Kategorie
książki wydawnictwo

Kiedy szkoła jest problemem

Książka dla rodziców dzieci w wieku szkolnym.

  • Twoje dziecko nie chce się uczyć lub chodzić do szkoły?
  • Prace domowe zabierają zbyt dużo czasu?
  • Oceny i testy są powodem zmartwień?

Oto książka, która pozwala lepiej zrozumieć przyczyny szkolnych trudności i… dziecko w roli ucznia. Daje wsparcie i narzędzia (jak zrozumieć problem, jak go komunikować i rozwiązać). Pokazuje nową perspektywę – jak nauka może przestać być przykrym obowiązkiem, a zamiast tego wspierać odkrywanie świata, budowanie poczucia własnej wartości i silnych więzi.

Ta książka to wyzwanie. Przeczytasz i już nigdy nie spojrzysz na szkołę tak, jak wcześniej. Przekonasz się, jak nie traktować ocen zbyt poważnie, i sprawdzisz, co jest ważniejsze niż przygotowanie do testu. Dowiesz się, co zrobić, żeby szkoła nie była powodem kłótni w waszym domu, i jak rozmawiać z dzieckiem, żeby lepiej sobie radziło z wyzwaniami stawianymi przez szkołę i życie.

Rodzicu, od ciebie zależy więcej niż od szkoły!

Autorka:

Katarzyna Mitschke – pedagog, polonistka, trenerka komunikacji. Pracuje z dziećmi w różnym wieku, w szkole i poza nią. Współtworzyła jedną z pierwszych szkół demokratycznych w Polsce. Od kilkunastu lat doskonali sztukę uważnego, empatycznego towarzyszenia dzieciom i dorosłym. Prowadzi konsultacje indywidualne oraz warsztaty dla rodziców i pedagogów, pisze o edukacji i komunikacji. Pomaga rozwiązywać konflikty, podejmować decyzje dotyczące edukacji, wspiera rodziców w budowaniu relacji bez kar i nagród oraz w komunikacji opartej na potrzebach.

Kup książkę w księgarni NATULI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.