Kategorie
Polecamy

Na co zwrócić uwagę kupując szkolny plecak dla dziecka?

Szkoła tuż, tuż i czas najwyższy wybrać się na zakupy. Na liście rzeczy niezbędnych do szkoły jest wiele pozycji, a jedną z najważniejszych jest plecak. Rodzice często ulegają pociechom kupując plecaki ze znanymi postaciami z bajek czy z logo znanych marek, jednak kierowanie się wyglądem to nie najlepszy sposób wybierania plecaka. Zobacz na co zwrócić uwagę kupując plecak szkolny, aby sprawdził się w stu procentach.

Wygląd przede wszystkim

Choć wygląd plecaka nie jest najlepszym wyznacznikiem jego jakości, to jest on jednym z najważniejszych elementów branych pod uwagę podczas wybierania konkretnego modelu. Wybierając się na zakupy zabierz swoją pociechę ze sobą i razem wybierzcie najlepszy model plecaka. Ty popatrz na plecak pod względem użyteczności, trwałości i wygody, a dziecku pozwól wybrać kolor i wzór.

Wygoda i zdrowie

Wybierając plecak szkolny zwróć uwagę na to, aby był praktyczny, wygodny i nie wpływał negatywnie na kręgosłup dziecka. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź czy tylna ścianka plecaka jest usztywniona. Uczeń nosi do szkoły książki oraz mnóstwo innych przedmiotów, które mają bardzo nierówną powierzchnię. Dzięki usztywnieniu nic nie będzie kłuło dziecka w plecy a dodatkowo usztywnienie pozwoli utrzymać odpowiednią pozycję podczas drogi do i ze szkoły.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Cud rodzicielstwa

Wsłuchaj się naprawdę w głos swojego dziecka

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Poza usztywnieniem na plecach warto zadbać również o wygodne ramiączka. Najlepiej jeśli będą one posiadały miękkie poduszki, które zapobiegną wpijaniu się ramiączek w ramiona podczas noszenia szkolnych ciężarów. Pamiętaj również, aby ramiączka były regulowane, co pozwoli dostosować ich długość do aktualnych potrzeb dziecka. Warto mieć na uwadze, że zimą, kiedy uczeń ubrany jest w grubą kurtkę ramiączka muszą być znacznie większe niż wiosną, kiedy ma na sobie tylko w lekką bluzkę.

Wybierając plecak dla młodszych dzieci możesz poszukać modelu, który posiada dodatkowy, zapinany pasek na wysokości bioder. Poprawia on rozkład ciężaru i ułatwia utrzymanie odpowiedniej postawy podczas noszenia plecaka.

Kieszenie, kieszonki i schowki

Kolejnym elementem wartym uwagi jest podział przestrzeni w plecaku na mniejsze kieszenie i schowki. Warto wybrać model, w którym poza główną częścią, w której zmieszczą się książki i zeszyty będzie też osobne miejsce na śniadaniówkę oraz butelkę z napojem. Dzięki osobnej kieszeni masz pewność, że książki nie pobrudzą się od kanapek. Coraz częściej plecaki wyposażone są też w dodatkowe przegródki i schowki na telefon czy inne drobne przedmioty. Zdarzają się także modele, które posiadają kieszeń zastępującą piórnik.

Gdzie i jak kupić plecak dla dziecka?

Jak już wyżej wspomniano na zakupy najlepiej wybrać się z dzieckiem do sklepu stacjonarnego np. CCC, który posiada szeroki asortyment plecaków szkolnych. Odwiedzając sklep można dokładnie obejrzeć i dotknąć każdy oglądany model. Dziecko może sprawdzić czy jest on wygodny i czy na pewno wygląda wspaniale. Zanim zapłacisz za towar dokładnie go obejrzyj. Dzięki temu unikniesz zwrotów lub reklamacji.

Jeśli nie masz czasu na odwiedzanie sklepów możesz skorzystać z zakupów w sklepach wirtualnych. Zajrzyj na stronę ccc.eu, aby sprawdzić jakie plecaki szkolne są obecnie w ofercie. Usiądź razem z dzieckiem, zapoznajcie się z dokładnym opisem plecaków a następnie wybierzcie najlepszy model.

Kupując towar w sklepie wirtualnym pamiętaj, żeby sprawdzić towar zaraz po otrzymaniu go. Jeśli nie zgadza się z opisem lub nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go wymienić na inny.

Plecak szkolny to przedmiot , który będzie służył Twojemu dziecku przynajmniej przez kolejny rok. Dziecko będzie w nim nosiło ciężkie książki, kanapki na śniadanie, napoje i mnóstwo drobiazgów szkolnych. Zadbaj, aby podobał się małemu użytkownikowi, a równocześnie był wygodny i funkcjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.