NOWOŚĆ: Rozwój seksualny dzieci
| Kawa podczas karmienia piersią

Kawa podczas karmienia piersią

Spożycie kofeiny podczas karmienia piersią może hamować produkcję pokarmu, ma wpływ na jakość mleka kobiecego, może zmniejszać zawartość żelaza o jedną trzecią i powodować zapalenie piersi.

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który może tymczasowo zwiększać czujność i poprawiać nastrój. Jednak, gdy jest spożywany w nadmiarze może mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Mamy karmiące piersią mogą od czasu do czasu wypić filiżankę kawę, ale powinny ograniczyć ilość kofeiny do – co najwyżej – 300 mg dziennie. Odpowiada to 2-3 filiżankom kawy.

Skutkiem wypicia kawy przez mamę karmiącą, może być pobudzenie, zdenerwowanie lub trudności ze snem u dziecka.  U dzieci mam, które nadużywają kofeiny w czasie karmienia jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia wzmożonych problemów jelitowych i… próchnicy zębów.

U niemowlaka przemiana metaboliczna kofeiny z 6-8 filiżanek kawy wypitej przez mamę zajmuje około 8 dni. Kiedy dziecko skończy 6 miesięcy, ten proces następuje już po 2,5 godz.
Jednak bez względu na wiek, jeżeli w organizmie dziecka znajduje się więcej kofeiny, niż potrafi zmetabolizować, będzie ona miała wpływ na układ nerwowy – podobnie jak w przypadku osoby dorosłej.

Foto


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Poronienie to strata, która zasługuje na żałobę

Juul na poniedziałek, cz. 103 – Zadaniem nauczycieli jest przewodzić w dialogu z uczniami i rodzicami

W jaki sposób technologia może wspierać edukację?

Przejdz do: