Kategorie
Polecamy

Kiedy warto zapisać dziecko na dodatkowy angielski?

Język angielski rozgościł się w naszym kraju na dobre – nic dziwnego, że coraz młodsze dzieci uczą się go w ramach zajęć szkolnych i nie tylko. Czasami warto posłać swojego malucha na dodatkowe zajęcia – stacjonarne lub zdalne. Kiedy Twoje dziecko na tym skorzysta?

Gdy zbliża się czas egzaminów

Każdy dorosły pamięta stres towarzyszący egzaminom – potrafi rozstroić cały organizm, odebrać mowę i zakłócić funkcjonowanie umysłu. Środkiem łagodzącym może być odpowiednie przygotowanie – merytoryczne i psychiczne. Jeśli wiesz, że Twoje dziecko nie najlepiej radzi sobie z ważnymi testami sprawdzającymi jego wiedzę, wspomóż go kursem dedykowanym jego potrzebom, oferowanemu np. przez szkołę językową Edoo.

Lekcje z osobistym lektorem opierają się na indywidualnym planie nauki i nowoczesnych materiałach. Formuła 1 na 1 pozwala na szybkie przełamanie barier i przyswojenie praktycznego języka. Kursy uwzględniają zakres wiedzy niezbędny do zaliczenia danego testu, dzięki czemu uczeń nabiera większej pewności siebie. Dzięki temu zdawanie matury lub egzaminu ósmoklasisty z angielskiego przy pomocy Edoo może okazać się znacznie mniej stresującym przeżyciem. Nie mówiąc już o zadowalających wynikach!

Nie chodzi przecież tylko o zdanie egzaminu, ale także o uzyskanie satysfakcjonującej punktacji. Niestety, szkolne nauczanie zdalne nie każdemu wychodzi na dobre. Jeśli Twoje dziecko nie potrafi skupić się na lekcjach w tej formule, zapisz je na indywidualne spotkania uzupełniające z lektorem, który skupi na nim całą swoją uwagę – nawet jeśli również będą odbywały się online.

Gdy dziecko jest zestresowane na lekcjach

Niestety, nawet stacjonarne lekcje nie dają wszystkim dzieciom równych szans na opanowanie całego materiału. Czy pamiętasz, jak wyglądały one za Twoich czasów szkolnych? Jeśli Twój maluch nie nadąża za grupą, nie oznacza to, że coś jest z nim nie tak. Być może ulega presji i odczuwa ogromny stres. Być może nie otrzymuje należytego wsparcia, zwłaszcza że czas lekcyjny jest ograniczony.

Program ustalany jest dla całej grupy – a nie dla każdego z osobna. W klasie nie ma możliwości, by wszyscy uzyskali pomoc adekwatną do swoich potrzeb. Nauczyciel nie jest w stanie wychwycić indywidualnych różnic, nawet jeśli członkowie grupy mają zbliżony poziom zaawansowania. Niektórzy uczniowie lepiej radzą sobie z gramatyką, a inni z mówieniem – a to tylko jeden z przykładów. Dziecko, które czuje, że za czymś nie nadąża, może ulegać dużemu stresowi. Napięcie blokuje go na przyswajanie wiedzy i krąg się zamyka.

Odwrotną, lecz równie niewłaściwą sytuacją jest uczenie się od podstaw pomimo posiadania większej wiedzy niż rówieśnicy. Jeśli nie masz możliwości przeniesienia dziecka do bardziej zaawansowanej grupy, zadbaj o jego prawidłowy rozwój we własnym zakresie. Dzięki dostępowi do atrakcyjnych kursów online nie musisz martwić się o poszukiwanie szkoły językowej w okolicy – nawet jeśli mieszkasz w małej miejscowości.

Gdy dziecko ma predyspozycje do nauki języków obcych

Jeśli Twoja pociecha dobrze zna język angielski jak na swój wiek, prawdopodobnie oznacza to jedną z dwóch rzeczy. Albo zadbałeś o to wcześniej, albo dziecko posiada odpowiednie predyspozycje. Naturalne zdolności do szybkiego przyswajania języków to świetna wiadomość – warto skupić się na ich rozwijaniu. 

Im szybciej, tym lepiej – uczenie się języków jest nie tylko użyteczne, ale też wspiera ogólny rozwój. Poprawia koncentrację, wspiera zapamiętywanie informacji i przełamuje opór w praktycznym używaniu języka obcego – tak częsty u dorosłych.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko wykorzystało swoje talenty, zapisz je na dodatkowe lekcje, których poziom będzie stale dopasowywany do osiąganego progresu. Może się okazać, że już niedługo będziesz mieć nie tylko anglojęzycznego, ale nawet wielojęzycznego członka rodziny!

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece Twojego dziecka

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Wybierz skuteczny kurs. Nie marnuj czasu i pieniędzy

Uczenie się angielskiego lub innych języków może być frajdą i dawać mnóstwo satysfakcji. Wybierz kurs, który zagwarantuje Twojemu dziecku regularny i prężny rozwój. Upewnij się, że monitorowane są jego postępy i że nie ulega nadmiernemu stresowi. Jeśli nie masz pewności co do wyboru, zdecyduj się na kurs, który nie obliguje umową. Brak umowy jest najlepszą rekomendacją dla szkoły językowej – jeśli jest naprawdę dobra, obroni się swoją jakością.

1 odpowiedź na “Kiedy warto zapisać dziecko na dodatkowy angielski?”

Odpowiedź: zawsze warto zapisać dziecko na dodatkowy angielski. Ten przedmiot, powinien być wiodącym po j.Polskim i Matematyce. Wciąż jako Polacy, mamy braki w płynnym porozumiewaniu się w języku angielskim. Przedszkola traktują często ten przedmiot jako coś co być musi, ale nie kładą na niego (na jego jakość) dużego nacisku.
Dlatego uczmy się angielskiego, tyle ile tylko możemy!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.