Kategorie
Ekowiadomości

Lekarze otrzymywali wynagrodzenie za zachęcanie do karmienia mm

We Włoszech aresztowano 12 pediatrów, dwóch ordynatorów szpitali oraz trzech przedstawicieli medycznych podejrzanych o branie łapówek od koncernów produkujących mleko modyfikowane.

Zatrzymane osoby przebywają w areszcie domowym do czasu wyjaśnienia, czy rzeczywiście przepisywali matkom mieszanki zamiast zachęcać do karmienia naturalnego. Co zatrzymani lekarze otrzymali w zamian? Według prokuratury łapówki wręczone lekarzom wyniosły setki tysięcy euro. Miały one różną formę – od prezentów takich, jak smartfony, komputery, telewizory i klimatyzatory, po wyjazdy zagraniczne – do egipskich kurortów, Indii, USA, Wielkiej Brytanii po rejsy po Morzu Śródziemnym.

Zasięg ich działań jest trudny do oszacowania, ale pewne jest, że dwóch podejrzanych lekarzy pracowało także w szpitalach i być może i tam proponowali kobietom mleko modyfikowane. Cała sytuacja pozwala pokazuje, jak ważne dla świata jest karmienie piersią. Cieszy nas, że społeczeństwo jest w stanie docenić siłę kobiecego mleka.

Foto: flikr.com/jar0d

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Lekarze otrzymywali wynagrodzenie za zachęcanie do karmienia mm”

Wlochy to panstwo,gdzie bardzo wiele takich kontrowersyjnych procesow przeciwko medykom bywa wytaczanych.Co udawadnia tez,ze mozna z panem „dohtorem” wygrac.Chyba to zadna tajemnica,ze lobby lekarskie dosc czesto-gesto z „zachet” firm farmakologicznych korzysta,ze polecaja mleko modyfikowane za pieniadze i lapowki to tez zaden sekret.Szkoda dzieci.I matek dajacych sie na te klamstwa nabrac.Osobiscie sie z zadna taka propozycja nie spotkalam,wrecz przeciwnie:zawsze bylam chwalona za karmienie piersia.Obecny pediatra nawet tematu karmienia nie porusza,synek(drugie dziecko nasze) juz prawie 14 miesiecy jest na piersi,na zakonczenie sie nie zanosi. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.