Kategorie
Recenzje

Łagodny Poród

Planujesz zajść w ciążę lub już spodziewasz się dziecka? Przygotowujesz się do zostania Mamą? W czasie ciąży warto poświęcić szczególną uwagę sobie i dziecku. Coś o tym wiem i dlatego polecam program autohipnozy Łagodny Poród

Planujesz zajść w ciążę lub już spodziewasz się dziecka? Przygotowujesz się do zostania Mamą? W czasie ciąży warto poświęcić szczególną uwagę sobie i dziecku. Coś o tym wiem i dlatego polecam program autohipnozy Łagodny Poród (www.lagodnyporod.pl).

Czym jest Łagodny Poród?

Łagodny Poród to pięciotygodniowy program do samodzielnej nauki w domu, w którym stosuje się zasadę „pozytywnego programowania umysłu”.

W skrócie – pokazuje on nam, że na przebieg porodu ogromny wpływ mają nasze wyobrażenia i oczekiwania związane z tym wydarzeniem. Nie pomylę się, jeśli stwierdzę, każda Mama w jakiś sposób planuje swój poród (np. tworząc tzw. “plan porodu”), wyobraża sobie porodowe skurcze, siebie na łóżku porodowym i maleństwo na piersiach. Te wyobrażenia mogą być pozytywne lub negatywne. Strach może wytworzyć w naszym umyśle negatywny scenariusz porodu, który później może się zrealizować się w szpitalu. Wystarczy tylko pokonać własny strach, aby unicestwić ten nieprzyjemny scenariusz.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

“Łagodny poród” – to obszerny, 190-stronicowy przewodnik, zawierający oryginalny tekst napisany przez Tracy Donegan, autorkę książki „The Better Birth Book” oraz wiele praktycznych wskazówek, których stosowanie pomoże Mamie i Tacie przeżyć najlepszy i najpiękniejszy poród. Oprócz klasycznych opisów przewodnik zawiera również 9 nagrań do ćwiczeń autohipnozy.

W opracowanie programu zaangażowali się wybitni specjaliści – m.in. dr Michel Odent, Penny Simkin, Marie Mongan, Sheila Kitzinger, Ethel Byrnes i Debra Betts.

Techniki proponowane przez program Łagodny Poród to m.in.:

 • afirmacje,
 • psychologia sportu,
 • autohipnoza,
 • masaż,
 • aromaterapia
 • oraz – szczególnie istotne – sposoby pomocne w uniknięciu nacięcia bądź pęknięcia krocza.

Co nam daje udział w programie przygotowującym do Łagodnego Porodu?

 • Mamie:

Jednym słowem: spokój. Z Łagodnym Porodem przyszłe Mamy mogą nauczyć się prostych technik autohipnozy, które pozwolą im na natychmiastowe i głębokie zrelaksowanie się w czasie porodu, niezależnie od tego, czy będzie brał w nim udział Tata dziecka, czy poród odbędzie się w szpitalu czy w domu. Osiągnięcie stanu całkowitego odprężenia i relaksu może uchronić Mamę od konieczności zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz innych – czasem zbędnych – interwencji medycznych. Metoda ta pozwala także skrócić czas trwania porodu.

 • Dziecku:

Przyjdzie na świat „łagodniej”. Dzieci, które przyszły na świat z pomocą Łagodnego Porodu, są często bardzo spokojne i zrelaksowane, co sprawia, że pierwsze tygodnie rodzicielstwa upływają spokojnie i harmonijnie.

 • Tacie:

Jego rola przy porodzie może być bardzo znacząca! Kurs Łagodny Poród pomaga Tatusiom docenić ich rolę podczas porodu, dzięki niemu poznają wiele technik wspomagających oraz otrzymają solidną porcję wskazówek.

Podsumowując, oto korzyści wynikające z udziału w kursie Łagodny Poród:

 • zwiększenie zaufania do porodu – relaks w czasie ciąży i zmniejszenie lęku przed rozwiązaniem,
 • poczucie większej kontroli podczas porodu,
 • zmniejszenie zapotrzebowania na farmakologiczne uśmierzenie bólu,
 • zwiększenie komfortu podczas porodu i – co za tym idzie – skrócenie czasu porodu,
 • zwiększenie komfortu snu w ciąży – nigdy więcej bezsenności!,
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji poporodowej,
 • zwiększenie prawdopodobieństwa powodzenia karmienia piersią.
 • zwiększenie pewność siebie rodzica.

Osobiście

Jestem jeszcze przed porodem i przygotowuję się do niego także stosując program autohipnozy. Codziennie wieczorem znajduję chwilę dla siebie słuchając relaksacyjnych sesji. Po pierwsze „Łagodny Poród” motywuje mnie do tego, żeby poświęcić część wieczoru tylko dla siebie:) Po drugie cudownie odpoczywa się przy relaksujących dźwiękach uspokajających słów i muzyki. To, co daje mi program „Łagodny Poród” to spokój i pewność siebie. Czuję się dobrze w roli mamy i jestem pewna, że moje ciało jest w pełni gotowe na wydanie na świat nowego życia. Jestem otwarta na to, co przyniesie poród, jednocześnie ufając sobie i dziecku, które już niebawem zobaczę. 

„Łagodny Poród” nie jest w żadnej mierze „magicznym sposobem”, który spowoduje, że nie będę czuła bólu podczas porodu. Pozwala natomiast przygotować się na przyjęcie porodu, jako pięknego i naturalnego wydarzenia, zrozumieć mechanizmy bólu porodowego i radzić sobie z nimi oraz uwolnić się od lęku przed porodem. 

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Decydując się na zakup kursu Łagodny Poród, otrzymujemy obszerny przewodnik wraz z trzema płytami CD. Do zestawu należy również dostęp VIP do forum, gdzie można uzyskać pomoc instruktorki oraz skonsultować się z innymi mamami, które zamierzają urodzić lub już rodziły z wykorzystaniem metody Łagodny Poród.
Cena programu: 259 zł

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.