Kategorie
Polecamy

Laptop dla ucznia – jaki wybrać?

Książki, podręczniki i zeszyty ćwiczeń to dzisiaj niejedyne źródła wiedzy i materiałów do nauki. W dobie cyfryzacji warto zadbać o to, aby dziecko miało również swój laptop, który zapewni mu nieograniczone możliwości rozwoju. Pytanie tylko, jaki laptop dla ucznia będzie najlepszym rozwiązaniem?

MATERIAŁ PARTNERA

Laptop dla ucznia – jaki wybrać?

Na co zwrócić uwagę, porównując różne modele dostępne na rynku? W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Laptop dla ucznia – zwróć uwagę na jakość wykonania

Laptop to mobilne urządzenie, które zwłaszcza w przypadku dzieci, często narażane jest na różnego rodzaju uszkodzenia, wstrząsy, a niekiedy też upadki. Najmłodsi przenoszą go z miejsca na miejsce
i transportują w plecaku np. na zajęcia dodatkowe. Taki laptop jest więc narażony na bezpośredni kontakt z ciężkimi podręcznikami, przyborami szkolnymi i innymi przedmiotami, które przenoszone w plecaku, mogą go uszkodzić. Na etapie poszukiwania odpowiedniego laptopa dla ucznia (interesujące modele znajdziesz na http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml), warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz tworzywa wykorzystane do jego produkcji. Na rynku można znaleźć modele z obudowami plastikowymi (najmniej wytrzymałe), aluminiowymi lub z materiałów wzmacnianych np. włóknem szklanym. Warto przyjrzeć się również zawiasom i wszystkim integralnym elementom. Dla większej pewności, że z komputerem nic złego się nie stanie, od razu dokup dopasowane etui, które będzie chronić go przed drobnymi zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Jaki laptop dla ucznia: im lżejszy, tym lepszy

Już samo noszenie ciężkich podręczników, zeszytów, przyborów szkolnych, butów na zmianę, a do tego jeszcze stroju na zajęcia WF-u to już spore wyzwanie – zwłaszcza dla młodszych dzieci. Zadbaj więc
o zdrowy kręgosłup swojej pociechy i zainwestuj w plecak lub tornister na kółkach. Jeśli z różnych względów nie masz takiej możliwości (dziecko uparcie obstaje przy swoim ulubionym plecaku, który nosiło dotychczas), nie pozostaje nic innego, jak możliwie jak najbardziej ułatwić mu noszenie wszystkich rzeczy. Warto więc kupić taki laptop dla ucznia, który będzie stosunkowo lekki, a tym samym łatwy
w przenoszeniu. Najlepiej, żeby jego waga nie przekraczała 2-2,5kg.

Jak zrozumieć się w rodzinie
Nowa Szkoła
Kiedy szkoła jest problemem

Zakup laptopa dla ucznia – jak duża matryca?

Jednym z ważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę na etapie zakupu laptopa dla ucznia, jest wielkość matrycy. Tu wybór powinien być uzależniony głównie od tego, do czego laptop będzie najczęściej używany. Jeśli komputer ma służyć przede wszystkim do robienia notatek, przeglądania internetu i czytania, w zupełności wystarczy model z ekranem o przekątnej 13 cali. Jeżeli jednak urządzenie ma służyć również do rozwiązywania prac domowych z różnych przedmiotów, uczestniczenia w lekcjach online, oglądania filmów, prowadzenia wideorozmów czy wykonywania zadań np. z rysunku, wówczas najlepszym wyborem będzie laptop dla ucznia z ekranem o przekątnej 15 cali i więcej.

Laptopy do szkoły a podzespoły

O niezawodności laptopa decyduje nie tylko wygląd, ale przede wszystkim to, co kryje się w jego wnętrzu, czyli podzespoły. Dobra karta graficzna, szybki i wydajny procesor czy nowoczesny dysk twardy to tylko przykładowe elementy, które warto uwzględnić przy wyborze najlepszego modelu dla dziecka.

  • Karta graficzna – ten wybór uzależnij od wieku ucznia. W przypadku najmłodszych w zupełności wystarczy dobra, zintegrowana z procesorem karta graficzna. Dla starszych dzieci, licealistów
    i uczniów techników, warto pomyśleć o tzw. dedykowanej karcie graficznej, dzięki której urządzenie będzie idealne do nauki, ale też wypoczynku np. przy ulubionych grach.
  • Procesor – im lepszy procesor, tym szybszy i wydajniejszy jest laptop. Do obsługi prostych gier
    i programów w zupełności wystarczy podstawowy procesor dwurdzeniowy. Jeśli jednak poszukujesz laptopa dla starszego dziecka, wybierz model z lepszym procesorem, np. Intel Core siódmej generacji.
  • Dysk twardy – jest odpowiedzialny za wszelkie dane przechowywane na laptopie, dlatego powinien być pojemny, ale też cichy i odporny np. na wstrząsy. Najlepszy będzie komputer
    z dyskiem SSD, który zapewni jego szybkie uruchamianie oraz płynne i bezbłędne działanie.

Teraz, kiedy już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa dla ucznia, pozostaje nam już tylko życzyć Ci udanych zakupów!

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *