosty, a jakże funkcjonalny pomysł, do tego wysokiej jakości naturalne materiały. Nie muszę wspominać o pozytywnym efekcie działań.

Zanim nasypiesz ziarenka do karmnika, przeczytaj: Czy trzeba dokarmiać ptaki?

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.