Kategorie
recenzje

Książeczki o Pomelo wyd. Zakamarki

Pomelo jest dobrze znany małym i dużym na świecie, a dzięki Wydawnictwu Zakamarki także w Polsce (tłumaczenie: Katarzyna Skalska). To sympatyczny bohater serii książek dla dzieci autorstwa Ramony Bădescu. Autorka postrzega świat oczami dziecka, z jego dziwnościami i śmiesznościami.

pomelo1

Pomelo ma bardzo długą trąbę, czerwone policzki, duże oczy i ciągle buja w obłokach. Ma emocje wymalowane na twarzy, otacza go magiczna aura. Od kilku wieczorów śmiejemy się, przeżywamy, rozmyślamy, wątpimy razem z różowym słonikiem. Czytamy zabawny i mądry komentarz do życia (nie tylko słoni!) – dla dzieci i dorosłych.

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

34 PLN

#StopTrenowaniu – przeczytaj książkę, która wprowadzi i rozwinie Twoje świadome rodzicielstwo. Rodzicielstwo bez „instrukcji obsługi” i szkodliwych rad.

I absolutnie nie umknęły naszej uwadze świetne ilustracje Benjamina Chauda, którego znamy z książek o Bincie, Lalo, Babo i Yeti. Proste, bardzo czytelne, realistyczne, w przyjemnych naturalnych barwach. Tekst i ilustracje uzupełniają się wzajemnie, tworząc spójną całość.

Książeczki o Pomelo:

  • są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, górnej granicy wieku brak;
  • skradają serca dzieci i dorosłych;
  • pozwalają spojrzeć na świat oczami dziecka;
  • twarda oprawa książeczek pozwala po nie sięgać, i sięgać, i sięgać;
  • stanowią idealny prezent dla dziecka.

Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem

Czy słoń może mieszkać pod dmuchawcem? Jak najbardziej! W tej książce zapoznajemy się z Pomelo. Wydaje mi się, że właśnie od tej pozycji powinniśmy zacząć naszą znajomość ze słonikiem (choć książki z serii są wzajemnie niezależne, czyli można sięgnąć po każdą z osobna). Dowiadujemy się, jak bardzo długą ma trąbę i jak dużo fajnych rzeczy może z nią robić oraz, że może mu ona przeszkadzać. Wiemy czego i kiedy się boi oraz kiedy jest szczęśliwy i radosny. Dziecko towarzysząc słonikowi pozna sposób na nudę, nauczy się przewidywać reakcje innych oraz będzie mogło przekonać się (choć tylko w teorii), co czeka go w życiu dorosłym.

Pomelo śni

Czy słonie mają sny? Ależ oczywiście? Gdy tylko zapada noc, Pomelo śni… A o czym? Zwykle o tym samym – o dmuchawcach. W innych snach śni mu się, że lata. Śnią mu się nieistniejące zwierzęta. Śni mu się wiosna i kąpielówki w groszki, albo w paski. I śni mu się jeszcze o wiele więcej, ale szczegółów nie zdradzę, a odsyłam do lektury książki.

Książka jest podzielona na kilka opowiadań. Córce najbardziej podoba się ostatnia część, pt. Ogłaszam karnawał. Wszyscy przyjaciele Pomelo, mieszkańcy ogródka, przebierają się w śmieszne stroje. Za kogo przebrał się Pomelo? Za wielkiego chichota. A jak wygląda? Znów odsyłam do książki, a właściwie do ilustracji w niej.

Pomelo jest zakochany

Czy słoń może się zakochać? Jak najbardziej! Nie trudno zgadnąć, kogo najbardziej kocha Pomelo. Oczywiście swój dmuchawiec! Ale słonik odkrywa, że kocha krople rosy, muzykę, księżyc… Nagle wszystko znika, ogród się zmienia, a „krzaczki truskawek zapomniały, jak się robi truskawki”. Powiało chłodem, można zostawiać ślady i lepić dmuchawca z białego czegoś. I wtedy Pomelo odkrywa, że jest fantastosłoniczny, nieprzemakalny, szybki… I jaki jeszcze? Nie zdradzam!

Co tak świszczy? Czapu Czipu
21,91 PLN
Pucio mówi pierwsze słowa
35,11 PLN
Co tak człapie? Czapu Czipu
21,91 PLN

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Bestsellery księgarni NATULI

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *